Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość obierka 2
14 godzin temu, Gość marcin napisał:

na piątek proponowali 2,2-2,3 netto

juz sa takie ceny - mysle ze za tydzien 1.90 pln - no i cebula nagle obrodziła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miłosz

Ceny poleciały w dół 2zł/2.20zł. Limitują dostawy. Część przetwórni zakończyła produkcje, część robi ostatnie dni, a główni gracze na zachodzie za 2 tygodnie przechodzą z cebuli na szpinak oraz inne warzywa np z Hiszpanii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz Amator
2 godziny temu, Gość obierka 2 napisał:

juz sa takie ceny - mysle ze za tydzien 1.90 pln - no i cebula nagle obrodziła :)

Tak, geniuszu, obrodziła. Na miesiąc. 

Poczekaj do przyszłego tygodnia, jak cena znów się odbije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
4 godziny temu, Gość Obieracz Amator napisał:

Tak, geniuszu, obrodziła. Na miesiąc. 

Poczekaj do przyszłego tygodnia, jak cena znów się odbije. 

To ile chciałeś brać za te ,,rarytasy"" ???? ,cebula musi spaść do swojego ,,normalnego poziomu"" 15-30 gr łuska ,i to nie koniecznie po kolejnych zbiorach, a taki sezon jest raz na 20 lat, nikt chłodno myślący nie liczy ,że ceny oscylujące około 2 zł będą trwały wiecznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Miłosz napisał:

Ceny poleciały w dół 2zł/2.20zł. Limitują dostawy. Część przetwórni zakończyła produkcje, część robi ostatnie dni, a główni gracze na zachodzie za 2 tygodnie przechodzą z cebuli na szpinak oraz inne warzywa np z Hiszpanii. 

 

Oj tam, oj tam. Już miesiąc temu wszyscy kończyli skup i co roku jest ta sama gadka. Ja osobiście zawsze zaczynałem sprzedaż marzec/kwiecień i do połowy czerwca był koniec. W tym roku 80% jest sprzedane bo przy tej cenie bałem się tyle ryzykować a reszta leży i czeka na kwiecie/maj. Myślę, że większość tak myślała i może w końcu zabraknąć bo worek idzie ładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i8ujiad

Nie chodzi o to ze chca konczyc chodzi o to ze widza ze kazachstan za chwile juz nie bedzie sie nadawal do obierania a dobrze wiedza ze nie sa w stanie w tych pieniadzac kupowac duzych ilosci europejskiej cebuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Obieracz
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎11 o 17:22, Gość Gość napisał:

To ile chciałeś brać za te ,,rarytasy"" ???? ,cebula musi spaść do swojego ,,normalnego poziomu"" 15-30 gr łuska ,i to nie koniecznie po kolejnych zbiorach, a taki sezon jest raz na 20 lat, nikt chłodno myślący nie liczy ,że ceny oscylujące około 2 zł będą trwały wiecznie. Pozdrawiam.

Gościu! Normalny poziom łuski dla Ciebie to jest 15-30 gr/kg? Czyli pszenica po 500 zł/t, burak 100 zł/t i żywiec 2,50 zł/kg? To powiedz mi co Ty będziesz żarł jak rolnicy pobankrutują? 

Wszyscy nauczyliście się dymać rolników równo jeśli jest urodzaj. A jeśli jest susza i klient to cebula po 2 zł/kg, a pietruszka 10 zł/kg. 

Zobaczysz, że jeśli  łuska znów będzie w okolicach 10 groszy, to coś pie*dolnie i to bardzo mocno! Tak jak kiedyś Lepper wagony ze zbożem, Kołodziejczak będzie wysypywał na drogach holenderską bakteriozę z tirów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obierka

Witam, chłodnie próbują zniżyć cenę cebuli obieranej tyle ile się da, bez większego powodu, dymają obieralnie, gdzie logika, gdy nie ma cebuli w łusce, a ze wschodu się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek wlkp

Wszyscy dyskutują o cenach łuski i obranej. A ja chcę zwrócić uwagę na to , że najwyższy czas aby docenić wysiłek ludzi którzy obierają ręcznie cebulę. Myślę że armia chętnych do pracy za marne grosze to już przeszłość. Za chwilę zaczną się inne prace i nawet Ukraińcy nie będą chcieli słuchać o obieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak pięknie to dlaczego cena spada i od przyszlego tygodnia 2 chłodnie z kujaw kończą przerób cebuli!? Wielkopolska limity dostaw i nie pełny tydzień pracy. Prawdopodobnie przed końcem miesiąca marzec mają tąpnąć zamówienia i nawet po 1zl nikt nie bedzie zainteresowany. Robi się gorąco nie tylko powietrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jaś napisał:

Skoro jest tak pięknie to dlaczego cena spada i od przyszlego tygodnia 2 chłodnie z kujaw kończą przerób cebuli!? Wielkopolska limity dostaw i nie pełny tydzień pracy. Prawdopodobnie przed końcem miesiąca marzec mają tąpnąć zamówienia i nawet po 1zl nikt nie bedzie zainteresowany. Robi się gorąco nie tylko powietrze. 

 

Ale komu robi się gorąco? Większość cebuli u Polskich rolników już nie ma. worek cały czas idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbyszek

Jaś co ty pier..... widać ze mówisz to co inni ci mówią!! cena spada, gdzie?? Jak już to była korekta a ci co dalej opuszczają to wyłudzają towar od obieralni a nie go kupują mi zostało jeszcze z 400 ton i kończę obieranie bo za 2,40 to się mi nie opłaca i spokojnie sobie czekam na 2,50 ale w worku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek idzie i będzie szedł,a importerzy nie będą sprowadzać bez zamówienia. Nikt taniej jak 1.5 nie sprowadzi. Więc nie da się obrać do ceny 2.20 Dobra obraną cebula bez wyzysku to 2.50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Przecież nikt przy tych cenach nie będzie robił zapasów , kupią na styk i będą na nowe zbiory czekać . Tylko że to czekanie może się przeciągnąć, bo gro cebuli już zasiane a tu zimnica . Co ciekawe jeszcze kilka tygodni takiej zimnicy synoptycy prognozują a to może wróżyć przesiewy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...