Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc
59 minut temu, Gość Kazik napisał:

Od czwartku większość zakładów staje, od poniedziałku cena ostro w dół . Oczekiwanie na nowy sezon, Import mrosonki, obranej, w łusce  robi swoje i napełnił rynek. A zamówienia dopiero napływają do Europy. To koniec historycznego sezonu wysokich cen. Wracamy do normalności . 

P.s. sprzedałem swoją cebule w styczniu 1.75zl luz na sortoenie

Przerwy zakłady robiły co roku nawet na dwa tygodnie wstrzymywaly skup.A do nowych zbiorow daleko,w ubieglym roku swoja sprzedawalem maj -czerwiec w duzo lepszej cenie niz zimą tak wiec Twoje wywody sa nic nie warte tylko siejesz ferment 

P.s swoja sprzedałem po 2zł w worku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz

Parę groszy się zarobiło w lutym a teraz się im  to oda i tak wkoło na tym polega wolno rynek. Ale i tak to jest lepsze niż śmieszne kontrakty. Magazyn pusty czas na odpoczynek .Pozdrawiam tych co mają pełne magazyny  cebuli z Kazachstanu a jest takich cwaniaczków wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jaką marżę miały osoby ściągające cebulę z innych krajów? Czy dokładają już do interesu czy jeszcze coś w kieszeni zostaje? A co tam w Holandii z cebulą? Chyba nie po to kupowali pod koniec roku u nas po 1,5zł żeby w maju sprzedawać po tyle samo.Na moje oko obniżka jest chwilowa do czerwca jeszcze 3 miesięce, czas pokaże co się będzie działo teraz niektórzy panikują szczególnie Ci co posciągali cebule I muszą ją pozbyć a kupiec wykorzystuje tą sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maxymilian

Drogi Max panika zacznie sie w poniedziałek gdy nie bedzie kupujących na mrożenie. Zachód własnie poinformowal wczoraj exporterów że ma dosyć i w tym sezonie żadnych nowych zakupów. 

Cena poniedziałek 1.90-2zł o ile bedzie zbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Maxymilian napisał:

Drogi Max panika zacznie sie w poniedziałek gdy nie bedzie kupujących na mrożenie. Zachód własnie poinformowal wczoraj exporterów że ma dosyć i w tym sezonie żadnych nowych zakupów. 

Cena poniedziałek 1.90-2zł o ile bedzie zbyt.

Czyżby zachód i chłodnie nie umiały liczyć? Po co kupowali drogo? jak wg Ciebie będzie już tylko dużo "taniej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Obserwator napisał:

Wiecie ile wyniósł zysk netto pewnej spółki Chełmiczek za 2017 r?    3,199 mln zł  

Dane wiarygodne gdyż wszytko jest jawne w KRS

Podeślij link, jaki musieli mieć obrót by mieć zysku 10tys dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski...

Typowe, zawistne, polskie podejście...  Przecież po to ktoś prowadzi firmę, żeby zarabiać. Macie świadomość, że ta firma zapłaciła 600 tys. zł  samego tylko podatku dochodowego? Wg Was satysfakcję byście mieli gdyby gość przerzucił kilkadziesiąt tysięcy ton i zarobił 100 tys. złotych?! Zakładajcie firmy i zarabiajcie choćby po 5 mln złotych. Przecież to nie jest zabronione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chelmiczak
17 godzin temu, Gość Obserwator napisał:

Wiecie ile wyniósł zysk netto pewnej spółki Chełmiczek za 2017 r?    3,199 mln zł  

Dane wiarygodne gdyż wszytko jest jawne w KRS

Ja nie widzę problemu jak ktoś zazdrości. Przecież może robić to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja też nie widzę problemu, że ktoś dużo zarabia, bardzo dobrze mocniejsza firma pewniejszy płatnik .

Problem widzę gdzie indziej, że chłodnie, markety czy pośrednicy nie zwracają uwagi na pochodzenie cebuli i jej chemiczną przeszłość. Cebula np. z Kazachstanu nie wiadomo czym była pryskana, ile azotu dostała, liczy się tylko cena I wielkość a jak komuś kiedyś od tego 3 ucho wyrośnie to już nieistotne. Po co nam szkolenia, badania opryskiwaczy, karty zabiegów, normy i terminy podawania azotu, ograniczenia w dostępie środków ochrony ? jak i tak dla kupca nie ma to znaczenia no ale tu jest potrzebna ingerencja państwa, bo każdy przedsiębiorca robi to co mu wolno i co się opłaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Cebullione napisał:

Kolego max prawda taka ze cebula z kazachstanu ma mbiej chemii niz europejska to pewnik!

Pewnie taką informację importerzy  podają, bo nikt tego nie bada. Widziałem te warunki produkcji, smacznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
4 hours ago, Guest Max said:

Pewnie taką informację importerzy  podają, bo nikt tego nie bada. Widziałem te warunki produkcji, smacznego?

