Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość gosc kkk napisał:

4 ha wyciete do zera. a wzeszla 90 procent masakra ta pogoda wykonczy nas

Mi w ubiegłym roku wycielo i odbila byla w fazie flagi i z ziemi puscila liśc wlasciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gosc kkk napisał:

odbilo sie mocno na plonie czy wyrownala sie? mi scielo ja fazie zgietego kolanka. przesiewac troche pozno juz?

Nie bylo takiej obsady bo miejscami ja zawialo z 5cm warstwa piachu ,ale porosla grubsza co do plonu to nie wiem ogolnie mialem ok 40 t z ha a wywiane mialem ok 1/3 pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Cebula cebula

No co ma być z kim nie rozmawiam to każdy to cebula marchew wycieta bądź wschody krytyka no i te przyrosty cebuli i jej regeneracja słabo idzie zbyt zimno ciężko idzie ta wiosna 

6 godzin temu, Gość co tam w cebuli ??? napisał:

co tam w cebuli slychac ? cos cisza tutaj na forum :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
51 minut temu, Gość Cebula cebula napisał:

No co ma być z kim nie rozmawiam to każdy to cebula marchew wycieta bądź wschody krytyka no i te przyrosty cebuli i jej regeneracja słabo idzie zbyt zimno ciężko idzie ta wiosna 

 

W jakim rejonie jest wycieta ?? I sa slabe wschody? Jak chcesz moge wstawic zdjecie mojej pietruszki i cebuli jakie to słabe wschody sa na kujawach dodam tylko ze tak dobrych nie miałem juz dawno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

W okolicy Środy jest tak na prawdę bardzo różnie. Plantacje siane do końca marca mają niezłe wschody. Zwłaszcza na dobrych stanowiskach. Te siane później, zwłaszcza po 5 kwietnia to już różnie. Niektóre takie plantacje były podlewane nawet po 3 razy. Efekty różne. Te późno siane i nie podlewane najczęściej poniżej 50 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebula cebula
17 godzin temu, Gość Gosc napisał:

W jakim rejonie jest wycieta ?? I sa slabe wschody? Jak chcesz moge wstawic zdjecie mojej pietruszki i cebuli jakie to słabe wschody sa na kujawach dodam tylko ze tak dobrych nie miałem juz dawno.

 

Okolice Kruszwicy likwidacja bądź przesiewanie marchwi 20 % obsada cebuli 20% mniej a te co są wycięte i zawiane czekają pod pług bo słabo odbija za zimno  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

To bardzo dobrze ,ze sa kiepskie wschody u mnie jest super.....znowu zgarne kase.Mam jeszcze zimówke tez jest kapitalna idzie na rekord  zreszta jak wszystkie zimówki w tym roku.Pozdrawiam z okolic Kruszwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Widzę że zawiść w śród rolników jest i nic więcej, tylko czekają żeby się komuś noga powinela. Żal czytać takich komentarzy. Pozdrawiam przed mówca szkoda gadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

To bardzo dobrze ,ze sa kiepskie wschody u mnie jest super.....znowu zgarne kase.Mam jeszcze zimówke tez jest kapitalna idzie na rekord  zreszta jak wszystkie zimówki w tym roku.Pozdrawiam z okolic Kruszwicy.

Nie zebrałeś z pola a już liczysz kasę?! A może spadnie grad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zgcfvc
W dniu 10.05.2019 o 12:19, Gość wzw napisał:

Nie zebrałeś z pola a już liczysz kasę?! A może spadnie grad?

wejda chiny, kazachstan, holandia i bedziesz plakal panie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman

To forum już podupada, dzisiaj propozycja na przemysł 3,10 netto a na giełdach może się dostanie od pośrednika 4 zł zapakowana i wygłaskana w woreczku 5kg po co to robic!! Już poraz kolejny bardziej z zimówki będzie opłacał się przemysł. Pogratulować tym co byli wytrwali i maja dobry towar z łuska zaraz 4 zł pęknie na giełdzie, rekord wszechczasow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eeeeerty
15 godzin temu, Gość Roman napisał:

To forum już podupada, dzisiaj propozycja na przemysł 3,10 netto a na giełdach może się dostanie od pośrednika 4 zł zapakowana i wygłaskana w woreczku 5kg po co to robic!! Już poraz kolejny bardziej z zimówki będzie opłacał się przemysł. Pogratulować tym co byli wytrwali i maja dobry towar z łuska zaraz 4 zł pęknie na giełdzie, rekord wszechczasow??

zaraz sie skonczy to pikowanie w gore - spokojnie, polska nie jest jedynym producentem cebuli w Europie - sztuczne nakrecanie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex
16 godzin temu, Gość eeeeerty napisał:

zaraz sie skonczy to pikowanie w gore - spokojnie, polska nie jest jedynym producentem cebuli w Europie - sztuczne nakrecanie ceny 

Takkk jasne, przyjdzie z kazachstanu, Azerbejdżanu, Egiptu, Turcji, i Uzbekistanu 

Stale o tym mówią ale jakoś rynku zawalić nie może!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Cebuli z Kazachstanu  nie w tym sezonie dla nas dana będzie . Sprawdźcie sobie ile kresek na termometrach u nich od jakiegoś czasu jest . Dziś do 37 w cieniu cały tamten region ma mieć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...