Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Cebulę uprawiam od ćwierćwieku. Trochę już widziałem. W latach wysokich cen jakość schodzi na dalszy plan. Liczy się jakikolwiek towar. Przy niskich cenach jakość jest bardzo ważna. Kto ma dobry towar nie musi się ogłaszać, kupcy wiedzą, gdzie takowy jest. Czemu Polska obiera cebulę? Bo może śmieci wywieźć na pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 19:45, Gość wasyl napisał:

Stanek ponoć utopił kasę w Angli jakąś firma padła a on tam dostarczał sporo takie info

Ale można mu coś sprzedać bez obaw o kasę czy już lepiej nie ryzykować? Bo skup idzie tam cały czas i wiem, że mu wożą obraną w tym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Valentino napisał:

Grenyard lipno cena podstawowa 2,7 netto. Wielkie szukanie łuski do obierania 1,8-2zl. Zobaczymy co będzie dalej ale na razie nie ma tragedii. 

Nikt nie obiera teraz cebuli za 1,8 zł żeby ją za 2,70 sprzedawać. Chyba, że mu się kalkulator uszkodził i nie stać go na drugi albo jakiś tragiczny kontrakt wypełnia i wyliczył, że dołoży mniej niż kara za nie wywiązanie się z kontraktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Obieracz tonowy
1 godzinę temu, A_2 napisał:

Szanowni Państwo, prosimy o rejestrację kont.
Już wkrótce tylko zalogowani będą mogli uczestniczyć w dyskusji na Forum.

Czyli będzie cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Dawno już niebylo sezonu że nikt niestraszy nas producentów że przywiozą z holandi czy tam z innych krajów że cena poleci I nawet jakoś szczególnie nikt nieczepia się koloru cebuli itd. Oby tak dalej bo nienawidzę tego całego pajacowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek
8 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Ale można mu coś sprzedać bez obaw o kasę czy już lepiej nie ryzykować? Bo skup idzie tam cały czas i wiem, że mu wożą obraną w tym tygodniu. 

Wypłaty idą na bierząco za obieraną cebule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Obieracz
W dniu 17.01.2023 o 11:40, Gość Jurek napisał:

Ale można mu coś sprzedać bez obaw o kasę czy już lepiej nie ryzykować? Bo skup idzie tam cały czas i wiem, że mu wożą obraną w tym tygodniu. 

Śmiało można odstawiać do Stanka, odstawiam spore ilości i nie ma problemu z płatnościami. Jeszcze nie zdarzyło się by w terminie nie zapłacił i nie czepiają się do jakości. A ploty też różne słyszę... jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

Śmiało można odstawiać do Stanka, odstawiam spore ilości i nie ma problemu z płatnościami. Jeszcze nie zdarzyło się by w terminie nie zapłacił i nie czepiają się do jakości. A ploty też różne słyszę... jest wszystko ok.

Po ile jest kolego u Stanka biała cebula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

Śmiało można odstawiać do Stanka, odstawiam spore ilości i nie ma problemu z płatnościami. Jeszcze nie zdarzyło się by w terminie nie zapłacił i nie czepiają się do jakości. A ploty też różne słyszę... jest wszystko ok.

Ploty rozsiewa były pracownik Stanka „wielki” znawca cebulowy K.F. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Walczak
4 godziny temu, Gość Felix napisał:

Ploty rozsiewa były pracownik Stanka „wielki” znawca cebulowy K.F. 

Nie obchodzi mnie K.F, chociaż przyznaje był to największy cham jakiego znałem który za nic miał polskiego rolnika. Jest 18 stycznia a ja nadal czekam za przelewem faktury z końca listopada. Jak dzwoniłem do wielmożnego Pana kierownika W.S. który wyżej sr* jak d*p* ma, tak samo jak jego prostacki giermek w okularach A.W. zostałem zmieszany z "błotem". Punktów skupowych w naszej okolicy jest tyle, że nawet jednego kilograma mojej cebuli już nie zobaczą. Zresztą nie jestem jedyny, bo już kilku obieraczy od nich uciekło w ostatnim czasie. Kiedyś nie dałbym złego słowa na nich powiedzieć bo współpraca była super, ale z takim podejściem jakie mają teraz nie wróżę im dobrej przyszłości. Fajnie, gdyby znalazł się ktoś kto potwierdzi to co mówię. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dostawca z Kujaw
9 godzin temu, Gość Obieracz napisał:

Śmiało można odstawiać do Stanka, odstawiam spore ilości i nie ma problemu z płatnościami. Jeszcze nie zdarzyło się by w terminie nie zapłacił i nie czepiają się do jakości. A ploty też różne słyszę... jest wszystko ok.

