Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rol.nik
38 minut temu, Gość Gość obieracz napisał:

Dokładnie jak piszesz zaraz nie będzie miał kto kupić q już pewnie połowa myśli żeby stanąć przy tych cenach zostanie nic jak wywozić na pole

Ciekawe kto ci powiedział że 7 gr w dół .łuska 40gr+35obieracz+odpad.inne koszty.jest naprawde z czego zabrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A może jeszcze chlodniom dopłacać trzeba bedzie żeby brały .jak w góre to po 2 grosze dokladali a jak w dół to ile 3xtyle od razu.gdzie tu logika bo o zysku trzeba zapomnieć wykorzystują sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex
2 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Idz sie wyżal swojej mamie ,że musisz płacic za cebule 50 gr .Takie teorie co ty wypisujesz na ludzi juz nie działają ...inne sezony były tez komentowane a to tiry na ukrainie całe cebuli a to statki z chin a to holender a to wszystko za siedmioma gorami lasami....

Kolego ja tutaj nie piszę o teorii tylko o samych faktach, i dziele się wiedza która mam w tej chwili, bardziej teoriami nazwałbym to ze cebule wymarzły albo ze święta idą i towaru będzie szło ful. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2021

Marzec kwiecień maj czerwiec lipiec zostało niespełna pół sezonu do końca i może się wydarzyć sporo, łącznie z rozruchem restauracji, hoteli w całej Europie, 

Prawdopodobne jest to, że w kwietniu cena za ładny towar będzie oscylowala w okolicy 1-1.20zl Luz na worek, i jeśli ktoś to neguje to powinien zajrzeć na rynek pietruszki która jesienią była jak gorący kartofel którego nikt nie chce a dziś 3zl na brudną i nadal ssanie. 

Gdy otworzą się kraje i turystyka zapotrzebowanie na cebulę wzrośnie skokowo a ceny osiągną zawrotnej prędkości w górę. 

Kto zaryzykuje nie straci a zarobić może krocie. 

Chlodnie mają kontrakty na mrozonke i zrobią wszystko by cenę zbic do czasu ich realizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz

Możecie sobie spekulować,a to tylko spekulacje.Wydarzyc się może wszystko.Obieram kilkanaście  lat k to są normalne ceny za cebulę obraną a wszyscy się przyzwyczaili przez ostatnie te kilka lat że cebulą taka droga kiedyś była tylko taka cena i człowiek dawał radę.A rolnik się wyprzeda tak czy tak bo przyjdą upały i wszystko leci.Trzeba kupować tak żeby się oplacalo,u mnie też cena w dół 10 gr i co mam sobie stać a Ci ludzie co pracują dla mnie z czego mają żyć jak ja stanę? Raz lepiej raz gorzej taka loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Tam z kąt wszyscy spodziewają się najwcześniejszej cebulki nadal mają być targane minusowymi i to sporymi oddechami  matki natury . 

temperatura minimalna mapy prognostyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jak atak na obniżki może się udać jak połowa marca a Europa nadal zmarznięta . 18,19,20 nadal mrozy na całą Europę . Oj nowalijki będą wyczekiwane wyjątkowo długo . Może to te wulkany co ostatnio intensywnie budzą się i masy popiołu w atmosferę wydalają powodują takie ochłodzenie ??? Orałem do 12tej i  zmarzliny się nadal rwały . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
1 godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Rano mrozy  po południu zawieje , kiedy ja cebulkę zasieje ?????? Tak ma być do końca kwietnia w pogodzie .

Do końca kwietnia? Może Marca? A to i tak nikt tego Tobie nie obieca, bo na tydzień nie potrafią przewidzieć a co dopiero na dłużej ...
Będzie dobrze głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebula daje zysk

Towar wysokiej klasy zawsze ma cenę, nawet w słabym roku. 

Towar słaby to duże ryzyko że się nie urodzi, nie sprzeda, nie znajdzie alternatywy. 

Kupując odmiany hiszpanki cz tak ostatnio znana deltę nie osiągnięcie zysku a tylko wyrobi się opinia że wy i cała Polska to producent kiepskiej cebuli. 

Chodujcie cebulę zdrową, twarda, czysta, średnio grubą, i zapakujcie ja bez oszukiwania a dostaniecie godna kasę. 

Ojjj zapomniałem że to Polska i tu musi być tanio i byle jak... Najlepiej na przemysł w cenie detalu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Godna kasę? A kto ją niby zapłaci? Pośrednik? Któremu zawsze coś nie pasuje i wymyślą by cenę zbic. Jak wszyscy w Polsce którzy uprawiają cebulę zrobili by super piękny towar to napewno ceny bylyby dobre i zysk mega. Tego jest po prostu zaduzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obierka
13 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Witam A jak ceny cebuli obieranej na przyszły tydzień ? Czy zainteresowanie firm zakupem przekłada się na cenę ?

Wynegocjowałem 1,03 

Ups miałem nikomu nie mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...