Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 ton i mówicie o słabym plonie w tym roku ? 

U mnie na całości gospodarstwa 20 ha ziemniaków wychodzi średnia max 15 ton / ha przy cenie poniżej 1.5 zł szkoda sobie w ogóle głowy zawracać tą robotą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie wy tam ilości sprzedajecie na tym śląsku po 2 zł ? ilości tirowe czy 100 woreczków na tydzień? tu na forum każdy ma ceny super cudowne a prawda jest taka ze za ziemniaka w big bag nikt powyżej 1 zł nie chce dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
W dniu 30.09.2023 o 13:21, Gość Kamil napisał:

30 ton i mówicie o słabym plonie w tym roku ? 

U mnie na całości gospodarstwa 20 ha ziemniaków wychodzi średnia max 15 ton / ha przy cenie poniżej 1.5 zł szkoda sobie w ogóle głowy zawracać tą robotą... 

Przestań płakać i zostaw je w polu niech zgniją albo oddaj biednym do wykopania albo sprzedaj po tej cenie co jest !!!!proste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
16 godzin temu, Gość rolnik napisał:

To jakie wy tam ilości sprzedajecie na tym śląsku po 2 zł ? ilości tirowe czy 100 woreczków na tydzień? tu na forum każdy ma ceny super cudowne a prawda jest taka ze za ziemniaka w big bag nikt powyżej 1 zł nie chce dać

Dokładnie kolego w punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość rolnik napisał:

To jakie wy tam ilości sprzedajecie na tym śląsku po 2 zł ? ilości tirowe czy 100 woreczków na tydzień? tu na forum każdy ma ceny super cudowne a prawda jest taka ze za ziemniaka w big bag nikt powyżej 1 zł nie chce dać

Magia internetu.Zjazzdowa max 20 zł.Miescowa pakowania 1zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3ha ziemniaka i wolę powoli sprzedać po 2zł niż wyciskać towar za bezcen , możecie powiedzieć że jestem dzialkowiczem ale szanuje swój czas i mnie nie ciśnie , a wykopałem koło 15ha u znajomych i ziemniaka na Śląsku nie ma także nie wiem kto tą cenę zaniża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na targu stoisz cały rok i sprzedajesz ? No to rozumiem ale to i tak tanio puszczasz jak detalujesz. Mnie interesuje hurt, plon mam dobry nie będę pisał jaki żeby cię nie dołować skoro u was taka tragedia. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

To na targu stoisz cały rok i sprzedajesz ? No to rozumiem ale to i tak tanio puszczasz jak detalujesz. Mnie interesuje hurt, plon mam dobry nie będę pisał jaki żeby cię nie dołować skoro u was taka tragedia. Pozdrawiam 

Bardzo fajnie można rozkręcić handel detaliczny ziemniakiem prosto z gospodarstwa. Kwestia pilnowania jakości i z roku na rok coraz więcej Klientów. Ja rocznie tak sprzedaje ok. 150 ton (woreczki po 15kg). Spokojnie 2 zł/kg wyciśniesz i bez stresu. Kwestia czy posiadasz chłodnie, ewentualnie kopiec + chłodnia i ogarniesz cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Przestań płakać i zostaw je w polu niech zgniją albo oddaj biednym do wykopania albo sprzedaj po tej cenie co jest !!!!proste 

Takiego żałosnego poziomu tutaj dawno nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki gniją i to mocno w zależności od odmiany i tak jak piszecie kto musi to wyciska towar. U mnie rolnicy co mieli do 1ha ziemniaka są bez towaru, każdemu życzę super plonów ale proszę nie zanizajcie ceny tak bardzo bo za chwilę to się już nic nie opłaci w tym rolnictwie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Marian napisał:

Jednak z plonami wcale nie jest tak źle. Na internetach chwalą się 50-60 t. Urodzaj pełny więc do stycznia cena w dół 

Na podstawie czego to piszesz? Bladego pojęcia nie masz o produkcji ziemniaka i rynku, byle napisać - może wpłynę swoim wpisem na cenę ziemniaka ... W tej chwili z ziemniakiem jest taka sytuacja, jakby 30 osób nagle chciało wejść przez wąskie drzwi do sali bankietowej na 1000 osób - przez moment wejścia, sytuacja wydaje się że sporo osób będzie, jednak po wejściu okazuje się że sala świeci pustkami. Podobnie będzie na rynku ziemniaka za maks 3-4 tygodnie

 Cookit - przepis na Przechowywanie ziemniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, A_2 napisał:

Na podstawie czego to piszesz? Bladego pojęcia nie masz o produkcji ziemniaka i rynku, byle napisać - może wpłynę swoim wpisem na cenę ziemniaka ... W tej chwili z ziemniakiem jest taka sytuacja, jakby 30 osób nagle chciało wejść przez wąskie drzwi do sali bankietowej na 1000 osób - przez moment wejścia, sytuacja wydaje się że sporo osób będzie, jednak po wejściu okazuje się że sala świeci pustkami. Podobnie będzie na rynku ziemniaka za maks 3-4 tygodnie

 Cookit - przepis na Przechowywanie ziemniaków

Może i się nie znam. 30 lat produkcji po 30-40 ha rocznie. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
Godzinę temu, A_2 napisał:

Na podstawie czego to piszesz? Bladego pojęcia nie masz o produkcji ziemniaka i rynku, byle napisać - może wpłynę swoim wpisem na cenę ziemniaka ... W tej chwili z ziemniakiem jest taka sytuacja, jakby 30 osób nagle chciało wejść przez wąskie drzwi do sali bankietowej na 1000 osób - przez moment wejścia, sytuacja wydaje się że sporo osób będzie, jednak po wejściu okazuje się że sala świeci pustkami. Podobnie będzie na rynku ziemniaka za maks 3-4 tygodnie

 Cookit - przepis na Przechowywanie ziemniaków

Nie obrażaj innych jasnowidzu ,cena w tym roku napewno nie pójdzie w górę ,może od stycznia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Nie obrażaj innych jasnowidzu ,cena w tym roku napewno nie pójdzie w górę ,może od stycznia 

Na pewno piszemy osobno, naprawdę razem ;) - a twój wpis wniósł tyle do dyskusji o cenie ziemniaków, co zeszłoroczny śnieg. Poziom handlarza z giełdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...