Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest! dwa sezony cebula miała przyzwoitą cenę to podziałało niektórym na wyobraźnię jaki to zarobek na cebuli! Cała zimę już z się na tym forum dopytywali jakie odmiany ,nawozy, opryski ile zasianie ile kopanie i posiali amatorzy! Myśleli że jak rok temu było prawie 1zł/kg to choćby po 0,50 było to kupi John Deere'a w tym roku! A tu d*p.a! Nasiali hiszpanek, zwalili na pryzmy i sie modlą o kupca , a jak się trafi to po 0,10gr/kg! Bardzo dobrze im choć spier.. cały rynek cebuli tym którzy siedzą w tym od lat jak np.ja! Choć ja sprzedaję kalibrowaną,marketową w łusce po 0,40zł/kg netto w bb firmie z którą handluję od wielu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy rolników do obierania cebuli i sprzedaży bezpośredniej!!! gorąco zachęcamy!!!

kupcie dobry kalkulator i nie zapomnijcie zapłacić dochodowego, zus obieraczom, wkrótce wprowadźcie certyfikat, sanepid odwiedzi was i inne instytucje audytujące. suma sumarum pewnie czkawkom wam to wyjdzie ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana!!

W Holandii rolnik jest od tego by wyprodukować i robi to genialnie za to dostaje na dzień dzisiejszy 0.40-0.45 zł / kg, A profesjonalne sortownie obieralnie są od tego by znaleźć kupca na całym swiecie. Ta symbioza się sprawdza.

Tak na marginesie;

INDIE REKORD PRODUKCJI 21MLN TON CENA PONIŻEJ KOLAN

HINY REKORD PRODUKCJI CENA...

ROSJA PANIKA , ZA DÓŻO CEBULI

AMERYKA W TYM BRAZYLIA SUPER ZBIORY

EUROPA PRODUKCJA HISTORYCZNIE WYSOKA

HOLERA BEZNADZIEJNA SYTUACJA?

Co za błędy, nie da się tego czytac. I jeszcze bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydzyk JR

Chłopczyku niskiego wzrostu i intelektu podaj swoje argumenty jeśli twym jeszcze nie obitym oczkom ukazały się bzdury w moim wpisie. Nie bój sie napisać co z mojego wcześniejszego wpisu jest bzdurą kochany. Dawaj nam dane , które posiadasz , jesli takowe posiadasz i będziemy o nich rozmawiać, po to jest forum.

Aczkolwiek widze, że mamy ukrytą autoreklame w niektórych wpisach gloryfikującyh nowego świebodzińskiego obieracza, majstersztyk bardziej skuteczny niżeli płatna reklama na tym portalu czego administrator nie zauważa. Niezła beka, szkoda siana ziomuś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw

Wszystko co jest pisane w tym temacie ma troszke prawdy,ale jedno mnie zastanawia? Nasi kujawscy obieracze proponuja 10 gr i juz nawet mniej za cebule bo słabe zejscie i tania obrana. Ale jak chcesz dowiezc obrana to nie chca kupic,tylko wołaja w łusce za te smieszne pieniazki! To ja sie pytam po co im ta łuska skoro nie moga sprzedac obranej???!!! Ja akurat nie sprzedaje na lokalnym rynku cebuli z prostej przyczyny- za tanio płaca,szukam w innych rejonach. Ale jest wielu rolników z mniejszymi ilosciami i oni sa skazani na lokalnych odbiorców. Faktem jest ze cebuli na obieranie jest masa w tym roku ale to nie znaczy ze mozna w ten sposób wykorzystywać tych najmniejszych. Jakis odruch ludzki powinien byc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drobny producent cebuli

na 

 

Wszystko co jest pisane w tym temacie ma troszke prawdy,ale jedno mnie zastanawia? Nasi kujawscy obieracze proponuja 10 gr i juz nawet mniej za cebule bo słabe zejscie i tania obrana. Ale jak chcesz dowiezc obrana to nie chca kupic,tylko wołaja w łusce za te smieszne pieniazki! To ja sie pytam po co im ta łuska skoro nie moga sprzedac obranej???!!! Ja akurat nie sprzedaje na lokalnym rynku cebuli z prostej przyczyny- za tanio płaca,szukam w innych rejonach. Ale jest wielu rolników z mniejszymi ilosciami i oni sa skazani na lokalnych odbiorców. Faktem jest ze cebuli na obieranie jest masa w tym roku ale to nie znaczy ze mozna w ten sposób wykorzystywać tych najmniejszych. Jakis odruch ludzki powinien byc!!!

Obecnie na kujawach to żeby cebule sprzedać to jeszcze trzeba by bło zapłacic obieraczom za  to że łaskawie wezmą cebulke od Ciebie :D. tylko że ludzie z hiszpanami to nie mają co zrobić wiec do grudnia na kujawach cena cebuli będzie -10gr za łuske. Podobno ludzie pługiem juz cebule kopią. Ale PAMIETAJCIE KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE! Dziś płacze producent ale jutro...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się poniżać oferując taką cenę za cebule w łusce!

