Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebulka

 

7 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Holandia  Niemcy co będą  robiły prezenty polskim handlarzom. Egipt też?  Pewnie tak samo jak straszono nas  Kazachstanem. Wszyscy mają  dla polskich handlarzy żeby tylko oni mieli zysk. Czytyjcie artykuły co się dzieje na rynku światowym europejskim z cebulą.  

image.png

 

Screenshot_2023-02-02-19-46-17.png

Screenshot_2023-02-02-19-45-56.png

Screenshot_2023-02-02-19-45-31.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alexander

Dobrze, trzeba się trzymać panowie producenci. Kiedy jak nie teraz, po 3 zł luz trzeba zacząć mówić niech się przyzwyczajają kupcy. Dzisiaj sprzedałem kal 6+ 2,60zł za luz po koszu wyszła tona odpadu z ciężarówki. Na spłatę raty kredytu starczy, czekam dalej za zwyżkami cenowymi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Witam. Po ile obrana przy tych cenach łuski ? 

Niewystarczajaco około 3.20-3.30 wiec kalkulacji brak. Wszyscy odsorty z Holandii obierają po 1.40 i wychodzi 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Witam z cebulą naprawdę zaczyna się robić ciekawie. Dzwonią do mnie kupcy którzy kilka lat temu brali towar i żeby zostawić coś po "starej" znajomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrrek
13 godzin temu, Gość producent napisał:

Witam z cebulą naprawdę zaczyna się robić ciekawie. Dzwonią do mnie kupcy którzy kilka lat temu brali towar i żeby zostawić coś po "starej" znajomości

no dzieje sie tylko oby nie przegrzalo sie tak jak sie stalo m.in z zbozem, maslem, olejami :( bo wtedy bedzie placz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
8 godzin temu, Gość rurrrek napisał:

no dzieje sie tylko oby nie przegrzalo sie tak jak sie stalo m.in z zbozem, maslem, olejami :( bo wtedy bedzie placz

Tylko tutaj z Ukrainy nie wiozą tylko dzwonią i chcą aby zapewnić auto dziennie ? może w końcu się przegrzeje, ale to będzie najprawdopodobniej gdzieś dopiero w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista Wizjoner
18 godzin temu, Gość rurrrek napisał:

no dzieje sie tylko oby nie przegrzalo sie tak jak sie stalo m.in z zbozem, maslem, olejami :( bo wtedy bedzie placz

Albo żeby nie było tak jak z pietruszką w 2018...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Wielkopolski handlarz
3 godziny temu, Gość Realista Wizjoner napisał:

Albo żeby nie było tak jak z pietruszką w 2018...

Albo żeby nie było tak jak z pietruszka w 2019r  9zl/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Farmer

Osobiście od 12 lat sieje co roku 6-7 ha w wiosce w tym roku jestem największym plantatorem bo jedynym.  W następnym roku będzie 2 większych ode mnie już wiem teraz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

U mnie to samo co roku siejemy około 15h w naszej okolicy jest paru takich! Na dzisiaj wiem ze ci co nie siali nic  teraz robią po 10h nie mając zbytu, zaplecza ani studni wiadomo wszystko można kupić ale kasy z tego nie będzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ale to trzeba mieć niezłe zaplecze finansowe by od razu wejść od zera z uprawa na 10 czy 15 ha nie wszystkich na to stać, Poza tym bardzo dużo zostało obsiane oziminami i rzepakiem w związku z wysokimi cenami na jesień więc czy aby napewno zwiększy się tak znacznie a real cebuli wiosennej, w następnym sezonie to napewno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Spokojnie jak będzie we wrześniu cebula po 20-30  groszy to zobaczycie czy skoczki jeszcze zasieją, a po drugie lata teraz są trudne pogoda bardzo zmienna i jak ktoś nie ma doświadczenia to taki skoczek nie poradzi sobie i plonu dobregonie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmee

Zboża w dół rzepak w dół kukurydza w dół a trochę jej było.  Na każdą uprawę są nakłady a tanie nasiona można kupić też cebuli nikt kto zaczyna nie kupi paczki za 1300 zł ale wystarczy na moje żeby cebulę wozić przyszła wiosna na pole jak to już kiedyś nie raz było.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartuś

Pytanie z innej beczki, czy uprawiacie jakieś rośliny po cebuli zimowej która zejdzie z pola koło 15-20 czerwca? jakieś warzywa niewiem zioła o krótkim okresie wegetacji ? będę po niej siał w przyszłym roku kukurydzę i szkoda mi trochę pola żeby tyle czasu stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikoski
Godzinę temu, Gość bartuś napisał:

Pytanie z innej beczki, czy uprawiacie jakieś rośliny po cebuli zimowej która zejdzie z pola koło 15-20 czerwca? jakieś warzywa niewiem zioła o krótkim okresie wegetacji ? będę po niej siał w przyszłym roku kukurydzę i szkoda mi trochę pola żeby tyle czasu stało.

Brokuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Sprawa jest prosta, kto miał cebulę w tym roku to będzie musiał wyciągnąć średnią z 2 lat i pewnie i tak wyjdzie niezła cena. Jeśli ktoś dopiero zaczyna to oczywiście takich ludzi nie żal. Sam, gdybym nie miał stałych odbiorców to raczej wcale bym nie siał w przyszłym roku (jestem płotką). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...