Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Gość Rolnik małopolskie napisał:

Wydajność ziemniaków w tym roku powala od 18 ton do 24 ton z hektara!!!! Takich słabych plonów nie miałem przez 22 lata jak prowadzę gospodarstwo. Pogoda zweryfikowała wszystko. U znajomych jeszcze dużo zgniłych ... 

Rozumiem, że za tak słabym plonem stoi brak nawadniania, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

No takiej wiosny to dawno nie było, w sumie cały rok jest dziwny pod względem temperatur / opadów. Wiosna u nas w Wlkp. zaczęła się na dobre po 15 czerwca, trwała chwile i od razu lato. Potem rośliny zaczęły zamierać z powodu suszy, przełom lipiec- sierpień potężne opady (90l/m2) i silne ochłodzenia (do 11 stopni w nocy / 16-17 w dzień) część roślin zinterpretowała to jako zimę i gdy znów nastąpiły upały, wg roślin zaczęła się wiosna (u nas zakwitły ponownie gruszki, jabłonie w ogrodzie!!!) - ciężki to jest rok, oj ciężki. W sumie jeśli o nawadnianiu mówimy, to też jest to głównie podtrzymanie życia, dopiero prawdziwy deszcz daje roślinom kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze
1 godzinę temu, Gość Rolnik małopolskie napisał:

Wydajność ziemniaków w tym roku powala od 18 ton do 24 ton z hektara!!!! Takich słabych plonów nie miałem przez 22 lata jak prowadzę gospodarstwo. Pogoda zweryfikowała wszystko. U znajomych jeszcze dużo zgniłych ... 

Identycznie mogę napisać o Swoich ziemniakach w tym roku. Tak słabych dawno nie miałem . Coś czuję że końcem zimy , początkiem wiosny ziemniak będzie miał wysoką cenę , a sadzeniaki z centrali bardzo wysoka . Patrząc na ceny zbóż itp. Takie przypadki są co kilka lat i na to się zanosi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem rolnikiem z wielkopolski zawsze na jesień w hali miałem ok 800 ton jadalnego,w tym roku będzie góra 450 ton i nawet ta cena nie rekompensuje tego dodam że pyry nienawadniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Mat napisał:

Potwierdzam ziemniak gnije na potęgę.

U mnie nie gnije, ten rok jest mój!

sorry chłopaki :)

wydajność około 25 na ha więc pupy nie urywa ale wolę mniej przewalić za dobrą cenę niż masę za smieszne grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Marek napisał:

U mnie nie gnije, ten rok jest mój!

sorry chłopaki :)

wydajność około 25 na ha więc pupy nie urywa ale wolę mniej przewalić za dobrą cenę niż masę za smieszne grosze

I super! Dobrze się skasuj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest rolnik said:

to dlaczego cena spadła skoro u wszystkich tak słabo z plonami ?

cena spadła chyba tylko na Łodzi bo po żniwach wszyscy co mogli ruszyli na wykopki i zalali rynek ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Paweł napisał:

Witam panowie czy ładował ktoś coś na rumuna ? Z tymi plonami jest tak że na jednej wiosce nie ma nic ana drugiej rekordy bo Deszcza chodziły punktowo. Pozdrawiam 

U nas Rumun powiedział że będą brać jak cena będzie poniżej 1 zł w BB . Więc jak chwilę przetrzymają nas to napewno cena spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...