Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bolesław
2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

Czy wiecie po ile jest cebula w Azji? Np. Filipiny 

A czy wiecie dlaczego jest tak drogo???

Bo filipiński rząd zabronił importu a swojej uprawiają niewiele...stąd cena 40 PLN , ziemniaki 20 PLN....

Tylko taka zabawa ma krótkie nogi a za rok gdy obsadza i obsiejs będzie po 50 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rolnick napisał:

1,5zl za łuskę przy białej za 2,8 to chyba duuuza różnica. Obieracz 70gr na czysto musi mieć? To kto zarobi lepiej chyba obierający a nie rolnik

No niestety nie jest tak kolorowo:

Łuska: 1.50+transport 5gr=1.55zl

Odpad w tym momencie 30% tj. 1.55x30=0.47zl

Obieranie na legalu u mnie wychodzi 0.70zl

No to mamy 1.55+0.47+0.70=2.72zl !!! Czyli na zero, kupowanie towaru jedynie na zapadas  licząc że zdrożeje za 2 tyg , obecnie obieramy kupiona 3 tygodnie temu po 1.40 to coś tam zostanie. 

I co panie Rolnick takie kokosy??

Nie wspomnę że żeby obrać 40 t tygodniu to obrotu tygodniowego prawie 120tysia a płatności na chłodni 60 dni to milion złotych się uzbiera w 60 dni, już ktoś pisał że Stanek ma jakieś trudności, nie dziwię się przy takim dużym obrocie i patrząc co się dzieje jakie zatory płatnicze powstaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Cebul napisał:

No niestety nie jest tak kolorowo:

Łuska: 1.50+transport 5gr=1.55zl

Odpad w tym momencie 30% tj. 1.55x30=0.47zl

Obieranie na legalu u mnie wychodzi 0.70zl

No to mamy 1.55+0.47+0.70=2.72zl !!! Czyli na zero, kupowanie towaru jedynie na zapadas  licząc że zdrożeje za 2 tyg , obecnie obieramy kupiona 3 tygodnie temu po 1.40 to coś tam zostanie. 

I co panie Rolnick takie kokosy??

Nie wspomnę że żeby obrać 40 t tygodniu to obrotu tygodniowego prawie 120tysia a płatności na chłodni 60 dni to milion złotych się uzbiera w 60 dni, już ktoś pisał że Stanek ma jakieś trudności, nie dziwię się przy takim dużym obrocie i patrząc co się dzieje jakie zatory płatnicze powstaja

Stanek ponoć utopił kasę w Angli jakąś firma padła a on tam dostarczał sporo takie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnick

Czyli kolego chyba tylko ty płacisz na czysto (bez potrąceń na zanieczyszczenie i zgnita) np 1,5 i masz 30procent na siebie. Wychodzi z twoich obliczeń 1,97 za kg. Kosztów przeważnie obieranie miały ok 90gr. Teraz może ciut więcej. Nie no nie opłaca się hehe. To po co obierają jak się nie opłaca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnick

Są skupy cebuli które płacą max do 2 tygodni. Wiadomo 5-10gr  mniej płaca ale kasa jest powiedzmy szybko.

Mówiłem o swojej cebuli. Nie chcieli dać a dziś już dają 1,7zl za kg. Odpadu myślę że mam 2-3procent. To teraz policz ile obieracz zarobi na mojej cebuli jak ja kupi po 1,7 minus potrącenie. U cb wyszłoby  2,4 czyli 40gr na czysto. Chyba dobrze licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik wielkopolska

,,kupię cebulę jakość marketowe,, czyli jaka... Gdy jestem w markecie obojętnie jakim i patrzę na tą cebulę to odsort od worka na obieranie lepiej wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość obieracz
10 godzin temu, Gość Rolnick napisał:

Czyli kolego chyba tylko ty płacisz na czysto (bez potrąceń na zanieczyszczenie i zgnita) np 1,5 i masz 30procent na siebie. Wychodzi z twoich obliczeń 1,97 za kg. Kosztów przeważnie obieranie miały ok 90gr. Teraz może ciut więcej. Nie no nie opłaca się hehe. To po co obierają jak się nie opłaca? 

Pan chyba pisze obieraniu w szopie bez niczego,nie te czasy ludzie chcą umowy to nie srednioweze każdy patrzy żeby mieć ubezpieczenie a później jak coś se stanie to płacz i zgrzytanie zębów także dochodzi jeszcze wiele opłat,nie wspomnę o naszym drogim prądzie no ale w szopie zawsze prąd tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnick

Jak tak źle to po co obieracie. Nie opłaca się ale wszyscy obierają ciekawe. Czyli w szopie lepsi biznesmeni niż ci co hale mają. Haha. Dobre. Na umowę to może 5procent pracuje przy obieraniu. nawet ludzie z Ukrainy przeważnie nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gość Rolnick napisał:

Jak tak źle to po co obieracie. Nie opłaca się ale wszyscy obierają ciekawe. Czyli w szopie lepsi biznesmeni niż ci co hale mają. Haha. Dobre. Na umowę to może 5procent pracuje przy obieraniu. nawet ludzie z Ukrainy przeważnie nie mają.

