Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dojenie x 2
5 godzin temu, Gość Dojenie napisał:

Możliwe że tak jest, nie wiem, zawsze można 'wziąć paszport na przechowanie'

500 to bym za uja nie zapłacił za jedną osobę ale niektórzy muszą zebrać bo co sumsiad powie

Nic nie weźmiesz na przechowanie bo to niezgodne z prawem

Szoszoni to wiedza i nie dasz paszportu to za chwilę masz milicję napodwórku

Z pewnością tak jest bo już 2 moich kolegów tak zapłaciło a ludzie zniknęli

Ty nie zapłacisz ja nie zapłacę ...znam takiego co 1000 zapłacił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Mariusz

Śmiać mi się chce z tej dyskusji o ludziach. Zatrudniam Ukraine od 1995 roku i co roku ten sam problem. Od 15 sierpnia do połowy września zawsze był problem z ludźmi. A stawki to przebija o tej porze Polak A nie Ukrainiec. Bo Polak jeden przez drugiego podnosi stawki o tej porze. Chocbyscie dali im 30 to i tak poczekajcie aż skończą kartoszki kopać. 

Ja mam zamówioną ekipę, połowa stałej. 15 zl im się udało wynegocjować i trudno. Zapłacę tyle. Za dobra pracę i minimum 6 skrzyń na głowę na dzień. To i tak więcej niż płacą minimalną w Polsce A gdzie mieszkanie i media? Większość Polaków tak nie zarabia, a co dopiero Ukraińcy. A gdzie do tego dojazd do pracy? Polakowi ktoś za to płaci? Jeszcze worek ziemniaków itp.  Spokojnie im wyjdzie na reke po podliczeniu wszysfkiego z 5500 tysiaca. 

Nie siejcie paniki bo sami za to płacicie potem. Ludzie będą jak zawsze, po 15 września 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Mariusz napisał:

Śmiać mi się chce z tej dyskusji o ludziach. Zatrudniam Ukraine od 1995 roku i co roku ten sam problem. Od 15 sierpnia do połowy września zawsze był problem z ludźmi. A stawki to przebija o tej porze Polak A nie Ukrainiec. Bo Polak jeden przez drugiego podnosi stawki o tej porze. Chocbyscie dali im 30 to i tak poczekajcie aż skończą kartoszki kopać. 

Ja mam zamówioną ekipę, połowa stałej. 15 zl im się udało wynegocjować i trudno. Zapłacę tyle. Za dobra pracę i minimum 6 skrzyń na głowę na dzień. To i tak więcej niż płacą minimalną w Polsce A gdzie mieszkanie i media? Większość Polaków tak nie zarabia, a co dopiero Ukraińcy. A gdzie do tego dojazd do pracy? Polakowi ktoś za to płaci? Jeszcze worek ziemniaków itp.  Spokojnie im wyjdzie na reke po podliczeniu wszysfkiego z 5500 tysiaca. 

Nie siejcie paniki bo sami za to płacicie potem. Ludzie będą jak zawsze, po 15 września 

Odezwij się po 15 września. Zobaczymy czy będzie tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Mariusz napisał:

Śmiać mi się chce z tej dyskusji o ludziach. Zatrudniam Ukraine od 1995 roku i co roku ten sam problem. Od 15 sierpnia do połowy września zawsze był problem z ludźmi. A stawki to przebija o tej porze Polak A nie Ukrainiec. Bo Polak jeden przez drugiego podnosi stawki o tej porze. Chocbyscie dali im 30 to i tak poczekajcie aż skończą kartoszki kopać. 

Ja mam zamówioną ekipę, połowa stałej. 15 zl im się udało wynegocjować i trudno. Zapłacę tyle. Za dobra pracę i minimum 6 skrzyń na głowę na dzień. To i tak więcej niż płacą minimalną w Polsce A gdzie mieszkanie i media? Większość Polaków tak nie zarabia, a co dopiero Ukraińcy. A gdzie do tego dojazd do pracy? Polakowi ktoś za to płaci? Jeszcze worek ziemniaków itp.  Spokojnie im wyjdzie na reke po podliczeniu wszysfkiego z 5500 tysiaca. 

Nie siejcie paniki bo sami za to płacicie potem. Ludzie będą jak zawsze, po 15 września 

U mnie pod Warka za 14 zł zrywają po 8 skrzyń na głowę na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dojenie
6 hours ago, Guest dojenie x 2 said:

Nic nie weźmiesz na przechowanie bo to niezgodne z prawem

Szoszoni to wiedza i nie dasz paszportu to za chwilę masz milicję napodwórku

Z pewnością tak jest bo już 2 moich kolegów tak zapłaciło a ludzie zniknęli

Ty nie zapłacisz ja nie zapłacę ...znam takiego co 1000 zapłacił

 

Jak obie strony nie mają z tym problemu to wszystko git, jak ktoś ma to coś śmierdzi i rano ludzi nie ma :D 

 

51 minutes ago, Guest Marek said:

U mnie pod Warka za 14 zł zrywają po 8 skrzyń na głowę na dzień

Ja słyszałem że niektórzy tam rwą za kilo ziemniaków i 3 jabłka na dzień i po 15 skrzyń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dojenie x2
Godzinę temu, Gość Dojenie napisał:

Jak obie strony nie mają z tym problemu to wszystko git, jak ktoś ma to coś śmierdzi i rano ludzi nie ma :D 

 

Ja słyszałem że niektórzy tam rwą za kilo ziemniaków i 3 jabłka na dzień i po 15 skrzyń 

To niezgodne z prawem więc nie jest git

Słyszałem,że szoszoni nawet zaczęli dopłacać żeby zrywać jabłka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dojenie
5 hours ago, Guest dojenie x2 said:

To niezgodne z prawem więc nie jest git

Słyszałem,że szoszoni nawet zaczęli dopłacać żeby zrywać jabłka

 

Codziennie albo prawie codziennie łamiesz prawo i żyjesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trza sadzic bo jest cena
5 hours ago, Guest szkółkarz said:

Tanie drzewka będą w tym roku

 Ile sadzicie ???jakie odmiany???

