Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo sądów opuszczonych   okolice Grójca w tym roku mszycowe zwójkowe wyjazd raz na miesiąc aby tylko opryskać wilki mało kto tnie jabłko drobne bo ludzie nie opuszczali wody bo po co za tą cenę. Kto będzie miał ładny towar na pewno nie sprzeda jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Obserwator
6 hours ago, Guest Gggg said:

Dużo sądów opuszczonych   okolice Grójca w tym roku mszycowe zwójkowe wyjazd raz na miesiąc aby tylko opryskać wilki mało kto tnie jabłko drobne bo ludzie nie opuszczali wody bo po co za tą cenę. Kto będzie miał ładny towar na pewno nie sprzeda jesienią.

jest tak jak mówisz ale czy to wystarczy żeby uzyskać dobre ceny przy tak małym rynku zbytu dla deseru? nie wiem, wiem że duzi sadzą, mali odpuszczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Gggg napisał:

Dużo sądów opuszczonych   okolice Grójca w tym roku mszycowe zwójkowe wyjazd raz na miesiąc aby tylko opryskać wilki mało kto tnie jabłko drobne bo ludzie nie opuszczali wody bo po co za tą cenę. Kto będzie miał ładny towar na pewno nie sprzeda jesienią.

Zabraknie w czerwcu

Ten rok jest nasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
8 godzin temu, Gość Gggg napisał:

Dużo sądów opuszczonych   okolice Grójca w tym roku mszycowe zwójkowe wyjazd raz na miesiąc aby tylko opryskać wilki mało kto tnie jabłko drobne bo ludzie nie opuszczali wody bo po co za tą cenę. Kto będzie miał ładny towar na pewno nie sprzeda jesienią.

Tak tak, rok temu była gadka że grady tak mocno poszły po Polsce, w tym że dużo sadów opuszczonych etc ... 

Rok w rok sztucznie próbujecie znajdywać jakieś pozytywy, ale niestety guzik z tego wychodzi. W kwietniu pisało większość ludzi na forum, że braknie jabłka za 2 tygodnie, Białoruś się otworzyła itd a jak się skończyło każdy wie.

Prawda jest taka, że mamy mnóstwo jabłek gównianych  i mnóstwo jabłek super jakości. A niestety przy braku nowych rynków lub poprawieniu stosunków w starych rynkach zbytu, zaraz sami będziemy wpieprzać jaPka, czy to baltone czy gruz jakościowo, bo zwyczajnie nie będziemy mieli co zrobić z taką nadprodukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Kolega Proroka napisał:

Obstawiam przemysł 0,25-0,30.Deser 0,60-0,70 czerwoniaki Golden,Gala - 0,8-1zł

Ja obstawiam 18-20 zł /h za zbiór przy cenach jakie wymieniłeś

 

Z zastrzeżeniem że gala 7+,golden 7,5+ będą 1,2-1,4 i może nieco drożej

Zarobią tylko pracownicy

Nas zjedzą koszty produkcji,zbioru i prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uczeń proroka
57 minut temu, Gość Kolega Proroka napisał:

Obstawiam przemysł 0,25-0,30.Deser 0,60-0,70 czerwoniaki Golden,Gala - 0,8-1zł

Ojjjj niee... czemu tak mało? Przecież jest mało dobrego jabłka. Musimy sadzić, bo inni wejdą na nasze miejsce. Wszyscy są przeciwko nam- rząd, kupcy, pogoda, mszyca, nawet zwykły Kowalski, bo kupuje zagraniczne a nie nasze i w sumie też mało zjada! Dlatego SADŹMY! ile wlezie i gdzie wlezie. A gdzie sprzedamy, to niech inni się martwią, bo my jesteśmy od produkcji! A jak będzie źle, to może znowu rząd nam trochę pomoże i jakoś to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuzyn Proroka
1 hour ago, Guest Kolega Proroka said:

Obstawiam przemysł 0,25-0,30.Deser 0,60-0,70 czerwoniaki Golden,Gala - 0,8-1zł

czerwoniaki, golden, 'gala' must 0.6-0.7 redcap 0.9 gala 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Sprawdziłem na olx ceny nowych skrzyń - 185 zł. Nowa platforma warecka ok. 36000 zł. Inflację widać na każdym kroku, tylko cena jabłek nie zmienia się od 20 lat. Gospodarstwa które mają całą infrastrukturę jakoś funkcjonują, ale dziwię się, że są jeszcze osoby które zaczynają od zera i myślą, że zarobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kuzyn Proroka napisał:

czerwoniaki, golden, 'gala' must 0.6-0.7 redcap 0.9 gala 1.2

 

3 godziny temu, Gość Uczeń proroka napisał:

Ojjjj niee... czemu tak mało? Przecież jest mało dobrego jabłka. Musimy sadzić, bo inni wejdą na nasze miejsce. Wszyscy są przeciwko nam- rząd, kupcy, pogoda, mszyca, nawet zwykły Kowalski, bo kupuje zagraniczne a nie nasze i w sumie też mało zjada! Dlatego SADŹMY! ile wlezie i gdzie wlezie. A gdzie sprzedamy, to niech inni się martwią, bo my jesteśmy od produkcji! A jak będzie źle, to może znowu rząd nam trochę pomoże i jakoś to będzie. 