Nigdzie w Europie nie ma takiej ceny jak tutaj. Najtańsza jest na Ukrainie po 0,36 gr na nasze. Zachód to już od 0,45gr więc puknijcie się w głowe. Niech sobie ściągają obieracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drobny producent cebuli

Przestańcie się poniżać oferując taką cenę za cebule w łusce!

Nigdzie w Europie nie ma takiej ceny jak tutaj. Najtańsza jest na Ukrainie po 0,36 gr na nasze. Zachód to już od 0,45gr więc puknijcie się w głowe. Niech sobie ściągają obieracze.

Wiec niech nikt nie mówi że że to rynek swiatowy decyduje o cenie! skoro u nas jest tak tanio to niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego?A tam jest tak drogo skoro wszędzie na świecie jest tyle cebuli???? Czas czytać między wierszami o co chodzi i jakim celu. Bo prawda jest jak DU...a każdy ma swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z kujaw

Bo tylko w naszym kraju rolnik  nie mysli,prawda jest okrutna, ale tak jest!!! Jak widze ze sami ronicy podaja cena 10-13 gr to smiech mnie ogarnia.

Gdyby wstrzymac sprzedaz cebuli na miesiac to sytuacja szybko by sie zmieniła.Chłodnie musza przerabiac mniejsze lub wieksze ilosci ale musza bo tez maja kontrakty. A obieracze tez staraja sie utrzymać ludzi .Prawda jest taka ze posrednik zawsze swoje zarobi a my nie koniecznie. Ktos wyzej pisał o odpadzie 30%!!! Wszyscy obieracze na kujawach juz pare lat sortuja cebule na przyjeciu towaru!!!!!!!!A wiec odpad to max 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rolnikiem nie mam kontraktu i nigdy nie miałem mam sprawdzone odmiany sieje ponad 10 lat cebule teraz sprzedaje co muszę ( poprzeczniaki ) nie oszukujmy się było dobrze teraz jest gorzej co więcej nie pamiętam , aby było tak źle na ten moment... sezon się zaczyna.. ten sezon zwerfikuje wielu kupców do których odstawiałem kiedy szukali towaru , ale też pantatorów świeżaków.. spokojnie liczy się średnia z x lat. Zastanawiam się nad kontraktacją jak chłodnym okiem każda z stron się wypowie na ten temat ? z jednej strony to jakiś spokój dla każdego i jedyna pewna forma powiązania rolnik - dalszy etap handlu... dla rolnika w latach niższych cen to wyższy przychód ,a dla dalszego przetwórcy niższy koszt w latach wyższych cen cebuli.. rozmawiajmy konstruktywnie a nie jeden na drugiego bluzgi w końcu razem egzystujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, sieję cebulę od xlat, co roku podobny areał. W roku poprzednim( roku dobrych cen) maiłem rozmowę z poważnym odbiorcą obieraczem obecnym na rynku dobre 20lat. Moja propozycja była następująca : umowa na 10lat, 10-15ha rocznie, cena 35gr za cebulę prosto z pola. Odpowiedź : ja bardzo chętnie, ale żadna chłodnia nie podpisze ze mną tak długiej umowy.  I to wyczerpuje temat kontraktacji.

Co do roku obecnego, tanie jest wszystko, ale wszystko kupują. Cebuli nasiane ilości przeogromne. Skoczków o to takich kilkunasto czy kilkudziesięciohektarowych sporo, nie mówiąc o drobnicy(to samo w innych warzywach). Kolejna rzecz to odmiany, kiedyś były w zasadzie same rijnsburgery( z kilkoma wyjątkami), które nie plonują tak jak dostępne i zasiane  obecnie w ogromnych ilościach hiszpany i amerykany. Ci co sieją co roku będą siać dalej, ale wielu się wyleczy z szybkiego zysku. Chłodnie odbijają sobie lata poprzednie i nie zależy im na stabilnych cenach co roku. Im większe różnice tym większa kasa( zarabia się wszędzie na niestabilności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwator

Witam,

Dwie ostatnie wypowiedzi wreszcie w miarę obiektywne i zrównoważone. Na produkcję cebuli nie można patrzeć tylko z perspektywy jednego sezonu, planowanie produkcji i częściowa kontraktacja jak najbardziej. Tylko z jednym się nie zgodzę , chłodnie podpisując kontrakty z plantatorami przekładają je dalej dlatego stwierdzenie że tylko chłodnie zarabiają jest błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Analityk

W HOLANDII CEBULA DO PAKOWANIA W CENIE +- 0.10 E/KG  TO JEST 0.43 ZŁ/KG , JAK WIDAĆ PO OFERTACH KUPNA WSZYSCY CHCĄ KUPIĆ CEBULE NA PAKOWANIE I WYSŁAĆ JA DO HOLANDII. TRANSPORT KOSZTUJE 0.14 ZŁ/KG CZYLI JESLI SPRZEDAMY HANDLARZOWI CEBULE PO 0.29 ZŁ/KG TO WYJDZIE NA 000000000000000000000000 ZEROOOO ...NIE SPRZEDAWAĆ ODMIAN TWARDYCH HOLENDERSKICH!!!! PONIŻEJ 0.25ZŁ/KG......

