Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Gość gość pietrek napisał:

małopolskie  nie wypełni luki w całym kraju

Pełna zgoda. Małopolska nie produkuje nawet połowy ziemniaka co wielkopolska

  • woj. wielkopolskie – 27 330,04 ha.
  • woj. łódzkie – 22 082,26 ha,
  • woj. mazowieckie – 19 068,00 ha,
  • woj. pomorskie – 16 573,63 ha,
  • woj. kujawsko-pomorskie - 15 748,28 ha,
  • woj. małopolskie - 12 726,65 ha,
  • woj. zachodniopomorskie - 10 169,99 ha,
  • woj. dolnośląskie - 10 086,74 ha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Koper napisał:

Witam, czy ktoś słyszał o ziemniakach wjeżdżających od naszych wschodnich przyjaciół? Ponoć z rosyi idą przez Białoruś, a potem przez UKR do nas

Z polityką nie mieszaj rolnictwa, Onet, Interia, WP to la ciebie dobry adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolski handlarz
11 godzin temu, Gość rura napisał:

Żadne ziemniaki ze wschodu nie wjadą do nas, nawet gdyby w całej UE zabrakło.

A niby czemu miałyby nie wjechać? W tym roku na wiosnę z rosyi cebulkę wozili całymi lufami a niby jest zakaz handlu z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena musiała spaść mamy wykopki no nikt w trakcie wykopków gdzie płynie rzeka ziemniaka nie zapłaci 1,5 zł za luz,  myślę że mamy już dolną granice ceny, niżej już nie spadnie, a za kilka tygodni się wyklaruje co dalej. 

Co do importu z ukrainy bo coraz wiecej tego czytam w internecie. Jeśli to prawda, to bardzo źle, a raczej to bardzo nieuczciwe. nie spełniają żadnych unijnych norm, przedewszystkim nie są w unii i mam nadzieję nie będą i niech nie zaśmiecają naszego rynku. Ja żeby sprzedać ziemniaki na market nie mogę pryskać niczym co jest niedopuszczone, bo jak wyjdzie w pozostałościach to cała partia idzie w pizdu na utylizacje, a ktoś inny może wyprodukować ziemniaka przy uzyciu środków których ja nie mogę i legalnie sprzedać polskiemu mirkowi handlorzowi który sprzeda to na giełdzie bez kwita bez żadnych konsekwencji ?? to jest chore!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość Wujek napisał:

Cena musiała spaść mamy wykopki no nikt w trakcie wykopków gdzie płynie rzeka ziemniaka nie zapłaci 1,5 zł za luz,  myślę że mamy już dolną granice ceny, niżej już nie spadnie, a za kilka tygodni się wyklaruje co dalej. 

Co do importu z ukrainy bo coraz wiecej tego czytam w internecie. Jeśli to prawda, to bardzo źle, a raczej to bardzo nieuczciwe. nie spełniają żadnych unijnych norm, przedewszystkim nie są w unii i mam nadzieję nie będą i niech nie zaśmiecają naszego rynku. Ja żeby sprzedać ziemniaki na market nie mogę pryskać niczym co jest niedopuszczone, bo jak wyjdzie w pozostałościach to cała partia idzie w pizdu na utylizacje, a ktoś inny może wyprodukować ziemniaka przy uzyciu środków których ja nie mogę i legalnie sprzedać polskiemu mirkowi handlorzowi który sprzeda to na giełdzie bez kwita bez żadnych konsekwencji ?? to jest chore!!!!!!

Chora jest większość rzeczy w naszej kochanej ojczyznie od tego są wybory odkochaj się w tych telewizyjnych i zagłosuj na siebie #wybory 2023# Ruchu Dobrobytu I Pokoju lista Nr 9 może się coś zmieniło inaczej nic z tego nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie są bardzo tanie ziemniaki .Eksport nie idzie albo bardzo słabo bo Rumuni podbierają z Mołdawii ukraiński towar.A zobaczcie sobie na stronie" biznes oferty " ile jest ofert z Białorusi z ziemniakiem cholera wie z kąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
17 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Chora jest większość rzeczy w naszej kochanej ojczyznie od tego są wybory odkochaj się w tych telewizyjnych i zagłosuj na siebie #wybory 2023# Ruchu Dobrobytu I Pokoju lista Nr 9 może się coś zmieniło inaczej nic z tego nie będzie 

Bieda straszna w tej Polsce jak zaczynałem z rolnictwem to była sama przyjemność pracy polskim Ursusem teraz muszę się męczyć z naprawami drogich w utrzymaniu fentów wcześniej sama przyjemność w pracy przy kopcowaniu ziemniaka na świeżym powietrzu teraz muszę kisić się w przechowalniach rolnictwo cofnęło się za tych rządów do wozu drabiniastego bieda bieda straszna 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Gosp napisał:

Bieda straszna w tej Polsce jak zaczynałem z rolnictwem to była sama przyjemność pracy polskim Ursusem teraz muszę się męczyć z naprawami drogich w utrzymaniu fentów wcześniej sama przyjemność w pracy przy kopcowaniu ziemniaka na świeżym powietrzu teraz muszę kisić się w przechowalniach rolnictwo cofnęło się za tych rządów do wozu drabiniastego bieda bieda straszna 😂😂😂