Nareszcie

Po tylu latach hejtu i wyśmiewania

Doczekałem się mądrych uczniów

Mogę już umrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz to poważnym problem jest brak rąk do pracy. Uważam, że bardzo ciężko będzie pozbierać jabłko, bo nie mam z kim. Ukraina wyjechała do domu i póki co nie dojeżdża. W przypadku warzyw jest to samo, zbiory są bardzo mocno zagrożone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Guest Tomek said:

Panowie teraz to poważnym problem jest brak rąk do pracy. Uważam, że bardzo ciężko będzie pozbierać jabłko, bo nie mam z kim. Ukraina wyjechała do domu i póki co nie dojeżdża. W przypadku warzyw jest to samo, zbiory są bardzo mocno zagrożone 

I bardzo mi się podoba ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By miec ludzi trzeba zapłacić więcej za godzinę. Nie 14-15 zł, tylko 17-18 zł i chętni się znajdą.

Ogłoszenie na Fejsbuku wrzucać co kilka dni i zbierać kontakt do osób które się zgłaszają na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Tomek napisał:

Panowie teraz to poważnym problem jest brak rąk do pracy. Uważam, że bardzo ciężko będzie pozbierać jabłko, bo nie mam z kim. Ukraina wyjechała do domu i póki co nie dojeżdża. W przypadku warzyw jest to samo, zbiory są bardzo mocno zagrożone 

 

Nie siej popeliny

Wykopią barabole i przyjadą

Po co zbierać wszystkie jabłka jak można zebrać połowę i cena X2 do tego mniej roboty,ludzi,zwózki,prądu itp

Podziwiam tych,którzy dopieszczają idaredy,glostery i ligole.

 

Czy już dojrzeliscie żeby połowę zostawić w sadzie????

Czy będzie się licytować kto da więcej za zbiór???

Tylko Ukraina zarobi a wy to sfinansujecie

Czasprzestac płakać i włączyć kalkulatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kankulator
4 hours ago, Guest romek said:

 

Nie siej popeliny

Wykopią barabole i przyjadą

Po co zbierać wszystkie jabłka jak można zebrać połowę i cena X2 do tego mniej roboty,ludzi,zwózki,prądu itp

Podziwiam tych,którzy dopieszczają idaredy,glostery i ligole.

 

Czy już dojrzeliscie żeby połowę zostawić w sadzie????

Czy będzie się licytować kto da więcej za zbiór???

Tylko Ukraina zarobi a wy to sfinansujecie

Czasprzestac płakać i włączyć kalkulatory

Zobaczym jaką cenę da wybawca z Kozietuł, jak odpowiednią to się wszystko zbierze a jak 25 groszy to będzie se leżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Guest Sylwek said:

By miec ludzi trzeba zapłacić więcej za godzinę. Nie 14-15 zł, tylko 17-18 zł i chętni się znajdą.

Ogłoszenie na Fejsbuku wrzucać co kilka dni i zbierać kontakt do osób które się zgłaszają na priv.

 

O panie, najlepiej to 25 odrazu, powyżej 16 to już was mocno pogrzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dojenie
3 hours ago, Guest Sadownik said:

Ja jestem w stanie dać 18 zł godz. A i tak brak jakichkolwiek zainteresowania checi ze strony pracowników. Przewoźnicy nie mają ludzi 

mają, mają tylko za 500 zeta za osobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przewoźnicy nie mają kogo przywieźć. Kończą się pracownicy z Ukrainy. Ja do tego roku nie miałem problemu z ludźmi. Nie ma co szaleć ze stawkami, bo kto chce pracować to 15 zł i pracuje. A innym można dać 20 zł i tak nie chcą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Sadownik napisał:

Ja jestem w stanie dać 18 zł godz. A i tak brak jakichkolwiek zainteresowania checi ze strony pracowników. Przewoźnicy nie mają ludzi 

Ja wystawiłem ogłoszenie: Dniówka 180 zł, zapraszam do sadu, praca przy rwaniu jabłek.

Kilka osób się zgłosiło, więc da się. Na grupie spotted FB, kilka wydrukowanych kartek na słupach, na witrynach sklepów.

 

Trzeba szukac a nie tylko narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dojenie x 2
1 godzinę temu, Gość Dojenie napisał:

mają, mają tylko za 500 zeta za osobe

Płacisz 500 wieczorem a rano nie masz ludzi bo są już u innego łosia za następne 500

 

Tak to wygląda.

Przestać płacić losie bo zawsze będziecie goleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dojenie
6 hours ago, Guest dojenie x 2 said:

Płacisz 500 wieczorem a rano nie masz ludzi bo są już u innego łosia za następne 500

 

Tak to wygląda.

Przestać płacić losie bo zawsze będziecie goleni

Możliwe że tak jest, nie wiem, zawsze można 'wziąć paszport na przechowanie'

500 to bym za uja nie zapłacił za jedną osobę ale niektórzy muszą zebrać bo co sumsiad powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...