Panie pisałem że obieram cebulę co kupowałem po 1.4 sprzedaje po 2.80 , zatrudniam ludzi na legalu to jeszcze się opłaca, ale jak mam kupić po 1.70 to już ni  dudu się nie opyla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Bolesław napisał:

A czy wiecie dlaczego jest tak drogo???

Bo filipiński rząd zabronił importu a swojej uprawiają niewiele...stąd cena 40 PLN , ziemniaki 20 PLN....

Tylko taka zabawa ma krótkie nogi a za rok gdy obsadza i obsiejs będzie po 50 gr

Wiemy .Kontygenty na przywóz już uruchomiony. Ale nie mają  od kogo kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena cebuli to wyskoczy. Moim zdaniem będzie rekord. Cierpliwości chyba tylko trzeba.Cała Europa potrzebuje polskiej cebuli tak piszą.  A te plony w Polsce wcale nie takie rewelacyjne. Na innych kontynentach też braki. Ciekawe  co będzie z zimowkami? Nie przemarznie - ale kwiatuszki wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Cebul napisał:

Panie pisałem że obieram cebulę co kupowałem po 1.4 sprzedaje po 2.80 , zatrudniam ludzi na legalu to jeszcze się opłaca, ale jak mam kupić po 1.70 to już ni  dudu się nie opyla..

I tutaj się  zgadzam. Trzeba zrobić porządek z tymi co obierają na czarno  3 hektary zasilane i cały rok obierają ? i do tego sami Ukraińcy w szopie na czarno no bo jak inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Tadek napisał:

Cena cebuli to wyskoczy. Moim zdaniem będzie rekord. Cierpliwości chyba tylko trzeba.Cała Europa potrzebuje polskiej cebuli tak piszą.  A te plony w Polsce wcale nie takie rewelacyjne. Na innych kontynentach też braki. Ciekawe  co będzie z zimowkami? Nie przemarznie - ale kwiatuszki wszędzie. 

Dlaczego bedą kwiatki z zimowej?po czym to stwierdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Moim zdaniem nie warto toczyć wojny miedzy rolnikami a obieraczami. Jedni bez drugich nie poradzą sobie. Pan Stanek jest przedsiebiorca do ktorego ja rowniez sprzedawalem jeszcze pare miesiecy temu pomijajac wiele mniej lub bardziej drażliwych kwesti nalezy się dla niego uznanie, że dzieki miedzy innymi jego pracy mozna co roku zagospodarować znaczne ilosci cebuli przemyslowej ktora nie nadaje sie na worek. Oczywiscie lepiej by bylo dla wszystkich żeby nikt nie stracil swoich pieniedzy za dostarczony do niego lub do innych podmiotów towar. Monopol w żadnej gałęzi przemyslu nie jest dobry im firm skupujacych jest wiecej tym lepiej dla nas wszystkich. 

Teraz mamy czas, że cena cebuli na worek idzie mocno do góry ale powiedzmy sobie otwarcie nie wszystko nadaje sie na worek i ktoś to musi zagospodarować, jeżeli nagle wszyscy przestaną obierac to co zrobić z odsortem? Każdemu moze sie zdarzyć że część cebuli mu zacznie porastać lub zapoci się a jesli do obieralni bedzie trafiał tylko towar najniższej jakości to nikt na dłuższą mete nie wyczyma tego.

W europie krajem w ktorym obiera sie najwiecej cebuli jest Polska i ma to swoje dobre i zle strony. 

Zawszę bylo tak że jeżeli wzrosła cena na worek to i obrana drożała i na odwrót więc poczekajcie chwilę a zobaczycie obrana z 4 z przodu i luske z 3 z przodu. Nie sprzeczajcie sie kto ma wiecej zarobić na cebuli bo to nikomu nie służy kazdy musi cos zarobic inaczej zlikwiduje działalność.

Wypowiadanie sie o zimowce to na ten moment wróżenie z fusów ale racją jest że część cebul która zaczela tworzyć duze zgrobienie cebulowe w październiku może mieć tendencje do jarowizacji i pójścia w kwiat lecz nie można tego w 100% w tym momencie przesądzić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin nowak

Witam.Czy wiecie dlaczego jesteśmy największym producentem obieranej cebuli ?. Bo produkujemy najwięcej chłamu w Europie.Jakość polskiej cebuli to porażka, szczególnie Kujawy i Wielkopolska gdzie najwięcej obiera się cebuli.Jestem producentem z Mazowsza i nie mogę zrozumieć pojęć cebula przemysłowa albo do obierania.W moim regionie towar jest wysokiej jakości i nie ma praktycznie odpadu .Cebula jest odpowiednio uprawiana i zabezpieczona na polu i jest przechowywana w odpowiednich warunkach.Duże gospodarstwa 30-300ha dopiero zaczynają sprzedaż.Nikt nie puszcza ogłoszeń ,kupcy sami dzwonią i szukają ale wiedzą żę jakość jest na odpowiednim poziomie. Samochód 24 tony ,worek 10kg =17 kg odpadu i tak trzeba produkować . Jestem tu pierwszy i ostatni raz .POzdrawiam bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dusigrosz
5 godzin temu, Gość marcin nowak napisał:

