Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Góral handlarz
6 minut temu, A_2 napisał:

Zależy kto ma jaki portfel odbiorców, ludzie czy na wakacjach czy w domu jeść muszą. Nie zje w domu - zje na wakacjach, nie zje dzieciak w szkole - zje w domu ... no może poza tymi, którzy pojechali na wakacje za granicę, ci mogą nie zjeść naszej pyry ;)

I tak se chłopki same zj… cenę Wolbrom 15zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha...handlarze zaraz napiszą że ziemniak z marsa jedzie i ze po pisiont groszy kupują tylko kto po tyle sprzedaje ??? powiem tak  był rok 2017 handlarze pisali tutaj że po 2-3 złote kupują worek, brakowało mi towaru na hurtownię i wrzuciłem ogłoszenie że kupię po 5 zł worek nie zadzwonił nikt!!! takie są tu wiarygodne ceny. Najlepiej zadzwonić na pakowalnię i ma się realną cenę i pod to można ustalać cenę na worek tylko że jak pakowalnia płaci 1,4 za luz to wg mnie we worku nikt taniej nie sprzedaje niż po 20 zł takie są chyba prawa ekonomii??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Góral handlarz napisał:

I tak se chłopki same zj… cenę Wolbrom 15zł 

Do tych de…li dołączą w przyszłym tygodniu proszowice i cena na rybitwach zj**… do wiosny  brawo chłopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 20:22, Gość Marek napisał:

Czemu ten Wasz reprezentant sieradzaki nie startuje u was tylko chce mydlić oczka w innym okręgu??? Wstyd mu czy wam? A łapki niech się tak bardzo na forum nie spinają bo obstrukcji dostaniecie nie tylko od słońca

Warszawa biały 30zl

Kołodziejczyk był wykreowany przez PIS aby leczył problemy rolników, Ci uwierzyli że mają swojego obrońcę. Plan był taki żeby i tak głosy rolników trafiły do PISu się stało dlatego nikt nie chciał Michałka u swojego boku bo co w zamian mogły mu zaoferować?  wszystkie spady trafiają i tak do PO i Michałek też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, A_2 said:

Zależy kto ma jaki portfel odbiorców, ludzie czy na wakacjach czy w domu jeść muszą. Nie zje w domu - zje na wakacjach, nie zje dzieciak w szkole - zje w domu ... no może poza tymi, którzy pojechali na wakacje za granicę, ci mogą nie zjeść naszej pyry ;)

Heh, szczerze to bzdury piszesz, ale pewnie przykuty jesteś do miedzy i nie wiesz, że menu wakacyjne różni się bardzo od menu domowego. 
BYłem z dzieciakami nad morzem to codziennie frytki jadły bo w domu frytek nie jemy, a to nieznaczy ze jemy ziemniaki bo ryż i kasza też idzie

Hitem sezonu jest zakręcona frytka - pyra nabita na kijek, pokrojona w spiralę i usmażona na gorącym oleju to wszyscy kupują i jedzą

Menu wakacyjne to inna bajka i ziemniaków do ryby czy innych dań w formie frytek idzie sporo w tym okresie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Bartas napisał:

Heh, szczerze to bzdury piszesz, ale pewnie przykuty jesteś do miedzy i nie wiesz, że menu wakacyjne różni się bardzo od menu domowego. 
BYłem z dzieciakami nad morzem to codziennie frytki jadły bo w domu frytek nie jemy, a to nieznaczy ze jemy ziemniaki bo ryż i kasza też idzie

Hitem sezonu jest zakręcona frytka - pyra nabita na kijek, pokrojona w spiralę i usmażona na gorącym oleju to wszyscy kupują i jedzą

Menu wakacyjne to inna bajka i ziemniaków do ryby czy innych dań w formie frytek idzie sporo w tym okresie 

No pewnie nie jestem aż taki światowy jak Ty, wszak wyprawa nad morze to faktycznie grubszy temat. Ale nie o tym. Pisałem o tym, że nie ważne czy na wakacjach czy w domu - jeść ludzie muszą. Czy ziemniaka w formie pokręconej frytki, prostej frytki, czy puree nie ma znaczenia - trzeba zjeść. Kwestia dla rolnika ważna by zdywersyfikować sobie na tyle portfel odbiorców, by jak najmniej odczuwać sezonowość. O tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Konrad napisał:

Warszawa biały 30zl

Kołodziejczyk był wykreowany przez PIS aby leczył problemy rolników, Ci uwierzyli że mają swojego obrońcę. Plan był taki żeby i tak głosy rolników trafiły do PISu się stało dlatego nikt nie chciał Michałka u swojego boku bo co w zamian mogły mu zaoferować?  wszystkie spady trafiają i tak do PO i Michałek też 

Kiedy ostatni raz byłeś u lekarza w dziedzinie rozumu. Czy ten portal ma jakiś statut oprócz anty PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Gosc. napisał:

Kiedy ostatni raz byłeś u lekarza w dziedzinie rozumu. Czy ten portal ma jakiś statut oprócz anty PiS.

