Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

no a taka sr**a i nieurodzaj miał być z ziemniakiem, z kim się nie rozmawia to każdy przytkany, czyli jest jakiś urodzaj plus doszli świeżaki w tym sezonie,  a najgorsze jest w tym wszystkim to że ludzie oporowo szykują się na ziemniaka w przyszłym roku i to nie tylko jadalnego ale i frytkę. Chyba trzeba pomyśleć żeby dać odpocząć ziemi w przyszłym roku i dosiać zboża.

a tak zapytam ci rumuni biorą w big begu ale jaki kaliber od ilu do ilu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
11 godzin temu, Gość Henryk napisał:

A fito mają? Bo jak my wysyłaliśmy to fito chcieli. Trzeba inspekcje tam wysłać.

Oni fita nie potrzebują z resztą jak wszystkie kraje uni tylko my jak chcemy gdzieś wysłać to potrzebujemy tak nas załatwił PSL i platfusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, od 8 lat rządzą inni, mogli na luzie nad tym popracować. Platfusów nie trawię organicznie, żeby była jasność. Co do PSL - partia z ul. Wiejskiej niemająca nic wspólnego z wsią. W sumie mnie ciekawi ile ziemniaków wjechało z Ukrainy do Polski? Na jakiej podstawie prawnej- jeśli wjechały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, A_2 napisał:

No wiesz, od 8 lat rządzą inni, mogli na luzie nad tym popracować. Platfusów nie trawię organicznie, żeby była jasność. Co do PSL - partia z ul. Wiejskiej niemająca nic wspólnego z wsią. W sumie mnie ciekawi ile ziemniaków wjechało z Ukrainy do Polski? Na jakiej podstawie prawnej- jeśli wjechały?

I Ty powielasz te głupoty o ziemniakach z Ukrainy? Ktoś wrzuca darmowe ogłoszenia, oczywiście specjalnie i na forum ziemniaczanym polityka wrze. Co, jeszcze wam w tym roku cena nie pasuje? Hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 13.10.2023 o 06:50, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Oni fita nie potrzebują z resztą jak wszystkie kraje uni tylko my jak chcemy gdzieś wysłać to potrzebujemy tak nas załatwił PSL i platfusy

Michałek Kołodziejczyk  razem z nimi, a pamiętam gdy "szczęka" mu się na ten temat nie zamykała, zrobił trampolinę z rolników. Fundacja agrounia ma kilkanaście milionów na koncie bo przygłupi rolnicy z całej Polski wpłacali datki,z tych pieniędzy funduje wille, grunty orne, samochody, ciągniki, farmy fotowoltaiczne. Oj głupi rolnicy głupi

Edytowane przez IGRiT
Wypowiedź dopuszczona do publikacji po zakończeniu ciszy wyborczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
9 godzin temu, A_2 napisał:

Za kopanie ziemniaków kombajnem Anna, w 2023 ja biorę 140 zł za godzinę pracy./wielkopolska

Akurat na paliwo i na dobrą flaszkę zostanie, ja za godzinę toczenia jak ktoś przyjdzie coś dorobić to biorę 150 plus cena materiału.

4 godziny temu, Gość pyra napisał:

czy wykopiesz 1 hektar w ciągu 10 godzin przy plonie 50t/ha ? myślę że cena akurat. ja w zeszłym roku za kopanie kombajnem grimme se 140 brałem 2000/hektar.

Następny mądry, złapiesz kamienia w pierwszą rolkę plus paliwo i nawet na amortyzację nie zarobisz. Byle bizon bierze minimum 400 na godzinę gdzie części do niego możesz kupić za czapkę gruszek a nie za ciężkie euro. Macie barany brać tyle żeby skoczkom nie opłaciło się sadzić, a nie wykopią za śmieszne pieniądze i sprzedają potem za dychę worek, sami na siebie bat kręcicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to był dobry znajomy i miał kawałek więc mu wykopałem, poza tym też uważam że 2000 za usługę grimme to jak za czapke śliwek. Koszty utrzymania tego cholerstwa są bardzo wysokie i pożerają zyski z takich usług. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość pyra napisał:

Akurat to był dobry znajomy i miał kawałek więc mu wykopałem, poza tym też uważam że 2000 za usługę grimme to jak za czapke śliwek. Koszty utrzymania tego cholerstwa są bardzo wysokie i pożerają zyski z takich usług. 

Chyba będzie denominacja skoro już twoja usługa kosztuje 2000 złotych za godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gość Miro napisał:

Polska wies już jest stracona, znów szfaby będą rządzić u nas. Dobrobyt dla zlodzieii się zacznie.

Jak to? Kołodziejczak przecież będzie Rejtanem leżał na A2 i blokował tiry z mięsem z niemiec :D :D Serce mu bije dla biało czerwonej, w klapie miał - widziałem w telewizji! Załatwi pszenicę po 2 000, ziemniaki po 3 zł - wszystkim pokaże jak to powinno wyglądać! Trzeba kupić popcorn i "paczeć" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...