Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciekawy
3 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Gorzej na pewno nie będzie. Plonowanie nie będzie większe niż w 2018 to raz. Dwa że na 100% wszystkie jabłka nie zostaną zebrane bo zwyczajnie nie ma ludzi do pracy. Czeka nas bardzo ciekawy sezon i może się okazać że przetwórnie bardzo się przeliczą bo to że jabłka w sadach są nie znaczy że zostaną dostarczone do zakładów. 

Każdy kto będzie miał możliwość w pierwszej kolejności polapie owoce deserowe najwyższej jakości, na przemysł może nie starczyć czasu - czego sobie i Wam życzę. 

Pozdrawiam 

No

Polapie deserowe i gdzie je sprzeda??

A na przemysł zbyt pewny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Inflacja
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Bedzie ciekawie, ale ja obstawiam przemysl po 15 gr. Za 8 gr jak w 2018 to chyba nikt normalny by nie zbieral

Ale  wartość 15 gr teraz,to mniej niż 0,08 gr w 2018 r ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Piotrkiem z Kozietul. Oni mogą robić jablko cały rok. Powiedział ze więcej jak 50 gr nie zapłaci w tym roku bo muszą dużo modernizacji robić żeby zwiększyć przeroby.  I mocniejsze młotki zakładają  bo jablko z ka  po sf, harviscie, xdetende bellisach i geoxach strasznie ciężko się tłoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Guest Inflacja said:

Ale  wartość 15 gr teraz,to mniej niż 0,08 gr w 2018 r ........

Tak by było gdyby inflacja od 2018 do dzisiaj wynosila 100% - tyle to nie wynosi. Więc moim zdaniem za 15 gr będzie płacz ale ludzie będą zbierać, wozić i stać w kolejkach na skupie.

Druga sprawa. Nauczcie się pisać jednostki. 0,08 gr to 8 setnych grosza czyli około 1/12 grosza. Tobie zapewne chodzi o 8 gr =  0.08 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Piter napisał:

Rozmawiałem z Piotrkiem z Kozietul. Oni mogą robić jablko cały rok. Powiedział ze więcej jak 50 gr nie zapłaci w tym roku bo muszą dużo modernizacji robić żeby zwiększyć przeroby.  I mocniejsze młotki zakładają  bo jablko z ka  po sf, harviscie, xdetende bellisach i geoxach strasznie ciężko się tłoczy.

Mi powiedział,że w zbiory max 30 na zakładzie bo i tak przywiozą to co będzie się wysilać i placic

Im mniej zapłaci tym wyższa premię od Niemca dostanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5 zł za wagę
Godzinę temu, Gość pioter napisał:

Mi powiedział,że w zbiory max 30 na zakładzie bo i tak przywiozą to co będzie się wysilać i placic

Im mniej zapłaci tym wyższa premię od Niemca dostanie

 

 

A mi powiedział max 15 gr bo tego błota będzie w ch..j w tym sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba zamawiać drzewka, bo Paweł z youtuba mówi, że w tym roku deseru będzie mało, a w następnym roku to już będą się prosić nas o jabłuszka... takiego towaru jak on, to nie ma w całym Grójcu. Na wiosnę 5 zł za wagę na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan Pawła
22 minuty temu, Gość Mało napisał:

Panowie trzeba zamawiać drzewka, bo Paweł z youtuba mówi, że w tym roku deseru będzie mało, a w następnym roku to już będą się prosić nas o jabłuszka... takiego towaru jak on, to nie ma w całym Grójcu. Na wiosnę 5 zł za wagę na 100%.

To dzięki Pawła komunikatom stosuje WYRER, i od tej pory nie mam parcha, mszycy, zwójki i przędziorków, a jabłka mam jak arbuzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baltona
4 godziny temu, Gość Mało napisał:

Panowie trzeba zamawiać drzewka, bo Paweł z youtuba mówi, że w tym roku deseru będzie mało, a w następnym roku to już będą się prosić nas o jabłuszka... takiego towaru jak on, to nie ma w całym Grójcu. Na wiosnę 5 zł za wagę na 100%.

Drzewka tylko od Kamili

Opryski od Piotrka że skurowa

I baltona sama rośnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
12 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

A mi powiedział max 15 gr bo tego błota będzie w ch..j w tym sezonie .

A mi powiedział, że w d*pie byłeś, g*wno widziałeś i ch*ja wiesz...

Minimalna cena ustalona dla dostawców na ten sezon to 30gr, a rzeźbienie trzypaletowcow przez skupiarzy malo kogo interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandomingo
40 minut temu, Gość Sandomierz napisał:

A mi powiedział, że w d*pie byłeś, g*wno widziałeś i ch*ja wiesz...