IDZIE OŻYWIENIE I KTO NIE SPANIKOWAŁ SPRZEDA CEBULE W DOBREJ CENIE

pozdrawiam producentów buraczka czerwonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

O dobrej cenie to można tylko pomarzyć i tyle na ten sezon.W kwesti przyszłych lat sytuacja też nie przedstawia się różowo,rynek się skurczył,państwa bloku wschodniego które były dużymi odbiorcami polskiej cebuli { i nie tylko } z importerów stały się eksporterami.Na domiar złego kiepska { lub jej brak } opłacalność upraw typowo rolniczych powoduje że wielu producentów szuka upraw alternatywnych w tym cebuli.Jasne że w latach wybitnie suchych lub wybitnie mokrych będzie można przy odrabinie szczęścia coś zarobić,ale w normalnych urodzajnych sezonach sytuacja tegoroczna będzie się powtarzać.Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

Potrzebne są lata chude by to czego nie potrafią politycy zrobiła niewidzialna ręka rynku...czyli....przesortowanie rolników z potencjałem i wydalenie słabych ogniw które osłabiają cały system.

Przedmówca wspomniał o wschodzie...potwierdzam Putin zmotywował rodzimych Farmerów i ci zaczęli produkować, przetwórcy przetwarzać, konsumenci kupować rodzime towary...potrzeba czasu kilku lat by machina sie rozbujała ale gdy to jóż nastąpi to z miłą chęcią zjem jabłko z kaukazu bo ruscy być może lenina konserwują ale jabłkom dają spokuj gdyż w rosji istnieje przekonanie ,,,im brzydszy owoc i z robaczkiem tym zdrowszy,,, a po naszych jabłkach cz marchewce alergia tylko.

P.s.grupy producenckie miały wspierać export, niestety ludzie tam zarządzający boją sie wyjżeć poza kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość drobny producent cebuli

Dlatego kiedyś pisałem na tym forum że to jest spekulacja taka sama jaka była na mleku normalnie można przyłożyć kalke!!!. jakaś grupa spekulacjna robi koniunkture  tak długo aż jest tak jak dziś i wtedy oni zarabiają! Jak nie wierzycie to sprawdźcie historie mleka na dwa lata wstecz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burak czerwony

Żarciem sterują masoni!!! Cebula winna być po 2zł co roku i dać limity tylko tym którzy PSL popierają i w kościele klękają.

Grupa trzymająca władze nad cebulą to brzmi przynajmniej jak kaszel zawiedzionego rolnika który niestety nue distanue w tym roku setek tysiecy by spłacić hektary po 100 tysięcy.

Tak na serio jedyny powód słabej ceny to nadprodukcja która na wasze nieszczescue jest tania a na szczescie konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antymarket

Ograniczyć marżę do max 100%,  w sklepach wtedy cebula powinna być po 20 gr. Ludzie widząc taką cenę zamiast 1kg kupili by 2kg trochę rynek by się rozładował;

druga trochę gorsza opcja w tym roku to talerzówka, aby zaoszczędzić na kosztach zbioru i przechowania (najlepiej cebule najsłabsze) czasami lepiej nie mieć nic, niż dołożyć do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antymarket

Żarciem sterują masoni!!! Cebula winna być po 2zł co roku i dać limity tylko tym którzy PSL popierają i w kościele klękają.

Grupa trzymająca władze nad cebulą to brzmi przynajmniej jak kaszel zawiedzionego rolnika który niestety nue distanue w tym roku setek tysiecy by spłacić hektary po 100 tysięcy.

Tak na serio jedyny powód słabej ceny to nadprodukcja która na wasze nieszczescue jest tania a na szczescie konsumenta.

Niech się biedny nie martwi, skąd bogaty będzie miał pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławomir bez koneksji

Czy można gdzieś jeszcze sprzedać obraną cebulę bez kontraktu i znajomości? Wszędzie słyszę że nie skupujemy bo brokuł, nie skupujemy poza kontraktem, nie skupujemy bez polecenia itd. To się robi chore bo mamy trudny sezon i jak rolnik chce sam obrać własny plon to aby go sprzedać nawet za grosze musi albo błagać pośredników albo "znać" kogo trzeba. Jestem nowy w cebuli i nie znam nikogo w Holandii przez co żadna chłodnia nie chce mojej cebuli. Pierwszy i ostatni rok cebula!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...