Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

300 kg na godzinę przy dobrze odsortowanej cebuli.Maszyna się psuję co dwa trzy dni małe awarie ale zajmują czas.Plus Wymiana nożyków,tarcz,pasków,mycie co dwa dni. Jak nie masz żyłki złotej rączki albo nie zatrudnisz mechanika to ta maszyna cię nerwowo wykończy.Opisuję Sormaca bo miałem dwie przez rok i wkońcu je sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Z Radziejowa

Witam

Jestem tu nowy i chciałbym prosić o poradę

Też jestem za nowoczesnością i policzyłem ile te maszyny by mnie kosztowały ale nie mam takich piniędzy. Musiałbym wziąc kredyt w banku i dlatego chiałbym spytać o te kontrakty co piszecie. Czy taki kontrakt to już podkładka dla banku? Jak to wogóle działa z kontraktem czy cena jest na cały rok za obraną czy się zmienia co dostawę? Czy na kontrakt to musi być lepsza cebula czy wystarczy taka jak do Sławka? Co będzie jak przestanę robić bo inny zapłaci lepszą cenę? Albo jak coś się stanie i nie zrobie tyle co obiecałem. Nie pytam o cenę i do kogo iść na kontrakt tylko bym chciał spytać jak to się załatwia i jak to działa jeśli chodzi o na codzień.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel Blonie

Gosć z Radziejowa dobra rada nie kredytuj sie w tej branży!!!Umowy kontrakty to wszystko zabespiecza d..e odbiorcy a nie dostawcy jak nie bedzie surowca na rynku to bedą pilnować żeby co do kila oddać bo jak nie to kara a jak surowca jest w opór to Twój produkt nie wytrzyma parametrów bo ktoś bez kontraktu da taniej!!!Chyba że masz zajeb...ego radce prawnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wiarygodne dane o produkcji cebuli w Polsce oraz innych krajach? Ilość gospodarstw, średnia wielkość, średni plon itp. Tylko nie GUS.

Globalnie chyba tylko FAO albo Eurostat.

Nie licz jednak na wiarygodne dane z Polski bo takowe po prostu nie istnieją. Zbyt wielu jest - jak to kiedyś o sobie napisałeś - "wyznawców gotówki".

Można też takie zestawienia zamawiać w agencjach analitycznych. Bardzo dobre analizy statystyk w temacie żywności przygotowują ING, PwC czy coraz lepszy Rabobank. Ja osobiście korzystam z danych EC. Wcześniej zdarzało mi się zlecać analizy strukturalne wydziałom różnych uczelni i studenci robili zestawienia i analizy jako prace zaliczeniowe.

Większość krajów publikuje dane archiwalne na stronach swoich ministerstw, urzędów lub agencji rolnych ale to tylko suche liczby bez analiz, wniosków i prognoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku widac że ludzie zaczęli uczyc sie matematyki i czesc pól zostala nie zebrana . Pewnie ma to zwiazek rowniez z pogodą lecz mozna zauwazyc znaczacy spadek powierzchni uprawy cebuli . Podejrzewam że w przyszlym roku pozostana już tylko stali producenci a 'skoczkowie' dojda do wniosku ze 2 lata w plecy wystarcza i moze wtedy ceny beda na poziomie zapewniajacym jakikolwiek zysk . Bo 65gr wolnego rynku zysku niezapewni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak bylo, bo za warzywnictwo ostatnimi laty zabrało się wielu producentów zbóż, zywca, itp. Myśląc że to będą lekko zarobione pieniazki, niestety zanik eksportu, pogody, i nadprodukcja wyprostowała skoczkow, i takich oddawaczy plodow, którzy nie mając np. Bazy przechowalnictwa, czy możliwości szykowania, pakowania wprost oddawali warzywa luzem prosto z pola. Trudny okres dla warzyw będzie jeszcze trwał może i z 5 lat, gdyż idzie import z Holandii i innych krajów po takich cenach że nie wiadomo na czym zarabiają na zachodzie, bo wydajnością niekiedy też się nie kalkuluje. Dodatkowo skredytowani by podnieść wartość wytworcza gospodarstw zadeklarowali produkcję warzyw, okres ten się kończy, trzeba będzie przeczekać to i owo i się samo rozwiaze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalnie chyba tylko FAO albo Eurostat.

Nie licz jednak na wiarygodne dane z Polski bo takowe po prostu nie istnieją. Zbyt wielu jest - jak to kiedyś o sobie napisałeś - "wyznawców gotówki".

Można też takie zestawienia zamawiać w agencjach analitycznych. Bardzo dobre analizy statystyk w temacie żywności przygotowują ING, PwC czy coraz lepszy Rabobank. Ja osobiście korzystam z danych EC. Wcześniej zdarzało mi się zlecać analizy strukturalne wydziałom różnych uczelni i studenci robili zestawienia i analizy jako prace zaliczeniowe.

Większość krajów publikuje dane archiwalne na stronach swoich ministerstw, urzędów lub agencji rolnych ale to tylko suche liczby bez analiz, wniosków i prognoz.

Czyli nie mając podstawowej wiedzy ile jest cebuli na rynku każde prognozy cen to wróżenie z fusów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku widac że ludzie zaczęli uczyc sie matematyki i czesc pól zostala nie zebrana . Pewnie ma to zwiazek rowniez z pogodą lecz mozna zauwazyc znaczacy spadek powierzchni uprawy cebuli . Podejrzewam że w przyszlym roku pozostana już tylko stali producenci a 'skoczkowie' dojda do wniosku ze 2 lata w plecy wystarcza i moze wtedy ceny beda na poziomie zapewniajacym jakikolwiek zysk . Bo 65gr wolnego rynku zysku niezapewni .

