Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Liopez

przeciez w tym roku podobno tez ich niema i jak kopaliscie tez nie bylo,wszyscy pisali ze kiepskie zbiory będzie bardzo drogo,braknie a tu nagle w stodałach sie rozmnozyły czy jak? wytłumacz mi to proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniak listo

 liopez posłuchaj  zapamietaj sobie ze teraz susza nie zrobi ceny jest tyle deszczowni i kto podlał zebrał 50-60 z 1 ha i zapakował do przechowalni  zrozum ze teraz cene morze w tym roku zrobić obfite deszcze na deszcz niema rady i zniszczenia  podtopienia pole zalane nie wyda plonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suszy problemem

To juz koniec suszy teraz problemem będzie deszcz wiosna  bedzie w tym roku mokra na wykopkach gadali bo pare lat wstecz tak było jak była susza to ziemniak był drogi  lata od 2005 to wiercenie i wodociągowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez w tym roku podobno tez ich niema i jak kopaliscie tez nie bylo,wszyscy pisali ze kiepskie zbiory będzie bardzo drogo,braknie a tu nagle w stodałach sie rozmnozyły czy jak? wytłumacz mi to proszę

To akurat bardzo prosto wytłumaczyć. Pierwsza sprawa - faktycznie ziemniaków zebrano dużo mniej, bo o 20 procent mniej niż rok temu. Tyle, że rok temu było ich za dużo, więc w tym sezonie jest po prostu trochę mniej. Nie ma zaś klęski nieurodzaju. Druga sprawa - jest w psychologii opisane zjawisko samoniszczącej się przepowiedni i tu ten mechanizm zadziałał. Ponieważ mocno przeważał opinia, że zimą już będzie drogo, to raz, że ceny szybko poszły w górę, a jak szybko, to zawsze z 'naddatkiem"i nie rosły później, dwa, że bardzo dużo rolników czekało ze sprzedażą. W ten sposób teraz jest więcej ziemniaka niż byłoby, gdyby nie czekali na cenę. Do tego okazało się, że na zachodzie pogorszenie zbiorów nie jest aż tak duże jak się zapowiadało i teraz Belgowie i Niemcy cieszą się z eksportu na wschód. Na Broniszach ziemniak importowany sprzedaje się dobrze, a krajowy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwester

teraz przyszły lata ziemniaka nie opłaci sie trzymac w przechowalni sprzedawać latem i jesienią nie wazne jaka jest cena ziemniak zimą i wiosną  jedzie do polski z zagranicy czasy przechowywania mineły  choc ziemniak by był po 1 zł za 15 kg to to sprzedawać bo przechowywać sie nie opłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ta cała unia to ściema nie bede sie rozposywał bo już jeden kolega to bardzo dobrze wyjaśnił ja też już nie biore dopłat i sie niemartwie co i kiedy siać czy sadzić kiedy nawoz a kiedy gnój i koledzy ruszcie głowami czy ktoś kiedyś dał nam Polakom coś za frre...... Jeszcze chcą zabrać i wykończyć

10 lat temu kopało sie ziemniaka Anna wartą 10 tys , a ziemniak kosztował ponad złotówke, a teraz kopie sie Grimme'm za 200tys na kredyt ziemniaka po 10 groszy! Gdzie tu ku..a logika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASA logistyyka

kopie sie grimme  SE 140 nie koniecznie na kredyt tylko zwrot z uni europejskiej   ziemniaka sadze 18 ha  z całość okrywam tylko ziemniak  bardzo wczesny  puzny ziemniak jest nieopłacalny folia i włóknina wykopuje d 20-30 czerwca  zaczynamy kopać 20 maja kopie dwie anny i grimme przez miesiąć kopie nawet w niedziele swieta nieraz w nocy  ale wykopuje całość   nie martwię sie ze cena spadnie na 10 gr !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyroman

Panowie A teraz poważnie ile jeszcze macie ziemniaka pochowane. Ja ok 100 ton ale zainteresowanie spada przynajmniej u mnie. Z cena szału niema a za tydzień już po 15 stopni w dzień. Ogólnie miałem ok 350 ton. I co najładniejsze najtaniej trzeba będzie sprzedać. Znajomy co na jesien mówił że ma 200 cały czas sprzedaje na tony A wczoraj mówił że ma na oko z 180 ton także dobry wariat nie pamięta co mówił wcześniej albo chciał mi cenę podbić bo ma 2 wspólnych klientów. Także Panowie dużo mamy tego towaru jeszcze? Bo już w pole też trzeba tylki ruszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podziemię ziemniak !

na jesieni  towaru było mało cena rosła nigdy nie wiadomo ile towaru jest u rolnika ile towaru przyjezdza z zagranicy do polski PODZIEMIE ZIEMNIAKA W POLSCE JEST OGROMNE !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomala

podziemię ziemniak nasz chłop jest nie obliczalnx jak jest tanio to ma towaru w pytę a jak drogo to chowa bo ni ma i czeka śmok wie na co znam takiego co na jesieni mówił źe ma 100 ton i niźej jak po zecie nie sprzeda a teraz ogłasza się w naszej lokalnej gazecie po 45 gr a jak w temacie mi zostało z 8ha około 800 worów tajfuna 600 bellarozy 300 winety i 500 eurostarta ale je daje bykom jeszcze miesiąc i trzeba będzie dokupować do czerwca daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniaki kupie

tak to działa chłop ze wsi to jak ziemniak kapusta drozeje to nie sprzedaje mówi ze trzyma na drosze a jak tanieje to tysiące ogłoszen wszyscy chcą sprzedać mamy 21 wiek swiat cywilizowany   chciałem zapłacic jesienią 7 zł z domu to nie chcieli teraz wydzwaniają i sie proszą skomlają zeby 5 zł zapłacić za 15 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnicy możemy

ale co my rolnicy możemy zrobić pogadać sobie nie wiem za co w pole wyjade  kredyt  zeszłoroczny spłace wiosna za pasem chyba kredyt wezme od bociana  dopłaty w tym roku mniejsze o 30% jest mniej co roku zamiast lepiej jest gozej  nie urodziło sie i ceny neima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie dopłaty musimy wyjsć na ulice to złodziejstwo skończyć

gdzie na ulice wyjdziesz kolego to spadek po tuskowej bandzie i jej przy dupasie psl . to co masz na rynku ziemniaka to sprawka kalinowskiego na negocjacjach w kopenhadze w 2004roku przed akcesja polski z eurokołchozem te całe fito i import zachodniego na nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...