Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radosław

pogoda podobna do tej z przed 3 lat zima sie przeciągnie jeszcze  stary ziemniak zejdzie ceny pójdą w górę  nie predko  w pole sie wiedzie wiosna bedzie mokra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubelszczyzna darek

cena ziemniaka poszybuje  w góre i to bedie duzy skok w jednej chwili nawet o 100% zapowiada nam sie mokra wiosna i rolnicy nie predko wiadą w pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyroman

Witam Panowie mam pytanie ile planujecie sądzić w tym roku pytam z ciekawości czy ktoś zwiększa uprawę czy przechodzicie na coś innego pytam z ciekawości bo przecież zbiorów ani aury nie przewidzi nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość pitrek wiluń

 zwiekszam areał ziemniaka siałem zboze ale  ze zboza niema ceny susza na zboza niema znaczenia wole ziemniaki 40 groszy to cena jest lepsza jak za zboze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadze 24

ziemniak najtanszy  to i tak wiecej  jak ze  zboza  a w tym roku troche sie wzieło za ziemniaka wiecej sadze  sadzeniak wymieniony na swiezy nawóz kupiony  to wydajność sie zrobi masą sie nadrobi jak bedzie tani i na swoję  sie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bezcen

To trzymaj w kwietniu młody import będzie w cenie 2-3 zł to nikt twojego starego nie będzie chciał jeść tym bardziej ze w marketach stary jest po 2 zł to jak młody import będzie 50 groszy droższy to te swoje stare w buty mosesz wsadzić będziesz wyższy chyba że stołówki będą brać ale to piątka dostaniesz u pośrednika . Pozdrawiam kumatych bez odbióru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość hurt wgr

a co sie  tam przejmować  ziemniakiem w dwóch koszulach cie i tak nie pochowają ja tam za jle sprzedam to sprzdam  ale coroku sobie wyjade w tym roku byłem w MEXSYKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Jak ziemniak będzie tani to za 10gr bedzie. Ciekawe gdzie opłacalność będziesz miał policz sobi jeden z drugim jak przy wydajności 60ton ;) masz 6000zł odejmij paliwo nawóz opryski pakowanie, i sadzeniaki to ci zostanie może 1000zł. :(  a gdzie amortyzacja maszyn, i zapłać jeszcze robotnikom :o , podatki a i do gara trzeba coś włożyć. Także takie przechwalanie to sobie włóżcie w zad.A jak nie masz pewnego odbioru to sobie ryzykuj, najwyżej padnie nie jeden. Dobrze utrzymana pszenica czy rzepak da więcej z dopłatami niż te ziemniaki. Także nauczcie się liczyć.Teraz jak ziemniak jest po 40gr to każdy mówi wow jaka cena. A jak przyjdzie 10gr to kogo by nie spytał to mówi że ja już sadził nie będę. Mnie to lotto kto ile ha. Ja robię swoje, bo mam zbyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan

tak m

 

Jak ziemniak będzie tani to za 10gr bedzie. Ciekawe gdzie opłacalność będziesz miał policz sobi jeden z drugim jak przy wydajności 60ton ;) masz 6000zł odejmij paliwo nawóz opryski pakowanie, i sadzeniaki to ci zostanie może 1000zł. :(  a gdzie amortyzacja maszyn, i zapłać jeszcze robotnikom :o , podatki a i do gara trzeba coś włożyć. Także takie przechwalanie to sobie włóżcie w zad.A jak nie masz pewnego odbioru to sobie ryzykuj, najwyżej padnie nie jeden. Dobrze utrzymana pszenica czy rzepak da więcej z dopłatami niż te ziemniaki. Także nauczcie się liczyć.Teraz jak ziemniak jest po 40gr to każdy mówi wow jaka cena. A jak przyjdzie 10gr to kogo by nie spytał to mówi że ja już sadził nie będę. Mnie to lotto kto ile ha. Ja robię swoje, bo mam zbyt. 

tak mówisz 10 gr ja swoją siła roboczą sie robi i jest 60 ton to niema co nazekac  coz zostanie idz do rolnika do roboty wysra ci 10 zł na godzine swoje zarcie i praca gorsza niz w oswiecimiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

tak m

 

tak mówisz 10 gr ja swoją siła roboczą sie robi i jest 60 ton to niema co nazekac  coz zostanie idz do rolnika do roboty wysra ci 10 zł na godzine swoje zarcie i praca gorsza niz w oswiecimiu

ale porombaniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...