Minimalna cena ustalona dla dostawców na ten sezon to 30gr, a rzeźbienie trzypaletowcow przez skupiarzy malo kogo interesuje.

Za5 gr nikt nie będzie jeździć

Minimum to 10

Czyli 20 gr na skupie potentacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
9 godzin temu, Gość sandomingo napisał:

Za5 gr nikt nie będzie jeździć

Minimum to 10

Czyli 20 gr na skupie potentacie

Niech nie jeżdżą, będzie luźniej na przetwórni. Piszesz tak jakby skupowi mieli te same stawki co rolnicy indywidualni...

Za 10gr to się wysyła usługowo patelnie na przetwórnie oddaloną o 250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandomingo
1 godzinę temu, Gość Sandomierz napisał:

Niech nie jeżdżą, będzie luźniej na przetwórni. Piszesz tak jakby skupowi mieli te same stawki co rolnicy indywidualni...

Za 10gr to się wysyła usługowo patelnie na przetwórnie oddaloną o 250km.

Za 10 gr to ty sam swoją patelnia możesz jechać usługowo na przetwórnie

Rozmawiałem z rekinem tego rynku... powiedział krótko

Za 5 gr nie będzie jeździć bo mu nic nie zostaje

A liczyć umie w przeciwieństwie do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panie i Panowie jablko przemysłowe będzie drogie . Przynajmniej ja nie zamierzam dostarczać za cenę poniżej 45 groszy ponieważ trzeba się szanować cholernie wszystko podrożało zacznijcie liczyć pieniążki które wydajecie na opryski nawozy paliwo nie wspomnę juz o sile roboczej. Po co tu tylko robic panikę tyle czy tyle . Każdy zna wartość pieniądza i aby było z czym wyjść na przyszły sezon trzeba zarobić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
24 minuty temu, Gość Olo napisał:

Spokojnie Panie i Panowie jablko przemysłowe będzie drogie . Przynajmniej ja nie zamierzam dostarczać za cenę poniżej 45 groszy ponieważ trzeba się szanować cholernie wszystko podrożało zacznijcie liczyć pieniążki które wydajecie na opryski nawozy paliwo nie wspomnę juz o sile roboczej. Po co tu tylko robic panikę tyle czy tyle . Każdy zna wartość pieniądza i aby było z czym wyjść na przyszły sezon trzeba zarobić.  

Moim zdaniem nie będzie

Wszystko w naszych rękach

Ale oczywiście znajdą się tacy,którzy wszystko za każde pieniądze pozbierają i zawiozą

P.s

Interesuje mnie deser ale słabo to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Guest Olo said:

Spokojnie Panie i Panowie jablko przemysłowe będzie drogie . Przynajmniej ja nie zamierzam dostarczać za cenę poniżej 45 groszy ponieważ trzeba się szanować cholernie wszystko podrożało zacznijcie liczyć pieniążki które wydajecie na opryski nawozy paliwo nie wspomnę juz o sile roboczej. Po co tu tylko robic panikę tyle czy tyle . Każdy zna wartość pieniądza i aby było z czym wyjść na przyszły sezon trzeba zarobić.  

Ta sama gadka co roku. Nikt poniżej kosztów nie będzie sprzedawał, a później kolejki na skupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest sandomingo said:

Za 10 gr to ty sam swoją patelnia możesz jechać usługowo na przetwórnie

Rozmawiałem z rekinem tego rynku... powiedział krótko

Za 5 gr nie będzie jeździć bo mu nic nie zostaje

A liczyć umie w przeciwieństwie do ciebie

No 5gr było git jak było paliwo poniżej 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Deseru nie bedzie chyba miał kto rwac,a tu dylemat co z przemyslem…chyba zostanie pod drzewami,albo…na drzewach bo cos mi się wydaje,ze dużo jabłek nie zostanie zerwanych z racji braku rak do pracy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Guest Sadownik said:

Deseru nie bedzie chyba miał kto rwac,a tu dylemat co z przemyslem…chyba zostanie pod drzewami,albo…na drzewach bo cos mi się wydaje,ze dużo jabłek nie zostanie zerwanych z racji braku rak do pracy…

bedzie, bedzie, nie martw sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jkjkjk 
1 hour ago, Guest Sadownik said:

Nie będzie i sytuacja z letnim jabłkiem już to pokazuje 

jak ludzie mysla ze znajda pracownika dajac ogloszenie na igrit albo na facebooku to taka to jest sytuacja, trzeba gdzie indziej szukac, bez problemu mozna znalezc, a jak ktos ma duzo miejsca zeby przyjac z dziecmi to juz w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...