Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HandelZagranica
19 godzin temu, Gość rolnik wlkp napisał:

w polomarkecie chyba 1,7 za luz i też syf.  normalnie myte w paczce 3-4 zł kilo. Znajomy był w hiszpani na urlopie nie uwierzycie bo i ja sam nie wierzyłem. Ziemniak w markecie 8 euro/kilogram.

To niech twój kolega wytrzeźwieje bo dzisiaj rano kierowca sprawdzał ceny i ziemniak 1.4 za kg a wiem bo wysłałem go z pelletem pod Madryt ,także to chyba ceny z delikatesów ale nie ma takiej opcji ….niech przestanie pić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
8 godzin temu, Gość HandelZagranica napisał:

To niech twój kolega wytrzeźwieje bo dzisiaj rano kierowca sprawdzał ceny i ziemniak 1.4 za kg a wiem bo wysłałem go z pelletem pod Madryt ,także to chyba ceny z delikatesów ale nie ma takiej opcji ….niech przestanie 

W jakiej cenie masz pellet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do Was - dlaczego o tej porze jeszcze schodzi skórka  z ziemniaka (odmiana średniowczesna Noblessa wysadzana pod koniec kwietnia), wstrzymałem się z wykopkami ponieważ taki ziemniak z pewnością się nie  przechowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
23 godziny temu, Gość Pietia napisał:

Panowie mam pytanie do Was - dlaczego o tej porze jeszcze schodzi skórka  z ziemniaka (odmiana średniowczesna Noblessa wysadzana pod koniec kwietnia), wstrzymałem się z wykopkami ponieważ taki ziemniak z pewnością się nie  przechowa?

Postaram sie zasięgnąć języka u pewnego profesora, specjalizuje się w uprawie ziemniaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu sie profesorów pytać, możliwości są dwie, ziemniaki po prostu nie dojrzały, poczekaj tydzień, dwa i będą ok, albo też leżą już za długo i zaczęły odbijać, przypal, poczekaj i kop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 20:39, Gość Pietia napisał:

Panowie mam pytanie do Was - dlaczego o tej porze jeszcze schodzi skórka  z ziemniaka (odmiana średniowczesna Noblessa wysadzana pod koniec kwietnia), wstrzymałem się z wykopkami ponieważ taki ziemniak z pewnością się nie  przechowa?

odpowiedź od profesora:

"Może to być drugie pokolenie bulw, które się zawiązały później, jak pojawiło się sporo wody. Może być tak, że pod krzakami są i dojrzałe i niedojrzałe bulwy - i radzi z desykować i odczekać do końca września, bo desykacja powinna przyspieszyć dojrzewanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 22:51, Gość Maris napisał:

Jak ta noblessa u cb plonuje ? Sądziłeś ja ze swojego sadzeniaków ? Czy kwalfikat ?

Kwalifikat, a odnośnie mojego problemu ze skórką to wielkie dzięki na odpowiedzi, myślę że profesor ma rację - nie było wody w maju czerwcu a później po deszczu dostały powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Luke222 napisał:

Śląskie słaby plon +- 30 T z hektara, cena 2zł i nikt niżej nie schodzi bo nie ma czym handlować 

Małopolska 12zł 15 kg zejście słabe tak jak w przypadku kapusty, rybitwy 12-15zł plony zależy od odmiany i pola rozbieżność duża od 20 do 50t z ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...