Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość bartuś napisał:

Pytanie z innej beczki, czy uprawiacie jakieś rośliny po cebuli zimowej która zejdzie z pola koło 15-20 czerwca? jakieś warzywa niewiem zioła o krótkim okresie wegetacji ? będę po niej siał w przyszłym roku kukurydzę i szkoda mi trochę pola żeby tyle czasu stało.

Poczekaj jeszcze trochę, bo jeszcze może być kukurydza w tym roku i to z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawy
4 godziny temu, Gość bartuś napisał:

Pytanie z innej beczki, czy uprawiacie jakieś rośliny po cebuli zimowej która zejdzie z pola koło 15-20 czerwca? jakieś warzywa niewiem zioła o krótkim okresie wegetacji ? będę po niej siał w przyszłym roku kukurydzę i szkoda mi trochę pola żeby tyle czasu stało.

Brokuł, kalafior, fasolka, buraczek czerwony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

Na brokuły chłodnie dały ostatnio chyba dosyć fajne ceny, także ja bym to spróbował, ale to zależy jeszcze też od warunków atmosferycznych, bez wody słabo urośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
15 godzin temu, Gość bartuś napisał:

Pytanie z innej beczki, czy uprawiacie jakieś rośliny po cebuli zimowej która zejdzie z pola koło 15-20 czerwca? jakieś warzywa niewiem zioła o krótkim okresie wegetacji ? będę po niej siał w przyszłym roku kukurydzę i szkoda mi trochę pola żeby tyle czasu stało.

Kapusta pekińska, urosnąć urośnie ale czy to opłacalne to inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jaka cena cebuli u was na ten moment, worek

MYŚLĘ że  za tanio biorąc  pod uwagę  sytuację  na świecie  gdzie brakuje cebuli.ceny są  zanizane w Polsce.Strasza tylko importem żeby  utrzymać niski poziom cen.A co ten Egipt to wogole  jest ? A z resztą  to co zawali caly świat? ŚMIESZNE.  Wszędzie braki cebuli. Koło Egitu cała Azja odczuwajaca braki cebuli a reszta świata też. Małopolska 2,5- 3. To i tak jest nic w porównaniu do lat ileś do tyłu  biorąc  pod uwagę inflację.  Nie wiem skąd ta ekscytacjia niby wysokimi cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
2 godziny temu, Gość Tomek napisał:

No i co z tą egipska cebulą? Napisze ktoś prawdę? 

Zobacz gdzie leży Egipt, gdzie Ukraina i gdzie Polska, jeżeli dzwonią z Ukrainy proponując 2,8zł u Nas to jaki interes miałby Egipt przysyłać do nas w niższej cenie? Druga sprawa to strasznie rolników, że cebula będzie za miesiąc w niższej cenie, żeby wymusić sprzedaż ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Producent 4 pokolenie napisał:

Zobacz gdzie leży Egipt, gdzie Ukraina i gdzie Polska, jeżeli dzwonią z Ukrainy proponując 2,8zł u Nas to jaki interes miałby Egipt przysyłać do nas w niższej cenie? Druga sprawa to strasznie rolników, że cebula będzie za miesiąc w niższej cenie, żeby wymusić sprzedaż ? 

 

Godzinę temu, Gość Producent 4 pokolenie napisał:

Zobacz gdzie leży Egipt, gdzie Ukraina i gdzie Polska, jeżeli dzwonią z Ukrainy proponując 2,8zł u Nas to jaki interes miałby Egipt przysyłać do nas w niższej cenie? Druga sprawa to strasznie rolników, że cebula będzie za miesiąc w niższej cenie, żeby wymusić sprzedaż ? 

No wreszcie ktoś myślący. Mamy takie samo zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Bajluna

Oferta na Egipt, licząc wszystko wychodzi u nas na miejscu około 2.40-2.50

Zamówiłem właśnie 3 kontenery.pytanie ile tego będzie dostępne tu dla nas...

