Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość Łukasz
Godzinę temu, Gość Marek napisał:

1.05 zł od 3 tyg.

To napisz kolego gdzie taka cena skoro jest i jakie ilości oddajesz,bo ja takiej ceny jeszcze nie widziałem od kilku miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość Łukasz napisał:

To napisz kolego gdzie taka cena skoro jest i jakie ilości oddajesz,bo ja takiej ceny jeszcze nie widziałem od kilku miesięcy

to po ile Ty oddajesz białą skoro uważasz że 1.05 zł to szczyt marzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Gość Łukasz napisał:

Po 0,93 dlatego pytam gdzie takie ceny,ale jakoś nikt nie umie dać konkretnej odpowiedzi

Kolego sam najpierw musiał byś powiedzieć gdzie tak mało płacą a później wymagać od innych. Druga sprawa to jeśli powiedzą ci gdzie sprzedają to polecisz tam mówiąc- bierzcie moją po złotówie,,,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość Gość napisał:

Tylko jaka pewność że te komentarze dodają obieracze ? A nie ktoś żeby drożej sprzedać łuskę .Nie ma żadnej pewności

Właśnie w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena prawdziwa jednak np odemnie jest do tego miejsca 120km w jedną to wolę na miejscu zete jak 1.05 i zwróci się paliwo a jeszcze amortyzacja auta. Oczywiście liczę przy 6 tonach bo więcej nie zrobię za 3 dni jak ktoś ma duże auto i robi 6 dziennie to może wozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału kończy się chyba dobra cena łuski,z mojej wiedzy wynika że po weekendzie majowym cena w dół także co niektórzy będą mogli wrócić do obierania chyba że obraną także w dół.Narazie cena nie adekwatna żeby robić po kosztach miejmy nadzieję że coś się zmieni bo ceny brane nie wiadomo skąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Cebullione napisał:

No siewki akurat wczoraj przebily sie na powierzchnie a rano -5 dowalilo?? ciekawe jak to zniosa..

Nie wiem jak to ocenić, czy nie zaszkodzi w ogóle, czy są zniszczone. Większość cebul sianych między 25 marca a 5 kwietnia wzeszła lub jest w połowie wschodzenia, a dzisiaj dostały wszystkie po -3, -5 zależnie od województwa, a wczoraj i przedwczoraj też przymrozki, Część z tych cebul to typ hiszpanski. Moim zdaniem jest spory problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie wiem jak to ocenić, czy nie zaszkodzi w ogóle, czy są zniszczone. Większość cebul sianych między 25 marca a 5 kwietnia wzeszła lub jest w połowie wschodzenia, a dzisiaj dostały wszystkie po -3, -5 zależnie od województwa, a wczoraj i przedwczoraj też przymrozki, Część z tych cebul to typ hiszpanski. Moim zdaniem jest spory problem. 

odchoruja ale bedzie ok,flaga dostała ,pierwszy liść bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowy sezon cebulowy rozpoczyna się znów z problemami i jak zwykle innymi niż w latach ubiegłych. Na polach obserwujemy brak wschodow, nierownomiernosc wschodow, słaba energię kielkowania i inne jak zwykle za taki stan rzeczy nie odpowiada rolnik tylko wszyscy i wszystko wokół.

Niektórzy rolnicy wzieli sprawy we swoje ręce i przesiali plantacje albo dali sobie z tą uprawą już spokój.

Na ten moment wilgoci nie brakuje lecz co niektórzy nie trafili w czas z zabiegiem glifosatem lub pendymetalina. Niektóre błędy da radę nadrobić inne nie. 

Co najważniejsze znów okazało się że nie ma jednej skutecznej recepty na uprawę cebuli i co roku trzeba być elastycznym i obserwować co się dzieję na polu i w pogodzie żeby podejmować najlepsze decyzje.

Jednym z sposobów o którym wam mówiłem to siać mniej i dbać lepiej i wtedy wszyscy na tym zarobimy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Panie Włodzimierzu ziemniaka mniej nasadzone ale za to zwiększyli cebule nie znam nikogo kto posial mniej wszyscy więcej... cebula wschodzi jak wschodzi gdzie dolek tam sie zdarzy  że ziarko zbutwiało ale tragedii nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Adam napisał:

Panie Włodzimierzu ziemniaka mniej nasadzone ale za to zwiększyli cebule nie znam nikogo kto posial mniej wszyscy więcej... cebula wschodzi jak wschodzi gdzie dolek tam sie zdarzy  że ziarko zbutwiało ale tragedii nie ma 

Na kujawach mniej cebuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Cukier napisał:

Ja słyszałem od znajomego, że poszło ok 30% mniej nasion więc może nie będzie tak źle.

Ale to nie ma najmniejszego znaczenia ,ceny dyktuje rynek światowy a nie rodzime podwórko . Tak samo jest ze zbożami ,żywcem i ogólnie całym rolnictwem . Przykładowo nie urodzi się nam to przyjedzie zagranicy i i tak nie będzie super ceny. Choćby się waliło i paliło na świecie to holender , francuz i niemiec musi lepszą kasę od nas dostać. Nie wspominając o tym ,że jakościowo lepszy towar idzie na ich półki sklepowe a do naszych sklepów towary gorsze niż te na zachód .Gorsze przywiozą do nas a najlepsze wywiozą od nas tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ale to nie ma najmniejszego znaczenia ,ceny dyktuje rynek światowy a nie rodzime podwórko . Tak samo jest ze zbożami ,żywcem i ogólnie całym rolnictwem . Przykładowo nie urodzi się nam to przyjedzie zagranicy i i tak nie będzie super ceny. Choćby się waliło i paliło na świecie to holender , francuz i niemiec musi lepszą kasę od nas dostać. Nie wspominając o tym ,że jakościowo lepszy towar idzie na ich półki sklepowe a do naszych sklepów towary gorsze niż te na zachód .Gorsze przywiozą do nas a najlepsze wywiozą od nas tam .

Ok,tylko ze jak na całym świecie bedzie o 30 procent mniej to wszyscy zarobimy......taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pogoda płata nam wszystkim figle. Cebula i inne warzywa na wielu polach są pod wodą. Opady ponad 50mm niszczą naszą pracę. Niskie temperatury nie ułatwiają produkcji. Warsztat pod gołym niebem ma swoje plusy i minusy. 

Już teraz wiadomo że plony nie tylko w Polsce będą niższe ale to od nas zależy czy ceny będą wyższe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 godzin temu, gosp.rolne napisał:

Ok,tylko ze jak na całym świecie bedzie o 30 procent mniej to wszyscy zarobimy......taka jest prawda.

Tak, jeśli na całym świecie było by 30% mniej to napewno była by droga cebula. Ale 30% mniej na całym świecie jest delikatnie mówiąc nie realne, a 30% mniej w Polsce to też dużo dla naszego rynku ale może powodować tylko kosmetyczna korektę ceny. Na tym etapie wróżenie cen po zbiorach to bardziej wróżbiarstwo niż analizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...