Nie czepiają się jakości? Chłopie o czym Ty w ogóle mówisz? 1 % był potrącany zawsze z automatu, przy braku zbytu bądź złego humoru Pana w okularach bywało 5 i więcej, czasem nawet odjezdzalem z cebulą do domu, gdzie w drodze u konkurencji przeszła bez problemu. Od razu zaznaczam, nie woziłem jakiegoś zgniłego syfu, ani nie odbierałem z jakichś odsortow. Zdarzały się jakieś pojedyncze sztuki, bądź korzeń za mało przycięty, kto obieral wie z czym to się "je", tylko problem w tym, że pracownicy oceniają tam potrącenie na "oko", nie robiąc żadnych prób z każdej skrzyni badz nawet wyrywkowo Chyba że potrzebowali towar na gwałt to brali wszystko jak leci bez oglądania. Może masz tam jakieś układy i jesteś inaczej traktowany, tego nie wiem. A jeżeli chodzi o płatności to w poprzednich sezonach nie było z tym nigdy problemu, czasami opóźnienie rzędu kilku dni ale zapłacone zawsze było. W tym sezonie nie wiem jak jest, bo zrezygnowalem z obierania. Nie słyszałem, aby Stanek komukolwiek nie zapłacił za dostarczony towar. Trzeba przyznać, że gość ma łeb do biznesu, skoro w tak krótkim czasie zrobił taki progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Obieracz
8 godzin temu, Gość Dostawca z Kujaw napisał:

Nie czepiają się jakości? Chłopie o czym Ty w ogóle mówisz? 1 % był potrącany zawsze z automatu, przy braku zbytu bądź złego humoru Pana w okularach bywało 5 i więcej, czasem nawet odjezdzalem z cebulą do domu, gdzie w drodze u konkurencji przeszła bez problemu. Od razu zaznaczam, nie woziłem jakiegoś zgniłego syfu, ani nie odbierałem z jakichś odsortow. Zdarzały się jakieś pojedyncze sztuki, bądź korzeń za mało przycięty, kto obieral wie z czym to się "je", tylko problem w tym, że pracownicy oceniają tam potrącenie na "oko", nie robiąc żadnych prób z każdej skrzyni badz nawet wyrywkowo Chyba że potrzebowali towar na gwałt to brali wszystko jak leci bez oglądania. Może masz tam jakieś układy i jesteś inaczej traktowany, tego nie wiem. A jeżeli chodzi o płatności to w poprzednich sezonach nie było z tym nigdy problemu, czasami opóźnienie rzędu kilku dni ale zapłacone zawsze było. W tym sezonie nie wiem jak jest, bo zrezygnowalem z obierania. Nie słyszałem, aby Stanek komukolwiek nie zapłacił za dostarczony towar. Trzeba przyznać, że gość ma łeb do biznesu, skoro w tak krótkim czasie zrobił taki 

Odbierają mi  z domu i zawsze 1% nigdy więcej nie odciągli. Ja jestem zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Walczak napisał:

Nie obchodzi mnie K.F, chociaż przyznaje był to największy cham jakiego znałem który za nic miał polskiego rolnika. Jest 18 stycznia a ja nadal czekam za przelewem faktury z końca listopada. Jak dzwoniłem do wielmożnego Pana kierownika W.S. który wyżej sr* jak d*p* ma, tak samo jak jego prostacki giermek w okularach A.W. zostałem zmieszany z "błotem". Punktów skupowych w naszej okolicy jest tyle, że nawet jednego kilograma mojej cebuli już nie zobaczą. Zresztą nie jestem jedyny, bo już kilku obieraczy od nich uciekło w ostatnim czasie. Kiedyś nie dałbym złego słowa na nich powiedzieć bo współpraca była super, ale z takim podejściem jakie mają teraz nie wróżę im dobrej przyszłości. Fajnie, gdyby znalazł się ktoś kto potwierdzi to co mówię. Pozdrawiam 

Kubuś razem z Wojtusiem to są panowie co szkoda słów na nich. Cwaniaczki co odstraszają od takiego fajnego skupu jaki kiedyś tam był . Niestety  za dużo mają tam do gadania fatalni kierowniczki i tylko sporadycznie tam zaglądam coś sprzedać a teraz od ponad roku prawie wcale tam już nie jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.10 zapasu jeszcze na 1,5 tygodnia i robię stop, trzeba porobić remonty, odpocząć, u nas chcą 2 zł za luz wiec przy tej różnicy zostaje wielkie G!!! 5gr na czysto przy takiej kasie która jest w obrocie to nie ma sensu, ktoś nie zapłaci za jedno auto i w moim przypadku robię przy zarobku 5gr 2 miesiące za darmo nie ma sensu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...