Bieda to dopiero będzie - zobaczycie jak lewactwo  na czele z Michałkiem będą rozwalać rolnictwo. Zaczną od emisji Co2. Do 2030 tu nie zostanie kamień na kamieniu. W planie jest skończyć z handlem rolniczym, z produkcją rolniczą. Europa ma być wolna i czysta od produkcji, mamy pracować na etatach (dla tych co nie starczy to minimum socjalne - już testują w PL na mazurach). A zrobią to rękami typa który na sztandarach miał obronę polskiego rolnictwa (:D ). Zostało 7 lat. Do 2040 będzie tylko gorzej jeśli europejczycy nie odsuną od władzy lewactwa w parlamencie europejskim. Bardzo mocno niemieckim rolnikom przeszkadza silna produkcja mleka i pozycja mleczarstwa w Polsce, będą to niszczyć wszelkimi sposobami - najprościej nakładać na rolników, mleczarnie opłaty za emisję CO2. Ekoschematy - kolejna sztuczka lewactwa .. a szkoda się denerwować. Każdy ma swój rozum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Gosp napisał:

Bieda straszna w tej Polsce jak zaczynałem z rolnictwem to była sama przyjemność pracy polskim Ursusem teraz muszę się męczyć z naprawami drogich w utrzymaniu fentów wcześniej sama przyjemność w pracy przy kopcowaniu ziemniaka na świeżym powietrzu teraz muszę kisić się w przechowalniach rolnictwo cofnęło się za tych rządów do wozu drabiniastego bieda bieda straszna 😂😂😂

chcesz powiedzieć ze P&S wprowadziło nas do UE? A mówią że to wina Tuska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzysztof.kkkk napisał:

chcesz powiedzieć ze P&S wprowadziło nas do UE? A mówią że to wina Tuska

Nie kłóćmy się - lepiej myślmy co zrobić byśmy zachowali własne miejsca pracy, firmy, gospodarstwa. Przypomnij sobie na jakie hasła wchodziliśmy do UE. 
- dostęp do rynku pracy
- wolność poruszania się (choć to nie UE a Schengen)
- dostęp do rynku zbytu.
----

Co z tego zostało? Sam sobie odpowiedz (mamy przyjmować uchodźców, mamy zaprzestać produkcji rolnej ..)
Tak na logikę, załóżmy że ja jestem biedny (PL), Ty bogaty (UE) - do czego bym Ci był potrzebny? Tak na prosty chłopski rozum pomyśl. UE to niemcy - myślisz że im na sercu leży Twoje czy moje dobro? Serio aż tak jesteś naiwny? Ja wszystko rozkminiam na prosto: 
jeśli mam sąsiada który zgadza się bym co roku mu coraz więcej orał jego pola, to jestem szczęśliwy, ale jakby sąsiad się ożenił i jego żona zaczęła by mnie przeganiać z pługiem - to jak myslisz, co bym na wsi opowiadał na jego żonę? :D Sąsiad to spoko gość był i jest, tylko ta su..a taka zła jest. Najlepiej jakby się rozwiódł. I tak samo w polityce, im bardziej niemcy będą przeciwko, tym bardziej ja będę ZA. Bo sorry, ale nie znam przykładu, by niemcy chcieli dobrze dla Polski i Polaków.

Dwa - wszyscy mówią że rolnictwo dotowane z UE - tak, ale czy wiecie gdzie te dotacje trafiały? Z każdego Euro przyznanego Polsce 0,75€ trafiało do gospodarki niemieckiej w postaci dotowanych zakupów. 

A wybór mamy między dżumą a cholerą. Po prostu trzeba wybrać mniejsze zło. Pisiory mają sporo za uszami też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, A_2 napisał:

Nie kłóćmy się - lepiej myślmy co zrobić byśmy zachowali własne miejsca pracy, firmy, gospodarstwa. Przypomnij sobie na jakie hasła wchodziliśmy do UE. 
- dostęp do rynku pracy
- wolność poruszania się (choć to nie UE a Schengen)
- dostęp do rynku zbytu.
----

Co z tego zostało? Sam sobie odpowiedz (mamy przyjmować uchodźców, mamy zaprzestać produkcji rolnej ..)
Tak na logikę, załóżmy że ja jestem biedny (PL), Ty bogaty (UE) - do czego bym Ci był potrzebny? Tak na prosty chłopski rozum pomyśl. UE to niemcy - myślisz że im na sercu leży Twoje czy moje dobro? Serio aż tak jesteś naiwny? Ja wszystko rozkminiam na prosto: 
jeśli mam sąsiada który zgadza się bym co roku mu coraz więcej orał jego pola, to jestem szczęśliwy, ale jakby sąsiad się ożenił i jego żona zaczęła by mnie przeganiać z pługiem - to jak myslisz, co bym na wsi opowiadał na jego żonę? :D Sąsiad to spoko gość był i jest, tylko ta su..a taka zła jest. Najlepiej jakby się rozwiódł. I tak samo w polityce, im bardziej niemcy będą przeciwko, tym bardziej ja będę ZA. Bo sorry, ale nie znam przykładu, by niemcy chcieli dobrze dla Polski i Polaków.

Dwa - wszyscy mówią że rolnictwo dotowane z UE - tak, ale czy wiecie gdzie te dotacje trafiały? Z każdego Euro przyznanego Polsce 0,75€ trafiało do gospodarki niemieckiej w postaci dotowanych zakupów. 

Myślę że każdemu na sercu leżą pieniądze i jak zaczniesz myśleć o pieniądzach a nie o kotach jarkach i zegarkach to zrozumiesz że w rolnictwie chodzi o zysk i wykarmienie ludzkości czyli o zysk co USA czyni od wielu wielu lat czy to ważne komu sprzedamy te ziemniaki ? nie , ważne żeby z jak największym zyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

W Krakowie i Wrocławiu rolnicy po 60 gr chcą szykować towar w bigbagu i jak ta cena ma się utrzymać i dalej nie spadac. Ręce opadają. Cieszą się że ziemniaka im narosło a przy takiej cenie to bajka... 😕

Serio??!! Cena za ziemniak dość stabilna, w tym roku płaci dobrze, przynajmniej u nas na Wielkopolsce, nie rozumiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...