Jakie "w plecy" niektórzy tu twierdzą, że na cebuli teraz jest lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmer ja sieję cebulę od 35 lat i takiego roku nie pamiętam też połowie mam na polu i nie mozesz pisac że ci którzy nowi liczyli na zarobek popsuli nam rynek. Popierwsze i tak sprowadzą z Holandii bo Polska to chory kraj, po drugie to zająć sie posrednikami bo oni tylko na nas żerują, a mieszczuchy niech jedzą tą cebulę z biedronki i sra... ą dalej jak widzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymać import z Okropnej taniej Holandii!!!! I przyjąć na klate kontrsankcje w postaci blojady polskiej mrożonki, suszu,pakowanej, i wszelkich innych towarow. Bydzie kepi ehehehe!!
Polski rolnik płaci pracownikom 8-12 zl na czarno oczywiscie i nie może wygrać z zachodnim rolnikiem który płaci agencji za godzine 12-18 euro buhaha to trzeba być nieudacznikiem zeby schrzanić taką przewage. Dodatkowo maszyny i infrastruktura za darmo, programy młody rolnik, przymróżenie oka wszystkich państwowych organizacji typu zus, sanepid,ihars,us, masakra.... Sprzedaj bosss ziemie komuś kto na głowe do interesu. . nikt nie chce naszej cebuli na swiecie bo jest kiepska lub do worka idzie fajny towar i ciulowy bo szkoda !!! Albo robicie lux towar albo syf i tak jestescie traktowani albo producent polska = lux albo syf. Oszukaliście juz wielu pośredników wiele razy i wolimy kupować z pewnych Holenderskich rąk.

Edytowane przez IGRiT
Bez obrażania proszę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymać import z Okropnej taniej Holandii!!!! I przyjąć na klate kontrsankcje w postaci blojady polskiej mrożonki, suszu,pakowanej, i wszelkich innych towarow. Bydzie kepi ehehehe!!

Polski rolnik płaci pracownikom 8-12 zl na czarno oczywiscie i nie może wygrać z zachodnim rolnikiem który płaci agencji za godzine 12-18 euro buhaha to trzeba być nieudacznikiem zeby schrzanić taką przewage. Dodatkowo maszyny i infrastruktura za darmo, programy młody rolnik, przymróżenie oja wszystkich państwowych organizacji typu zus, sanepid,ihars,us, masakra.... Sprzedaj bosss ziemie komuś kto na głowe do interesu.  . nikt nie chce naszej cebuli na swiecie bo jest kiepska lub do worka idzie fajny towar i ciulowy bo szkoda !!! Albo robicie lux towar albo syf i tak jestescie traktowani albo producent polska = lux albo syf. Oszukaliście juz wielu pośredników wiele razy i wolimy kupować z pewnych Holenderskich rąk.

Problem w tym że ...

Edytowane przez IGRiT
Nie na temat ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jaką robię cebulę ginter? To przyjedz i zobacz i nie pisz że syf bo mam swoich odbiorców co chwalą sobie extra towar. Ciekawe czy w mojej miejscowości w tym roku udałoby ci się zebrac cebulę w ciągu 10 dni? Bo tylko tyle było pogody. Piszesz że mam sprzedać ziemię komuś mądrzejszemu? Napewno nie tobie bo ty mądrością nie grzeszysz, a zresztą spróbuj z 10 ha wyżyć? Nie zajmuję się tylko cebulą, bo inną produkcję też mam. Gdybym był głupi to dawno bym już zbankrutował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

 

 

Zatrzymać import z Okropnej taniej Holandii!!!! I przyjąć na klate kontrsankcje w postaci blojady polskiej mrożonki, suszu,pakowanej, i wszelkich innych towarow. Bydzie kepi ehehehe!!

Polski rolnik płaci pracownikom 8-12 zl na czarno oczywiscie i nie może wygrać z zachodnim rolnikiem który płaci agencji za godzine 12-18 euro buhaha to trzeba być nieudacznikiem zeby schrzanić taką przewage. Dodatkowo maszyny i infrastruktura za darmo, programy młody rolnik, przymróżenie oka wszystkich państwowych organizacji typu zus, sanepid,ihars,us, masakra.... Sprzedaj bosss ziemie komuś kto na głowe do interesu. . nikt nie chce naszej cebuli na swiecie bo jest kiepska lub do worka idzie fajny towar i ciulowy bo szkoda !!! Albo robicie lux towar albo syf i tak jestescie traktowani albo producent polska = lux albo syf. Oszukaliście juz wielu pośredników wiele razy i wolimy kupować z pewnych Holenderskich rąk.

 

Lekarz wie że cpiesz?extra jakość?zza 15gr ?chyba co niektórych to zdrowo poje..po!!!nawet przy wydajności 60-70t co w polskich warunkach jest sukces nie ma oplacalnosci.Pisza tu chyba hanlazyki co chcą kupić cebule za grosze.dobra cebula to koszt 18gr/kg nie ważne czy w pl czy Holandia taniej nie da się wyprodukować.Chlopy włączyć myślenie lepiej zaorać niż tym cwaniakom za parę groszy oddać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...