Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cena ziemniaka

okol sieradza ziemniaka starego jest pełne przechowalnie  rolnicy nie mają czasu naszykować bo trwa  sadzenie  ziemniaka pod okrywe   tutaj jak zaczynja sadzić to nawet niema co pytać zeby  naszykowali mają klapki na oczach i tylko myslą o sadzeniu chyba ze pogoda przeszkadza i dla tego cena skoczyła ale jak zasadzą okrywe to  zaczną wydzwaniać bo chcą sprzedawać tak jest od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

Na Wielkanoc dużo więcej zapłacimy za ziemniaki. Ich średnia cena we wszystkich sklepach podskoczyła aż o 43 proc.

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Wielkanoc-jeszcze-tansza-niz-rok-temu-Widac-jednak-ze-ceny-rosna,wid,18226220,wiadomosc.html

 

ostatnie tygodnie na sprzedaż ziemniaków po dobrych cenach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Święta zapowiadają białe i z mrozem od -8 do -12 stopni. Panowie nie ma się co cieszyć radze zacząć podkiełkowywanie bo po świętach od nowa....

 

kurcze,chyba masz dobre źródło prognoz bo rzeczywiście będzie 8 do 12 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stefan

Na Wielkanoc dużo więcej zapłacimy za ziemniaki. Ich średnia cena we wszystkich sklepach podskoczyła aż o 43 proc.

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Wielkanoc-jeszcze-tansza-niz-rok-temu-Widac-jednak-ze-ceny-rosna,wid,18226220,wiadomosc.html

 

ostatnie tygodnie na sprzedaż ziemniaków po dobrych cenach!

Dobrze by było nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Cena ziemniaków nie podskoczyła przed Wielkanocą, tylko jest wyższa o 43 proc., ale rok do roku. A to żadna nowina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blisko jeszcze lepiej

bardzo dobrze ze podskoczyła ja jeszcze mam 70 ton jaszcze poczekam zaraz bedzie 15 zł za  worek 15 kg bo ziemniaka niema wszyscy sie wyprzedali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście nie normalni ziemniak zdrożał złotówkę przed świętami a wy już szampana otwieracie. .. brak słów juz w maju młody będzie za 1.5zl za 15 kg z takim podejściem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RADEK

ziemniak nie zdrożał taki sztuczny tłok przed świętami Jedzcie na giełde łódź czy wrocek postoicie i wtedy głupoty przestaniecie pisać szybciutko do domku do mamusi przyjedziecie a   w domu hhhhhh będziesz jeden z  drugim krzyczał ze zdrożały sam byłem na giełdzie i widziałem dam sprzedałem po 15 zł jeszcze mnie po rączkach całowali Takie gadki znam na pamięć  A do kolegi co napisał brak poszanowania do innego człowieka  CHŁOP CO KILKA LAT POWINIEN MIEC ROK POKORY CZYLI CENA PO ZECIE ZA WOREK ZIEMNIAKI  10 GR ZA KAPUSTĘ I ŚWINIE ZA DARMO INACZEJ CO DO NIEKTÓREGO TO NIEWOLNO BYŁO BY SPOJRZEĆ A TYM BARDZIEJ COŚ KUPIĆ OD NIEGO MUSI SIE DUSIĆ I WTEDY JEST NORMALNYM CZŁOWIEKIEM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fidel

Kolego ida święta ale musze Ci powiedzeć po polsku ale ty ... jesteś.....

Edytowane przez IGRiT
bez wyzwisk ... szanujmy się ... każdy ma prawo do własnego zdania ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kod fiel

zdrowych wesołych swiąt pozdrawiam posiadaczy john deere amerykanskie ciągniki tylko zamązni rolnicy mogą byc posiadaczami takich ciągników niekazdy se moze pozwolic na jochn  deere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zając wielkanocny

zdrowych wesołych swiąt pozdrawiam posiadaczy john deere amerykanskie ciągniki tylko zamązni rolnicy mogą byc posiadaczami takich ciągników niekazdy se moze pozwolic na jochn  deere

tak fajne te zielone jelonki tylko jak piją ON a tak poza tym nie ma zamożnych rolników. Są oni tylko posiadaczami potężnych kredytów w nie polskich bankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bal wiekoanoc

tak fajne te zielone jelonki tylko jak piją ON a tak poza tym nie ma zamożnych rolników. Są oni tylko posiadaczami potężnych kredytów w nie polskich bankach.