To chyba nie portal, a bardziej ci co piszą ... Politycy to marionetki - WSZYSCY. Po prostu nie dajmy się nikomu nabrać, róbmy swoje! :) Pozdrawiam rolników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
51 minut temu, KK napisał:

Ziemniak powinien kosztować Max dychę za wór ponieważ wtedy nie było by takiego ryzyka przy zakupie od naszych rodzimych producentów którzy potrafią często załadować towar nawet nie nadający się na pasze 

Patrzyły gały co brały. Marny chandlarzyna z ciebie widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KK napisał:

Ziemniak powinien kosztować Max dychę za wór ponieważ wtedy nie było by takiego ryzyka przy zakupie od naszych rodzimych producentów którzy potrafią często załadować towar nawet nie nadający się na pasze 

Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym tygodniu na rybitwach będzie za dychę bo 15 to za dużo dla niektórych małorolnych co mają problem z liczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, musialem...

A Ty poprzedniku powinienes zarabiac max 12 zl za godzine. Wtedy nie przychodzily by Ci do glowy glupoty typu 3 piwka wieczorem, czy jakies grille ze znajomymi. Parowki z kajzerka tez sa pyszne...

 

do tematu: jak u was z wydajnoscia za ha? U mnie gala zrobila 20 szt pod krzakiem, alw juz Corina i Soraya do 10 szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panie Ka Ka któregoś roku kupiłem sadzeniaka kwalifikat z holandii taki wspaniały że 100 %zgniło w ziemi ani jedna sztuka nie wzeszła obok na tej samej działce nasz Polski powschodził pięknie. taki to wspaniały ziemniak z zachodu.!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/24/2023 at 11:58 AM, A_2 said:

No pewnie nie jestem aż taki światowy jak Ty, wszak wyprawa nad morze to faktycznie grubszy temat. Ale nie o tym. Pisałem o tym, że nie ważne czy na wakacjach czy w domu - jeść ludzie muszą. Czy ziemniaka w formie pokręconej frytki, prostej frytki, czy puree nie ma znaczenia - trzeba zjeść. Kwestia dla rolnika ważna by zdywersyfikować sobie na tyle portfel odbiorców, by jak najmniej odczuwać sezonowość. O tym pisałem.

A ja pisałem o tym, że na wakacjach więcej się je ziemniaka niż w domu bo w domu je się ryż, kaszę, naleśniki, a na wakacjach wszystko z frytkami, frytki osobno, itp.

Oczywiście piszę to na swoim przykładzie, ale wierz mi nie jestem wyjątkiem, oderwij się od miedzy i zobacz na własne oczy bo jak to mówią podróże kształcą ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oderwałem się i co, i jadłem małże, pizze, mamałygę, ziemniaki, nawet ciorbę jadłem :D  .. czyli jak widać nie każdego dnia ziemniak. Ta dyskusja nie ma sensu - bo człowiek je to na co ma ochotę, zgodnie z potrzebami lub przyzwyczajeniami bez względu czy to na wakacjach, czy w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
2 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Panie Ka Ka któregoś roku kupiłem sadzeniaka kwalifikat z holandii taki wspaniały że 100 %zgniło w ziemi ani jedna sztuka nie wzeszła obok na tej samej działce nasz Polski powschodził pięknie. taki to wspaniały ziemniak z zachodu.!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Z 5 lat wstecz w podkarpackim zamówiłam bellarossę, nie chciałam brać polskiego sadzenia więc poczekaliśmy 2 tygodnie na niemieckiego. Takiego syfu jeszcze w życiu nie widziałam, cała powierzchnia jeden parch no i rezygnacja z zakupu. Niech KK nie mydli oczów bo tymi wpisami chce załatwić swoje brudne interesiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KK napisał:

Rzadko kiedy kupuje Polskie ziemniaki jeśli już to tylko okolice Warszawy jeszcze pare deakad upłynie zanim nasz producent nauczy się robic towar

Jest jedno ale ten nasz nawet odpadowy smakuje jak ziemniak a nie jak ten z zachodu z wyglądu przypomina tylko ziemniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...