Price: $250 per metric ton
Product Name: Fresh Yellow Onion
Type of storage: cold storage
Style: fresh
Specification: 5cm-7cm 6cm-8cm
Type: Onion
Type of product: lilac vegetables
Contents: onion
Instructions for use:cooking
Crop Type: Organic
Part: unpeeled
Shape: round
Maturity:99%
Size(cm):6
Weight (kg):24
Place of Origin: Egypt
variety: white onion, red onion, yellow onion
Size: 3-5CM 5-7CM 6-8CM and up
Colour: red/yellow onion
packing: double mesh bag

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Logika
5 godzin temu, Gość Bajluna napisał:

Oferta na Egipt, licząc wszystko wychodzi u nas na miejscu około 2.40-2.50

Zamówiłem właśnie 3 kontenery.pytanie ile tego będzie dostępne tu dla nas...

Price: $250 per metric ton
Product Name: Fresh Yellow Onion
Type of storage: cold storage
Style: fresh
Specification: 5cm-7cm 6cm-8cm
Type: Onion
Type of product: lilac vegetables
Contents: onion
Instructions for use:cooking
Crop Type: Organic
Part: unpeeled
Shape: round
Maturity:99%
Size(cm):6
Weight (kg):24
Place of Origin: Egypt
variety: white onion, red onion, yellow onion
Size: 3-5CM 5-7CM 6-8CM and up
Colour: red/yellow onion
packing: double mesh bag

 

 

Śmieszne.  To jest oferta przepisana z agromar.

Czy prawdziwa?

Tak moim zdaniem to tak jak pisali poprzednicy idzie wielką gra o wyrwanie towaru po niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cwaniara
W dniu 10.02.2023 o 09:22, Gość Wielkopolski handlarz napisał:

Szanowni producenci jak prognozujecie cenę cebuli na przełom lutego i marca dobije do 4zl/kg?

Żeby Ci nie doszło do 5 zł ,w końcu ciepło się zrobi i  przyjdzie młoda i zobaczymy co wtedy zrobicie z tą starą z szczypiorem na metr ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłosiłem dziś wczoraj cebule po 3zl to od razu kilka telefonow i sprzedałem dwa auta. Usunąłem ogłoszenie i ogłosiłem po 3,5zł dwie osoby zadzwoniły i cisza niewiadomo co robić bo z jednej strony super cena ale z drugiej cały czas rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier

A ile można teraz dostać Panowie za luz (towar nadający się na obieranie ale też na worek), chociaż pewnie nie idealnie jasny? Niesortowany, ale drobnicy nie ma aż tak wiele. Sąsiad ma z 50 ton i będę pewnie mu pomagał to sprzedać. Swoją sprzedałem na worek i dlatego nie wiem jak to na luz wołać? Bo rozumiem, że 3 to pewnie za ładną jasną, przesortowaną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil Koło napisał:

Ogłosiłem dziś wczoraj cebule po 3zl to od razu kilka telefonow i sprzedałem dwa auta. Usunąłem ogłoszenie i ogłosiłem po 3,5zł dwie osoby zadzwoniły i cisza niewiadomo co robić bo z jednej strony super cena ale z drugiej cały czas rośne

najlepiej sprzedawać partiami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent 4 pokolenie
W dniu 9.11.2022 o 20:54, Gość Mikołaj napisał:

I co tam panie? Sprzedałeś coś po te 1.5 za łuske? ????.   Realia są takie że w styczniu będzie cebula wyjeżdżała do utylizacji.. jest listopad,a cebula jest pobudzona. Może nie u wszystkich to widać jak się patrzy na pryzmę.. ? pozdrawiam. 

No i jedzie do utylizacji po 3zł/kg, żyjesz w innych realiach ? i straszysz rolników. Pamiętam jak kilkanaście lat temu w styczniu biegał u mnie kupiec po pryzmie takiej ponad 1000 t i widział trochę wyrostków mówiąc, że do marca wypłynie, a później na przełomie kwietnia/maja podstawiał auta płacąc 3 razy więcej i na jakość nie narzekał.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3zl to zapłacił ktoś na przetrzymanie, teraz nie jest to możliwe żeby tyle zapłacić, spakować i sprzedać chociaż z minimalnym zyskiem! Bronisze płaca 42-45 za worek na hurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Gość Roman napisał:

3zl to zapłacił ktoś na przetrzymanie, teraz nie jest to możliwe żeby tyle zapłacić, spakować i sprzedać chociaż z minimalnym zyskiem! Bronisze płaca 42-45 za worek na hurt.

więc ten ktoś ma wiedze o tym że cebula będzie jeszcze droższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...