Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazik
6 godzin temu, Gość rurrek napisał:

a najnizsza jaka masz ? bo najwyzsza to i 5 pln mozesz wpisac 

Przyszły tydzień niestety nic więcej nie udało mi się wynegocjować zostaje 1,5 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
1 godzinę temu, Turysta napisał:

Brawo kolego! Byle innych też spotkały takie dobre ceny! 

W jakim województwie działasz?

W tym roku "dobra cena" Może gdyby nie było suszy to by była dobra, w tamtym łuska była droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość rurrek
Godzinę temu, Gość Krzysztof (kujawy) napisał:

Ja dziś wywalczyłem 1,45 wracamy do poprzednich cen? a u reszty? 

super pewnie dostarczysz 1 tone :D  brawo !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
45 minut temu, Gość Cebul napisał:

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

no to ladnie zarabiasz :D cena za wysoka jest zatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stwórca

Podejrzewam że Ci którzy wypowiadali się z sensem na temat cebuli na tym forum już się nie wypowiadają m.in. ze względu na wypowiedzi powyżej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Cebul napisał:

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

Nigdy nie obieralem cebuli ale liczyłem kilka razy i nie sądziłem że może się udać nawet jeśli tylko czasami 50gr/kg

Możesz powiedzieć po ile kupujesz towar jaki jest ubytek i ile Cię kosztuje obranie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
8 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Nigdy nie obieralem cebuli ale liczyłem kilka razy i nie sądziłem że może się udać nawet jeśli tylko czasami 50gr/kg

Możesz powiedzieć po ile kupujesz towar jaki jest ubytek i ile Cię kosztuje obranie?

 

Jesli kupil cebule po 0.50 i sprzedaje po 1.50(co jest nierealne przy takich ilosciach i w ogole abstrakcja) i do tego zatrudnia nielegalnie tzn. Obiera po chalupach za 0.30 /kg nie spelniajac zadnych norm i kryteriow to mu zostanie 0.50;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cebullione napisał:

Jesli kupil cebule po 0.50 i sprzedaje po 1.50(co jest nierealne przy takich ilosciach i w ogole abstrakcja) i do tego zatrudnia nielegalnie tzn. Obiera po chalupach za 0.30 /kg nie spelniajac zadnych norm i kryteriow to mu zostanie 0.50;)

Przecież to biznes jak cholera

Czyli rozumiem że odpad średnio jest 15%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
Godzinę temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

 

Godzinę temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

No to bardziej realna kalkulacja, mi koszt obierania massynowego wacha sie miedzy 0.4-0.55 w zaleznosci od grunosci cebuli, do tego dochodza potracenia na chlodniach i koszty dodatkowe typu serwisy, naprawy, takze 0,10-0,20 to realny zarobek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
46 minut temu, Gość Cebullione napisał:

 

No to bardziej realna kalkulacja, mi koszt obierania massynowego wacha sie miedzy 0.4-0.55 w zaleznosci od grunosci cebuli, do tego dochodza potracenia na chlodniach i koszty dodatkowe typu serwisy, naprawy, takze 0,10-0,20 to realny zarobek...

20gr jak zostaje to nie jest źle jak ktoś ma mocny zbyt. Z lufy jest prawie 5 koła na czysto, to już nie przesadzajcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
4 godziny temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

Ten odpad  to masz ale chyba przed obieraniem ;]  Chyb że surowiec do obierania kupujesz  w Biedronce  bo jak masz cebule z NL  to na dzień dobry   +_  10 %  masz przed rozładunkiem.   Odpad na maszynie 20-23%  powiadasz   noto Ty  Chłopie  chyba nie wiesz co z kasą robić . Gratuluje takiej maszyny  . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

Ten odpad  to masz ale chyba przed obieraniem ;]  Chyb że surowiec do obierania kupujesz  w Biedronce  bo jak masz cebule z NL  to na dzień dobry   +_  10 %  masz przed rozładunkiem.   Odpad na maszynie 20-23%  powiadasz   noto Ty  Chłopie  chyba nie wiesz co z kasą robić . Gratuluje takiej maszyny  . Pozdrawiam

I dlatego właśnie  rzadko wypowiadam się na tym forum. Jestem zalogowanym forumowiczem i jawnie piszę jak to wychodzi. A w odpowiedzi ktoś anonimowo mnie wyśmieje :) I póki admin nie zmieni ustawień tak, żeby wypowiadać mogli się tylko zweryfikowani użytkownicy, nic się tu nie zmieni. Również pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse
Gość Adam
W dniu ‎2020‎-‎03‎-‎06 o 11:34, Gość rurrek napisał:

super pewnie dostarczysz 1 tone :D  brawo !!!!

Jak blisko do chłodni to lepsza tona swojej jak 3 robić z kupowanej. Chociaż mam pewność jaki mam towar a nie syf obierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrula
4 godziny temu, Gość Kalin@ napisał:

Witam.Czy jest tu ktoś kto zna się na przepisach sanepidu i może jakoś pomóc w otworzeniu obieralni?

Idź do najbliższej stacji sanepidu . Oni wytłumaczą co i jak . 

Z góry mówię jak nie masz warunków nie masz tam po co iść .

Większość małych podmiotów i tak nie jest zarejestrowana i też żyją i obierają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kalin@ napisał:

Witam.Czy jest tu ktoś kto zna się na przepisach sanepidu i może jakoś pomóc w otworzeniu obieralni?

Umów się z kierowniczką sanepidu na rozmowę i będziesz wiedzieć wszystko. Tak będzie najlepiej i najsprawniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...