 

ile sie da, gala szniko fiko, goldenior, red capik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
W dniu 7.09.2022 o 22:07, Gość Ernest napisał:

Ile więcej jabłek macie w tym roku w porównaniu do zeszłego??

U mnie jakieś 10-15% więcej

Starczy wam skrzyń???

 

Za półtora miesiąca się dowiemy. Ja raczej obstawiam, że będzie zaskoczenie na minus, bo rozmiar jabłek przy tej suszy i upałach będzie daleki od ubiegłorocznego. Ilość sztuk na drzewie nie przełoży się na plon na który każdy liczy.

Btw, Co się zadziało u Ciebie w zeszłym sezonie? Rok temu były lepsze warunki na kręcenie rekordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Guest Sandomierz said:

Za półtora miesiąca się dowiemy. Ja raczej obstawiam, że będzie zaskoczenie na minus, bo rozmiar jabłek przy tej suszy i upałach będzie daleki od ubiegłorocznego. Ilość sztuk na drzewie nie przełoży się na plon na który każdy liczy.

Btw, Co się zadziało u Ciebie w zeszłym sezonie? Rok temu były lepsze warunki na kręcenie rekordów.

Teraz to większość ma nawodnienie więc nie wiem czy to jakoś znacząco wpłynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Sandomierz napisał:

Za półtora miesiąca się dowiemy. Ja raczej obstawiam, że będzie zaskoczenie na minus, bo rozmiar jabłek przy tej suszy i upałach będzie daleki od ubiegłorocznego. Ilość sztuk na drzewie nie przełoży się na plon na który każdy liczy.

Btw, Co się zadziało u Ciebie w zeszłym sezonie? Rok temu były lepsze warunki na kręcenie rekordów.

W zeszłym roku lekko powyżej

Moze średnia jest u mnie wyższa;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
7 godzin temu, Gość Assfg napisał:

Teraz to większość ma nawodnienie więc nie wiem czy to jakoś znacząco wpłynie 

Większość nawodnienia i tak nie jest w stanie zastąpić deszczu...

Na zachodzie jest odbicie upałów w plonach, tak samo będzie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk Ernest
5 godzin temu, Gość Sandomierz napisał:

Większość nawodnienia i tak nie jest w stanie zastąpić deszczu...

Na zachodzie jest odbicie upałów w plonach, tak samo będzie u nas.

Zabraknie

Susza,mszyca,parch,zgnojone sady

Znowu przybranie w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk Ernest
3 godziny temu, Gość 6.5 zeta napisał:

Nie zapominaj o gradzie i potężnych przymrozkach które miały miejsce

O to to

Widzę,że kolega mocno w temacie strat

Na zachodzie słońce oparzyło,susza poprawiła, do tego grady

Węgier z Rumunem ugotowani

USA mniej O 15,%

Chiny 1/3 mniej

 

 

Ten rok jest nasz

Przybraknie jak byk

Pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Statystyk
3 godziny temu, Gość analityk Ernest napisał:

O to to

Widzę,że kolega mocno w temacie strat

Na zachodzie słońce oparzyło,susza poprawiła, do tego grady

Węgier z Rumunem ugotowani

USA mniej O 15,%

Chiny 1/3 mniej

 

 

Ten rok jest nasz

Przybraknie jak byk

Pewne info

Mądrego, aż miło poczytać. Dlatego sadzimy i nie śpimy, bo inni wejdą na nasze miejsce. A te bajki wapa to wyssane z palca. Kupcy już panikę na siłę robią i kupują galę za 1 zł. A wiadomo, że gala w tym roku będzie ponad 6 zł. Cierpliwi będą wynagrodzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6.5 zeta
3 hours ago, Guest Kamil said:

Nie łudźcie się że jabłko zapłaci. Brak rynków zbytu, a koszt przechowania zje zysk. Osobiście RWE na przemysł za koleją. 

Piotrek chyba cie przekupił i takie głupoty gadasz, ładnego jabłka jest mało... cierpliwi zostaną wynagrodzeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kamil napisał:

Nie łudźcie się że jabłko zapłaci. Brak rynków zbytu, a koszt przechowania zje zysk. Osobiście RWE na przemysł za koleją. 

Poczekaj jeszcze trochę to samo spadnie..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł z marianowa
13 godzin temu, Gość 6.5 zeta napisał:

Piotrek chyba cie przekupił i takie głupoty gadasz, ładnego jabłka jest mało... cierpliwi zostaną wynagrodzeni 

Prawdę rzekles

Ładnego towarku nie ma i nikt tanio skóry nie sprzeda

Musi być 2 zł bo koszta wzrosly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Statystyk napisał:

Mądrego, aż miło poczytać. Dlatego sadzimy i nie śpimy, bo inni wejdą na nasze miejsce. A te bajki wapa to wyssane z palca. Kupcy już panikę na siłę robią i kupują galę za 1 zł. A wiadomo, że gala w tym roku będzie ponad 6 zł. Cierpliwi będą wynagrodzeni.

Oczywiście,że będzie jak mówisz

Od wiosny wiadomo o strasznych przymrozkach i niskiej produkcji choć moim zdaniem 4,7-5 mlnbobtowaru wszędzie po oporze

Cierpliwie trzeba czekać na cenę i wszystko chłodzić

Nagroda będzie rachunek za prąd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...