Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakub

jak indormuje fresh market w europie zach sa najwieksze nasadzenia od 10 lat. wzrost prod moze osiagnac 21 proc.. jesien i zima mamy towar za grosze w zach marketach usytuowanych w Polsce.. Powodzenia

3,6 % tyle jest więcej posadzone na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość colonus gigantus

Kolega dziad podał chociaż jakieś źródło swojej wiadomości a ty skąd masz te 3,6% wymyśliłeś sobie czy pod sklepem słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Panowie i Panie, proponuję zorganizować protest, my jako producenci ziemniaków mamy same ograniczenia co do sprzedaży, nie możemy wyeksportować z Polski ziemniaków do innych krajów Unii mimo, że z definicji UE to strefa wolnego handlu. Niestety nie dla Polski na którą spadły jedynie ograniczenia i marne ochłapy w postaci dopłat. Tak dłużej być nie może, nie po to wchodziliśmy do Unii by nas ograniczano natomiast do nas, do Polski można sprowadzać wszystko bez żadnych kontroli zalewając nasz rynek towarem w żaden sposób nie sprawdzanym, niszcząc w ten sposób producentów oraz konsumentów którzy nie mają pojęcia co spożywają.

 

Musimy domagać się zniesienie restrykcyjnych przepisów dotyczących eksportu ziemniaków obowiązujących od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. To był jeden z warunków wejścia do UE na który zgodził się ówczesny rząd w 2004 r. Jako producent nie boję się konkurencji ale konkurencji na równych zasadach. Co wy na to? Dosyć tego, dosyć sztucznych uśmiechów, przepychania interesów tylko części państw UE m.in. Niemiec wykupujących naszych polityków za pomocą stanowisk i barwnych przemów nie pokrytych żadnymi działaniami.

Wyjdźmy na ulicę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Panowie i Panie, proponuję zorganizować protest, my jako producenci ziemniaków mamy same ograniczenia co do sprzedaży, nie możemy wyeksportować z Polski ziemniaków do innych krajów Unii mimo, że z definicji UE to strefa wolnego handlu. Niestety nie dla Polski na którą spadły jedynie ograniczenia i marne ochłapy w postaci dopłat. Tak dłużej być nie może, nie po to wchodziliśmy do Unii by nas ograniczano natomiast do nas, do Polski można sprowadzać wszystko bez żadnych kontroli zalewając nasz rynek towarem w żaden sposób nie sprawdzanym, niszcząc w ten sposób producentów oraz konsumentów którzy nie mają pojęcia co spożywają.

 

Musimy domagać się zniesienie restrykcyjnych przepisów dotyczących eksportu ziemniaków obowiązujących od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. To był jeden z warunków wejścia do UE na który zgodził się ówczesny rząd w 2004 r. Jako producent nie boję się konkurencji ale konkurencji na równych zasadach. Co wy na to? Dosyć tego, dosyć sztucznych uśmiechów, przepychania interesów tylko części państw UE m.in. Niemiec wykupujących naszych polityków za pomocą stanowisk i barwnych przemów nie pokrytych żadnymi działaniami.

Wyjdźmy na ulicę!!!

Zgadzam się z Panem, handel na równych zasadach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość expo

Widzę ze handlarzyki chcą się odbić za straty po tym jak nakupili ziemniakow po 10 zl a po 5 musieli się pozbyć :D zobaczyli ze przestraszeni rolnicy po 3 zł oddają i kupują na potęgę bo export ruszył ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ja juz nic nie mam a dziś dostałem 3 tel z polski i 2 z zagranicy bo gdzieś jeszcze widnieje moje stare ogłoszenie. Wsztstko to oferty tirowe wiec poszczekac to możesz ty handlarzyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Tak to dziwne ze ja co dzień odbieram po 10 telefonów czy nie kupiłbym starego ziemniaka a ostatnie ogłoszenie dalem może z miesiąc temu. Głupie gadanie ze export rusza jak narazie to nic w tym temacie nie słychać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olek

i stał się cud ziemniaki stare się objawiły tyle tysięcy ton a miało braknąć Jak chciałem kupić jeszcze 2 tyg temu to złotówka a teraz za 3 złote każdy  by oddał Jak  to mówią chytry chłop zawsze ... .Teraz miałem 22 nieodebrane połączenia żeby tylko wziąsc ziemniaka i słyszę tą pokorę w  słuchawce to sobie myślę mam cie gdzieś ...

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość expo

Siej propagandę ,,Olek" dalej i tak nikt normalny nie uwierzy :) jesteś pewnie jakimś parszywym handlarzykiem który babcie na 30 gr umie oszukać i od tepego chlopa za darmo wyrwac towar xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

A ty to niby taki porządny rolnik haha. Każdy w domu mądry jak troche kupca jest a jak nie ma to za rękaw ciągną żeby wsiąść. Albo na rynek zajedzie postoi troche nie może sprzedać to juz cena niżej. Bo do domu musi jechać. U nie pisz ze nie prawda bo tak jest i każdy to powie. Wiec troche szacunku do tych co kupuja bo inaczej ten towar mógłbyś wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakub

Kolega dziad podał chociaż jakieś źródło swojej wiadomości a ty skąd masz te 3,6% wymyśliłeś sobie czy pod sklepem słyszałeś.

Info zasięgnąłem z globalnej firmy przemysłu frytkowego. Kolego jak sklep ci w głowie do powodzenia i wypij swoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...