Zdziwilbys sie bo badaja na chlodnich!!!! Pestycydy ok. Sor praktycznie, sie tam nie uzywa  bo BAYER i BASF dwaj najwieksi truciciele Europy nie wciskaja im swojego gowna tak jak to u nas! Zobacz jaka maja techbologie zbioru i uprawy jak u nas 40 lat temu zbieraja ja recznie! Zastanowcie sie ludzie do czego doprowadzily te dwa niemieckie koncerny w Europie, wjezdzacie w cebule z 20 zabiegami w ciagu 100 dni wegetacji, wiec nie boj sie o normy cebuli z Kz, jedynie wieksza zawartosc metali ciezkich, ale to wynika z gleb na jakiej sa uprawiane.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

Też nie mam problemu że mają zysk po to się prowadzi firmę tylko czyim kosztem

ciekawe jak to jest że w 15 pracowników tyle wyrobili ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
52 minuty temu, Gość Cebullione napisał:

Zdziwilbys sie bo badaja na chlodnich!!!! Pestycydy ok. Sor praktycznie, sie tam nie uzywa  bo BAYER i BASF dwaj najwieksi truciciele Europy nie wciskaja im swojego gowna tak jak to u nas! Zobacz jaka maja techbologie zbioru i uprawy jak u nas 40 lat temu zbieraja ja recznie! Zastanowcie sie ludzie do czego doprowadzily te dwa niemieckie koncerny w Europie, wjezdzacie w cebule z 20 zabiegami w ciagu 100 dni wegetacji, wiec nie boj sie o normy cebuli z Kz, jedynie wieksza zawartosc metali ciezkich, ale to wynika z gleb na jakiej sa uprawiane.. 

Cebullione nie wiesz to sie nie wypowiadaj stosuja jakie chca tam nie ma regulacji jak w uni wpisz sobie bayer.kz i zobaczysz czy bayer sprzedaje na kazachstan czy nie.Najzdrowsza jest z chin smacznego hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość eeeerka
9 godzin temu, Gość Obserwator napisał:

Też nie mam problemu że mają zysk po to się prowadzi firmę tylko czyim kosztem

ciekawe jak to jest że w 15 pracowników tyle wyrobili ?

 

 

nie zagladaj innym w portfel mysl o sobie :) co to mnie lub ciebie obchodzi ile ktos zarobil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Prawda jest taka że gdyby Stanka nie było to mieli byśmy cenę za obraną jak na wielkopolsce o kilkadziesiąt groszy niżej , zysk by trafiał do pośredników z Holandii , Belgii, Francji i podatki też. A tak robi se Stanek cebulke i płaci!!!(z tym u innych ciężko) raczej wyżej od konkurencjii i tak sobie żyjemy w symbiozie rolnik+obieracz+stanek, region wygląda dobrze bo ludzie mają kase. Poza tym gość jest mocny i inwestuje w przyszłość , rolnictwo przetwórstwo, reszta kupuje nieruchomości, domy we włoszech, akcje obcych firm oraz inne działalności poza rolnicze myśląc raczej o zmianie branży i życiu w "miejskich luxusach" by nas obieraczy noe oglądać i nie czuć!!!

Woże cebule do Chełmiczek od 2013 zarabiam, jestem na plusie, kiedyś woziłem do chłodni z tradycjami nowoczesnej....zapomnieli zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwator

Nikt nikomu nie zagląda w portfel tylko po co to gadanie i ciągłe narzekanie że działają na skraju opłacalności    Niestety kosztem rolnika i kosztem naszego państwa  Ale cóż rolnicy to frajerzy jak to mówił Sawicki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 20:35, Gość Cebullione napisał:

Zdziwilbys sie bo badaja na chlodnich!!!! Pestycydy ok. Sor praktycznie, sie tam nie uzywa  bo BAYER i BASF dwaj najwieksi truciciele Europy nie wciskaja im swojego gowna tak jak to u nas! Zobacz jaka maja techbologie zbioru i uprawy jak u nas 40 lat temu zbieraja ja recznie! Zastanowcie sie ludzie do czego doprowadzily te dwa niemieckie koncerny w Europie, wjezdzacie w cebule z 20 zabiegami w ciagu 100 dni wegetacji, wiec nie boj sie o normy cebuli z Kz, jedynie wieksza zawartosc metali ciezkich, ale to wynika z gleb na jakiej sa uprawiane.. 

Nie wierzę w te badania "na chłodniach" a jeżeli już gdzieś są to ich szczegółowość stoi pod znakiem zapytania, ponieważ po 2 tygodniach od zabiegu nawet glifosat jest trudny do wykrycia. Jak ktoś już tu napisał duże koncerny docierają od dawna na wschód, ich podróbki docierały nawet od wschodu do Polski w "korzystnych" cenach ?. Więc jeżeli tamci producenci są za nami jak sam piszesz 40 lat to podejrzewam, że naukę mają też trochę "do tył" i kontroli czym ta cebula była traktowana nie ma. Ta cebula powinna być traktowana jak dopalacze, ponieważ nikt nie wie, co w niej jest, a truć ludzi nie wolno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...