Witam.Czy wiecie dlaczego jesteśmy największym producentem obieranej cebuli ?. Bo produkujemy najwięcej chłamu w Europie.Jakość polskiej cebuli to porażka, szczególnie Kujawy i Wielkopolska gdzie najwięcej obiera się cebuli.Jestem producentem z Mazowsza i nie mogę zrozumieć pojęć cebula przemysłowa albo do obierania.W moim regionie towar jest wysokiej jakości i nie ma praktycznie odpadu .Cebula jest odpowiednio uprawiana i zabezpieczona na polu i jest przechowywana w odpowiednich warunkach.Duże gospodarstwa 30-300ha dopiero zaczynają sprzedaż.Nikt nie puszcza ogłoszeń ,kupcy sami dzwonią i szukają ale wiedzą żę jakość jest na odpowiednim poziomie. Samochód 24 tony ,worek 10kg =17 kg odpadu i tak trzeba produkować . Jestem tu pierwszy i ostatni raz .POzdrawiam bez odbioru.

to ciekawe czemu  z wielkopolski biorą do pakowania handlarze z okolic Sochaczew i Wiskitek ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Całe życie uprawiam cebulę z przeznaczeniem na obieranie . Wg niektórych śmiejących się z obieranej należałoby zlikwidować polski transport który jest najlepszy w Europie dlaczego ? Bo jest najlepszy w Europie . Tak samo obierana cebulę tylko jakim cudem do śledzia mają pakować cebulę w łusce to ja nie mam pojęcia  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Dusigrosz napisał:

to ciekawe czemu  z wielkopolski biorą do pakowania handlarze z okolic Sochaczew i Wiskitek ?!

Odpowiedz jest prosta- jest taniej. Ale tak jak powiedział moj poprzednik, tam idą na ilość z hektara a nie jakość, oczywiście są wyjątki gospodarzy którzy robią jakościowy towar i ten właśnie poszukują handlarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość marcin nowak napisał:

Witam.Czy wiecie dlaczego jesteśmy największym producentem obieranej cebuli ?. Bo produkujemy najwięcej chłamu w Europie.Jakość polskiej cebuli to porażka, szczególnie Kujawy i Wielkopolska gdzie najwięcej obiera się cebuli.Jestem producentem z Mazowsza i nie mogę zrozumieć pojęć cebula przemysłowa albo do obierania.W moim regionie towar jest wysokiej jakości i nie ma praktycznie odpadu .Cebula jest odpowiednio uprawiana i zabezpieczona na polu i jest przechowywana w odpowiednich warunkach.Duże gospodarstwa 30-300ha dopiero zaczynają sprzedaż.Nikt nie puszcza ogłoszeń ,kupcy sami dzwonią i szukają ale wiedzą żę jakość jest na odpowiednim poziomie. Samochód 24 tony ,worek 10kg =17 kg odpadu i tak trzeba produkować . Jestem tu pierwszy i ostatni raz .POzdrawiam bez odbioru.

Bliżej warszawki to sami eksperci od mega jakości. Jedni sieją z myślą o obieraniu inni nastawiają się na worek. Jedni sieją pszenice, buraki a inni sadzą ziemniaki. Są różne specjalności produkcji roślinnej i nie sądzę, że osoby które z kilkuletnią powtarzalnością zbierają po 40-60 ton z Hiszpanów w trudnych suchych latach to papracze tylko to są właśnie najbardziej opłacalne pola w mojej okolicy. (rijsburgery około 20 ton w okolicy w tym sezonie) A ziemię w regionie mamy mocne, piachów mało zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Jurek napisał:

Bliżej warszawki to sami eksperci od mega jakości. Jedni sieją z myślą o obieraniu inni nastawiają się na worek. Jedni sieją pszenice, buraki a inni sadzą ziemniaki. Są różne specjalności produkcji roślinnej i nie sądzę, że osoby które z kilkuletnią powtarzalnością zbierają po 40-60 ton z Hiszpanów w trudnych suchych latach to papracze tylko to są właśnie najbardziej opłacalne pola w mojej okolicy. (rijsburgery około 20 ton w okolicy w tym sezonie) A ziemię w regionie mamy mocne, piachów mało zobaczysz. 

Dokładnie tak, mogą sobie głaskać tą cebulę, ale liczy się końcowy efekt finansowy i tu po gospodarstwach i cenach gruntów widać, że mazowieckie zostało w tyle za Kujawami i Wielkopolską, nie muszą ogłaszać, ale klient mówi, że w centrum i na zachodzie Polski jest tańsza i nie będzie przepłacał i tu jest ból bo trzeba się dostosować do konkurencji. Dodam jeszcze jakość nasion, w tym roku mają znaczenie mocne twarde i nawet drogie odmiany, ale w latach gdy cebula kosztuje 10gr najbardziej sprawdzają się odmiany polskie gdzie na nasiona wystarczą 3 tony cebuli a nie 30 ton. Każdy robi jak uważa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...