Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazik
6 godzin temu, Gość rurrek napisał:

a najnizsza jaka masz ? bo najwyzsza to i 5 pln mozesz wpisac 

Przyszły tydzień niestety nic więcej nie udało mi się wynegocjować zostaje 1,5 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turysta napisał:

Brawo kolego! Byle innych też spotkały takie dobre ceny! 

W jakim województwie działasz?

W tym roku "dobra cena" Może gdyby nie było suszy to by była dobra, w tamtym łuska była droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
Godzinę temu, Gość Krzysztof (kujawy) napisał:

Ja dziś wywalczyłem 1,45 wracamy do poprzednich cen? a u reszty? 

super pewnie dostarczysz 1 tone :D  brawo !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
45 minut temu, Gość Cebul napisał:

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

no to ladnie zarabiasz :D cena za wysoka jest zatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stwórca

Podejrzewam że Ci którzy wypowiadali się z sensem na temat cebuli na tym forum już się nie wypowiadają m.in. ze względu na wypowiedzi powyżej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Cebul napisał:

Wolę zarobić na 4 tonach 2 tysiące dziennie niż tyle samo na całym aucie.

Mi pasuje się nie narobić a zarobić;)

Znałem takich co robili po 20 ton dziennie już ich nie ma bo nie byli w stanie upilnować odpadów i ludzi.

Nigdy nie obieralem cebuli ale liczyłem kilka razy i nie sądziłem że może się udać nawet jeśli tylko czasami 50gr/kg

Możesz powiedzieć po ile kupujesz towar jaki jest ubytek i ile Cię kosztuje obranie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
8 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Nigdy nie obieralem cebuli ale liczyłem kilka razy i nie sądziłem że może się udać nawet jeśli tylko czasami 50gr/kg

Możesz powiedzieć po ile kupujesz towar jaki jest ubytek i ile Cię kosztuje obranie?

 

Jesli kupil cebule po 0.50 i sprzedaje po 1.50(co jest nierealne przy takich ilosciach i w ogole abstrakcja) i do tego zatrudnia nielegalnie tzn. Obiera po chalupach za 0.30 /kg nie spelniajac zadnych norm i kryteriow to mu zostanie 0.50;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cebullione napisał:

Jesli kupil cebule po 0.50 i sprzedaje po 1.50(co jest nierealne przy takich ilosciach i w ogole abstrakcja) i do tego zatrudnia nielegalnie tzn. Obiera po chalupach za 0.30 /kg nie spelniajac zadnych norm i kryteriow to mu zostanie 0.50;)

Przecież to biznes jak cholera

Czyli rozumiem że odpad średnio jest 15%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
Godzinę temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

 

Godzinę temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

No to bardziej realna kalkulacja, mi koszt obierania massynowego wacha sie miedzy 0.4-0.55 w zaleznosci od grunosci cebuli, do tego dochodza potracenia na chlodniach i koszty dodatkowe typu serwisy, naprawy, takze 0,10-0,20 to realny zarobek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
46 minut temu, Gość Cebullione napisał:

 

No to bardziej realna kalkulacja, mi koszt obierania massynowego wacha sie miedzy 0.4-0.55 w zaleznosci od grunosci cebuli, do tego dochodza potracenia na chlodniach i koszty dodatkowe typu serwisy, naprawy, takze 0,10-0,20 to realny zarobek...

20gr jak zostaje to nie jest źle jak ktoś ma mocny zbyt. Z lufy jest prawie 5 koła na czysto, to już nie przesadzajcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
4 godziny temu, Hubertus napisał:

Cena zakupu cebuli 0,6zł/kg,  na chłodni 1,4zł/kg, odpad 20-23%, koszt obierania maszynowego mam na poziomie 0,40zł/kg. Matematykę zostawiam Wam Panowie. Szału nie ma ;)

Ten odpad  to masz ale chyba przed obieraniem ;]  Chyb że surowiec do obierania kupujesz  w Biedronce  bo jak masz cebule z NL  to na dzień dobry   +_  10 %  masz przed rozładunkiem.   Odpad na maszynie 20-23%  powiadasz   noto Ty  Chłopie  chyba nie wiesz co z kasą robić . Gratuluje takiej maszyny  . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

Ten odpad  to masz ale chyba przed obieraniem ;]  Chyb że surowiec do obierania kupujesz  w Biedronce  bo jak masz cebule z NL  to na dzień dobry   +_  10 %  masz przed rozładunkiem.   Odpad na maszynie 20-23%  powiadasz   noto Ty  Chłopie  chyba nie wiesz co z kasą robić . Gratuluje takiej maszyny  . Pozdrawiam

I dlatego właśnie  rzadko wypowiadam się na tym forum. Jestem zalogowanym forumowiczem i jawnie piszę jak to wychodzi. A w odpowiedzi ktoś anonimowo mnie wyśmieje :) I póki admin nie zmieni ustawień tak, żeby wypowiadać mogli się tylko zweryfikowani użytkownicy, nic się tu nie zmieni. Również pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam
W dniu ‎2020‎-‎03‎-‎06 o 11:34, Gość rurrek napisał:

super pewnie dostarczysz 1 tone :D  brawo !!!!

Jak blisko do chłodni to lepsza tona swojej jak 3 robić z kupowanej. Chociaż mam pewność jaki mam towar a nie syf obierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrula
4 godziny temu, Gość Kalin@ napisał:

Witam.Czy jest tu ktoś kto zna się na przepisach sanepidu i może jakoś pomóc w otworzeniu obieralni?

Idź do najbliższej stacji sanepidu . Oni wytłumaczą co i jak . 

Z góry mówię jak nie masz warunków nie masz tam po co iść .

Większość małych podmiotów i tak nie jest zarejestrowana i też żyją i obierają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kalin@ napisał:

Witam.Czy jest tu ktoś kto zna się na przepisach sanepidu i może jakoś pomóc w otworzeniu obieralni?

Umów się z kierowniczką sanepidu na rozmowę i będziesz wiedzieć wszystko. Tak będzie najlepiej i najsprawniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...