Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też przyłączę sie do was bo dalsze obieranie bedzie powodować tylko spadek ceny. Niech odbierają niemcy albo francuzi u siebie, mają przecież dużo tańszą siłę roboczą niż my, więc szybko zalataja niszę po nas i osiągną kolosalne zyski w euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Anonima, który podpisuje się jako "cebulabialacin" i próbuje dodawać wypowiedzi nazywając innych z branży Cebulowej oszustami:

Zapraszam do sekcji Opinie i Ostrzeżenia - tam proszę się zalogować i ładnie przedstawić, i opisać swoje zarzuty zostawiając na końcu swój numer telefonu aby można się z Panem skontaktować w celu ich wyjaśnienia.

Moderator Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno na forum nie było w dyskusji Globala. Może by nam coś podpowiedział bo brakuje nam glosu dużych graczy. Też zastanawiajace jest, że obecne zawirowania z ceną cebuli zbiegają się z naturalnymi terminami na zawieranie kontraktów. Czy znowu ktoś chcę wciągnąć rolników lub obieraczy na pole minowe niskich cen i niskiej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże magazyny dopiero będą otwierane, a już teraz robi się gorąco na rynku, więc sprzedawać dopóki jeszcze jest jakaś cena opłacalna. Cebuli zimowej w Polsce było siane około 700 - 800 ha, w tym sezonie jest  jej 4 tyś/ha. O tym że zimowa cebula zmarznie słyszymy od września:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zimowka będzie zbijac cene dopiero w czerwcu a nie teraz. W Polsce co roku uprawiane jest ok 30 tys ha cebuli a srednie roczne zbiory w Polsce od wielu lat oscyluja miedzy 500 a 600 tys ton. Czyli sredni plon jest ok 20 ton z ha. Sprawdźcie dane GUS. Zimowka czesto ginie w oczach na poczatku maja. Także nie nakrecajcie sie tym że cos bedzie za 4 czy 6 miesiecy tylko zastanowcie sie co jest teraz. To że nie którzy z was zbieraja 60 czy 80 ton na hektarze nie znaczy, że wszyscy umieją tak produkować. Najwieksze plony i tak sa w opisie odmian firm nasiennych. Twarde dane mówią 20 ton po 0,35 zł czyli ponizej kosztów produkcji. Niech to przemysla świeżynki które chcą posiac po raz pierwszy cebule w tym roku, bo nieszczescia chodzą parami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W tej chwili wróciłem z lustracji zimówki . Mamy początek lutego i już cebula ma młoda korzenie  i albo w maju już zimowa będzie do sprzedaży , albo przyjdą  minusowe temperatury  i po cebuli  będzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy pośrednicy oraz właściciele portugalskich, niemieckich czy francuskich sieci handlowych NIE DZIElLCIE SKÓRY NA NIEDŹWIEDZIU. To że w maju, czerwcu czy w lipcu a może i później będziecie mieć cebuli zimowej, dymki, hiszpanki pod dostatkiem to nie powód żeby obniżać teraz cene. Nie ma też powodu żeby sprowadzać cebule po cenach dampingowych niewazne czy to z wschodniej, południowej czy zachodniej granicy. Zaplacicie za takie zachowanie dużo drożej niż w zeszlym roku i to szybciej niż byście się tego spodziewali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
14 minut temu, Turysta napisał:

Uzbekistan 0,18$

Kazachstan 0,15$ 

Sam zakup do tego cło transport itd

Polska od 0,45-0,55 5+

Holandia odsort z transportem 0,35/0,40

Czerwona 0,35/0,45

A kogo to  obchodzi  jak  jest wolny rynek i każdy kupuje i sprzedaje  jak chce i komu chce . Ja tam mogę   sprzedawać  białą obraną nawet za 0,80 jak gospodarz  sprzeda mi łuskę  za 0,10 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrrek
W dniu 13.01.2020 o 14:56, beowulf87 napisał:

biała w tych samych cenach, normalna łuska w okolicach 0,60 jeśli coś jest skrajnie tańsze to szkoda paliwa zeby to oglądać

 

16 godzin temu, Włodzimierz napisał:

Drodzy pośrednicy oraz właściciele portugalskich, niemieckich czy francuskich sieci handlowych NIE DZIElLCIE SKÓRY NA NIEDŹWIEDZIU. To że w maju, czerwcu czy w lipcu a może i później będziecie mieć cebuli zimowej, dymki, hiszpanki pod dostatkiem to nie powód żeby obniżać teraz cene. Nie ma też powodu żeby sprowadzać cebule po cenach dampingowych niewazne czy to z wschodniej, południowej czy zachodniej granicy. Zaplacicie za takie zachowanie dużo drożej niż w zeszlym roku i to szybciej niż byście się tego spodziewali. 

no to znalazl sie nam wizjoner i znawca rynku cebuli :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 19:12, Turysta napisał:

Czytasz mi w myślach, bo dziś miałem do niego dzwonić jak tam sytuacja w Europie. 

Już kiedyś pisał, że nie będzie się tu wypowiadała niestety. 

Jak bym posłuchał tych porad jakie kontrakty są super to w ubiegłym roku bym płakał w tym też troszkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrana od poniedziałku 1,10-1,15 ale nie ma co się dziwić jak rolnicy odbierający sami swoją cebulę godzą się sprzedawać na skupy po 1,00 zł 

obieralnie oczywiście staną na chwile aż dojdzie do rolnika że musi sprzedać po 0,20-0,30zł albo jak go stać to wywieźć na pole i potraktować jako tani nawóz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...