Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Pol napisał:

Brak bo mrozy. Puszcza mrozy i zaraz bedzie kleska urodzaju i cena ponizwj 1 zl

Będzie albo nie będzie jak w Małopolsce masz odpowiednią odmianę i ilość to nigdzie nie musisz z tym jeździć tylko podajesz z domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin
2 minuty temu, kamslo15 napisał:

Jaka macie realne propozycje cen ziemniaka żółtego na luz lub BB? Propozycje mam 95gr luz od stałego odbiorcy i nie wiem czy czekać czy sprzedawac

Myślę że to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W necie wczoraj czytałem że w Holandii , Belgii , Irlandii  i Wielkiej Brytanii rolnicy do końca listopada zebrali z pól tylko 30% tego co wsadzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinn
11 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W necie wczoraj czytałem że w Holandii , Belgii , Irlandii  i Wielkiej Brytanii rolnicy do końca listopada zebrali z pól tylko 30% tego co wsadzone .

Francja też nie zebrała

 

W dniu 10.11.2023 o 21:45, Xxxxxxx napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Ale głupoty że zebrali 30 % ziemniaka to co od sierpnia tam leje dzień przy dniu czy jak ? bardziej prawdziwe by było jakby nie zebrali 30 % ale i to jest mało realne.

95 groszy to niezła cena aczkolwiek tyle można było dostać we wrześniu prosto z pola, ale wtedy znaFcy na fejsie pisali że gdzie tak tanio 2 złote to dobra cena. intuicja mi podpowiada że na wiosnę 2024  będzie bardzo drogo a na jesień 2024 bardzo tanio pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Tez mi sie wydaje ze ceny moga troszke pojsc do gory wiosna. Przynajmniej w hurcie i nie przelozy sie to na detal bo ludzie juz tak nie kupuja ziemniakow. To nie okres powojenny czy lata 70-80 gdzie ziemniak krolowal na stolach. Swieta nic tu nie zmienia bo ludzie nie jedza ziemniakow na Swieta. Wiosna dojda nowi co wejda w ziemniaka i ceny raczej na jesieni nie bedzie. Dodac trzeba ze na popyt na ziemniaka maja ludzie ze wschodu .U nich ziemniaki to podstawa jest ich w Polsce tez duza liczba. Czesc wyjedzie na zachod czesc wroci do siebie.Czesc tylko zostanie co z kolei zmniejszy zainteresowanie ziemniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
1 godzinę temu, Gość rolnik napisał:

Ale głupoty że zebrali 30 % ziemniaka to co od sierpnia tam leje dzień przy dniu czy jak ? bardziej prawdziwe by było jakby nie zebrali 30 % ale i to jest mało realne.

95 groszy to niezła cena aczkolwiek tyle można było dostać we wrześniu prosto z pola, ale wtedy znaFcy na fejsie pisali że gdzie tak tanio 2 złote to dobra cena. intuicja mi podpowiada że na wiosnę 2024  będzie bardzo drogo a na jesień 2024 bardzo tanio pozdro.

Tak od sierpnia w polach bagno i nie tylko ziemniaków nie mogli tam zebrać . Tu piszą że z za oceanu będą musieli nas ratować przed głodem . To z przedwczoraj artykuł

 

Europa stoi przed trudnym scenariuszem dostaw z bezprecedensowymi opadami deszczu i powodziami, co sprawia, że tegoroczne zbiory są jednymi z najtrudniejszych w historii. W krajach takich jak Belgia, Holandia, Irlandia i Wielka Brytania do końca listopada zebrano 20–30% plonów. Oczekuje się, że w Europie utrzymają się rosnące ceny i ograniczone dostawy, co prawdopodobnie otworzy Kanadzie i Stanom Zjednoczonym możliwości zdobycia większego udziału w rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Tak od sierpnia w polach bagno i nie tylko ziemniaków nie mogli tam zebrać . Tu piszą że z za oceanu będą musieli nas ratować przed głodem . To z przedwczoraj artykuł

 

Europa stoi przed trudnym scenariuszem dostaw z bezprecedensowymi opadami deszczu i powodziami, co sprawia, że tegoroczne zbiory są jednymi z najtrudniejszych w historii. W krajach takich jak Belgia, Holandia, Irlandia i Wielka Brytania do końca listopada zebrano 20–30% plonów. Oczekuje się, że w Europie utrzymają się rosnące ceny i ograniczone dostawy, co prawdopodobnie otworzy Kanadzie i Stanom Zjednoczonym możliwości zdobycia większego udziału w rynku.

Tylko że tam nie ma zimy i można zbierać do wiosny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

95 groszy luz płacom nasi i pakują w 10 kg po ile spszedaią nie pytam to ich sprawa na jesień ta sama cena była ziemniaka coraz mniej tag że tego będzie dobrze Zyczę Zdrowych Wesołych Swiąt Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sieradzak napisał:

Jakoś nie wierzę w ten przed świąteczny napad ziemniaczany.Zejscie jest bardzo słabe praktycznie na wszystkie produkty.

Ty masz trudności ze sprzedażą, ja mam trudności a innym jak piszą towar na siłę wydzierają. Dosyć już tej obłudy, komu potrzebne są na święta B. N. wasze ziemniaki? Przystopujcie chłopskie filozofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sieradzak napisał:

Niesamowite,że ci Rumunii tylko tam siedzą.A w inne rejony boją się jechać.

Koszty transportu każdy nie mówię o chłopach umie liczyć mają blisko to po co mają jechać daleko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...