Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Gość Rolnik małopolskie napisał:

Wydajność ziemniaków w tym roku powala od 18 ton do 24 ton z hektara!!!! Takich słabych plonów nie miałem przez 22 lata jak prowadzę gospodarstwo. Pogoda zweryfikowała wszystko. U znajomych jeszcze dużo zgniłych ... 

Rozumiem, że za tak słabym plonem stoi brak nawadniania, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

No takiej wiosny to dawno nie było, w sumie cały rok jest dziwny pod względem temperatur / opadów. Wiosna u nas w Wlkp. zaczęła się na dobre po 15 czerwca, trwała chwile i od razu lato. Potem rośliny zaczęły zamierać z powodu suszy, przełom lipiec- sierpień potężne opady (90l/m2) i silne ochłodzenia (do 11 stopni w nocy / 16-17 w dzień) część roślin zinterpretowała to jako zimę i gdy znów nastąpiły upały, wg roślin zaczęła się wiosna (u nas zakwitły ponownie gruszki, jabłonie w ogrodzie!!!) - ciężki to jest rok, oj ciężki. W sumie jeśli o nawadnianiu mówimy, to też jest to głównie podtrzymanie życia, dopiero prawdziwy deszcz daje roślinom kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
1 godzinę temu, Gość Rolnik małopolskie napisał:

Wydajność ziemniaków w tym roku powala od 18 ton do 24 ton z hektara!!!! Takich słabych plonów nie miałem przez 22 lata jak prowadzę gospodarstwo. Pogoda zweryfikowała wszystko. U znajomych jeszcze dużo zgniłych ... 

Identycznie mogę napisać o Swoich ziemniakach w tym roku. Tak słabych dawno nie miałem . Coś czuję że końcem zimy , początkiem wiosny ziemniak będzie miał wysoką cenę , a sadzeniaki z centrali bardzo wysoka . Patrząc na ceny zbóż itp. Takie przypadki są co kilka lat i na to się zanosi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem rolnikiem z wielkopolski zawsze na jesień w hali miałem ok 800 ton jadalnego,w tym roku będzie góra 450 ton i nawet ta cena nie rekompensuje tego dodam że pyry nienawadniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Mat napisał:

Potwierdzam ziemniak gnije na potęgę.

U mnie nie gnije, ten rok jest mój!

sorry chłopaki :)

wydajność około 25 na ha więc pupy nie urywa ale wolę mniej przewalić za dobrą cenę niż masę za smieszne grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Marek napisał:

U mnie nie gnije, ten rok jest mój!

sorry chłopaki :)

wydajność około 25 na ha więc pupy nie urywa ale wolę mniej przewalić za dobrą cenę niż masę za smieszne grosze

I super! Dobrze się skasuj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest rolnik said:

to dlaczego cena spadła skoro u wszystkich tak słabo z plonami ?

cena spadła chyba tylko na Łodzi bo po żniwach wszyscy co mogli ruszyli na wykopki i zalali rynek ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Paweł napisał:

Witam panowie czy ładował ktoś coś na rumuna ? Z tymi plonami jest tak że na jednej wiosce nie ma nic ana drugiej rekordy bo Deszcza chodziły punktowo. Pozdrawiam 

U nas Rumun powiedział że będą brać jak cena będzie poniżej 1 zł w BB . Więc jak chwilę przetrzymają nas to napewno cena spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...