pic morze piją ale jak kupisz jelonka i na wsi sasiady zobaczą doceniają i przychodzą  ziemie w dzierzawe dawają  to jest mercedes wsród ciągników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prykrywanie

 na przykrywane  ziemniaka koło sieradza jak przykrywać to minimum 10 -20 ha bo 1-5 hektara to dzisaj sie  nie opłaci to nic z tego niema   nic sie nie zrobi pieniądze mozna zarobić jak sie ma powyzej 10 ha przykryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TRADYCYJNIE

PRZYKRYWANE SIE OPŁACĄ  KTO W TAMTYM ROKU PRZYKRYŁ NABRAŁ FORSY  A ZA POTEM BYŁA KLAPA W TYM ROKU WZIOŁEM KREDYT NA WŁOKNINE I PRZYKRYŁEM 16  HA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zemniak

znana wszystkim prawidłowosc okresla   ze nie jest dobrym pomysłem zwiekszanie areau upraw po sezonie dobrych cen a obecny jesli chodzi o stawki był bardzo dobry korzystny   kosekwecja morze byc nad produkcia i obnizka cen brak zbytu na ziemniak i załamanie rynku zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taki tam sobie

Ale ludzie nie myślą logicznie , ekonomicznie i biznesowo. Działają na zasadzie :" Sąsiad tak zrobił , wziął kasę to ja tez tak chcę i tez zasadzę pod włókninę i wezmę kasę". A potem płacz bo nie wyszło tak jak myślał jeden z drugim , kredyt do spłaty , towar za psie pieniądze. NO to w następnym roku spróbuję czegoś innego bo innego bo za to była akurat kadsa itd. Od burty do burty jak na chybotliwym statku. Tacy to mądrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Władysław

ja tam sadze nie okrywane ale mam dużo ziemi rocznie jakieś 80-100ha trochę na przemysł a jak cena dobra to na jadalne spulam,  reszta to zboża na zmianowanie ale drobni i mali chłopi muszą przykrywać żeby wyżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wlkp

Ludziska! Czytajcie i rozumnie dziłajacie!

TO, ŻE DWA RAZY WIĘCEJ ZASADZICIE NIE ZNACZY, Że ZA ROK DWA RAZY WIĘCEJ ZAROBICIE!

dwa razy więcej się narobicie a zarobicie(jeśli mozna nazwać to zarobkiem, raczej dostaniecie a w sumie to stracicie) mniej więcej tyle samo bo cena spadnie jak wszyscy więcej nasadzą ...

skończmy z tym wyścigiem szczurów do jednej mańki do drugiej!

tylko się wyniszczamy wzajemnie, a za pare lat Niemiec lub Holender przyjdzie i kupi nas za bezcen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poznanskie

nie sztuka jest naprzykrywac bo morzna sie narobić koszta ponieść  a nie zarobić a były lata ze tak bywało rolnik to niema rozumu bo w tamtym roku płaciło kazdym roku jest inaczej były lata za włókniny sie sprzedawało po 3 zł za worek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drogie towary

kiedys  kupowałem sadzeniaka i sadziłem był to rok co jadalny był w cenie jak moje sadzeniaki urosły  po 10 gr po takim roku jak ten to  z sadzeniem ziemniaka lepiej dać se spokój  zboze zasiać niech ziemia odpocznie i kosztów nie ponosić bo naprawde w tym roku na ziemniaku sie straci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potentat

Potwierdzam 3zł za worek, pamiętam czasy kiedy za okrywane kasowałem 3zł za kg a sąsiad sie pukał w łeb co ja robię że ziemniaki okrywam a teraz cała polska biała. Ja juz spasowałem ale głupich wysyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...