Skocz do zawartości

ceny ziemniaka - notowania


Gość poinformowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kujawiak

dopóki nie dogadają się z ruskami i nie zniosa embargo to żadne warzywo nie będzie placilo, taka prawda. ROSYJSKI rynek to duzy zbyt a wiadomo ze NIEMCY FRANCUZI od nas nie kupia tylko swoje pchaja do nas warzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie dogadają się z ruskami i nie zniosa embargo to żadne warzywo nie będzie placilo, taka prawda. ROSYJSKI rynek to duzy zbyt a wiadomo ze NIEMCY FRANCUZI od nas nie kupia tylko swoje pchaja do nas warzywa

o rosyjskim rynku możesz zapomniec  skonczyło sie bezpowrotnie  rosianin tez juz nigdy nie kupi zapomni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolnik ma i bedzie miał kase gospodarstwo nic ne kupi  ale pasa zacisnie nie jeden rok taki był ze jadło sie polewke chleb ze smolcem boszcz  je sie tylko to co samemu sie wyprodukowało  oszczednoscią i pracą  sie bogacą w taki roku zanim wydam 1 zł 10 razy sie zatanowić  nie można sobie pozwolić na zbedne wydatki  w takim roku liczy sie każdy 

Paradoks taki że u nas ta bieda będzie nie z biedy tylko z dostatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoks taki że u nas ta bieda będzie nie z biedy tylko z dostatku

Dokładnie tak! Ciągniki,maszyny się brało coraz nowsze, wydajniejsze, deklarowało się zwiększenie produkcji i w końcu sami na siebie bat ukęciliśmy! Teraz jedynie pogoda może wpłynąć na ceny, i to jakieś mrozy czy wymoknięcia raczej bo susza już niegroźna bo się deszczuje! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kujawiak

po prostu musimy cenic swoja prace a nie sprzedawac po 0,30gr. na innym forum ktos napisal ze 0,30gr za kg ziemniaka to dobra cena ale ja z tym sie nie zgadzam bo ten ktos to chyba nie policzyl wlasnej pracy w to wlozanej tylko same koszty. policzyc sadzeniaki paliwo nawozy opryski na zielsko, oprysk na stonke,oprysk na zaraze worki wykopanie ziemniakow to juz ile wychodzi pieniedzy a teraz policzmy wlasna prace od poczatku przygotowania pola posadzenie po wykopanie i sortowanie ziemniakow i powazenie we worki to niema wgl zarobku i do tego jeszcze niema kto kupic ziemniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu musimy cenic swoja prace a nie sprzedawac po 0,30gr. na innym forum ktos napisal ze 0,30gr za kg ziemniaka to dobra cena ale ja z tym sie nie zgadzam bo ten ktos to chyba nie policzyl wlasnej pracy w to wlozanej tylko same koszty. policzyc sadzeniaki paliwo nawozy opryski na zielsko, oprysk na stonke,oprysk na zaraze worki wykopanie ziemniakow to juz ile wychodzi pieniedzy a teraz policzmy wlasna prace od poczatku przygotowania pola posadzenie po wykopanie i sortowanie ziemniakow i powazenie we worki to niema wgl zarobku i do tego jeszcze niema kto kupic ziemniakow

to prawda niema kto kupic mam do sprzedania 200 ton ładnego ziemniaka i od 2 tygodni z ogłoszenia nie zadzwonił nikt dałem cene 20 gr  opłaty trzeba płacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kujawiak Podejrzewam że chodzi o. Mój wpis na innym Forum tylko to nie chodziło o cenę 0,30 zł tylko o to co zrobić żeby ta Cena była Wyższa niż 0,30 złPonieważ w tej chwili na giełdach praktycznie całej Polski można kupić ziemniaki nawet po 0,15 zł.Jeśli chodzi o koszty masz rację że 0,30 zł to jest nic ale w czasie kryzysu co nowego czasami nie ma innego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak! Ciągniki,maszyny się brało coraz nowsze, wydajniejsze, deklarowało się zwiększenie produkcji i w końcu sami na siebie bat ukęciliśmy! Teraz jedynie pogoda może wpłynąć na ceny, i to jakieś mrozy czy wymoknięcia raczej bo susza już niegroźna bo się deszczuje!

Dobrze powiedzane jeszcze troche to beda do licytacji a ceny coraz mniejsze a rate trzeba oddac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam hurtownie w Katowicach  na giełdzie  TAK ZŁEGO ZEJSCIA DAWNO NIE BYŁO  na ZIEMNIAK ZASTÓJ  NORMALNIE  250 worków w jeden dzien sprzedawałem  teraz  40  worków sie sprzedaje na dzien  3 zł worek  wyjscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpiochu dawno cię nie było

 

spałem ;)

 

a tak na serio to byłem ale nie pisałem bo jka słyszę, za ile w reszcie PL ziemniak sprzedają to ceny z WGRo aż żal pisać aby ludziom krwii nie psuć

choć na osłodę mogę dodac, że zejście na WGRo jest detaliczne bo jak ktoś chce hurt to (tak sądze) gdzie indziej jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość garb od roboty w polsce

A ja powiem tak zamiast sadzic to gó/..o. obsieje wszystko i jade na zachód . 2000euro na miesiac na czysto jako elektryk ,płytki takie tam. Ipowiem wam w Polsce zawsze tak będzie, rok płaci ziemniak a potem 4lata dziadowania. mam w nosie sentymenty i na drugi rok 10arów do siebie zasadzę. z 30 ha na rzepaku i pszenicy coś zostanie plus zarobione pieniądze i mi wystarczy. Szarpać woreczków już nie zamierzam. niech robią to inni naiwni. Do których do tej pory należałem i człowiek myślał że będzie lepiej, u nas nigdy nie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...