Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirwal

Co to za gospodarz z tego polaka co do lasu drzewo wozi. 

W polsce tyle się kartofla uprawia że bez importu by nam starczyło a tak dajemy zarobić rolnikowi z innych krajów w uni

a my za przeproszeniem do usr.....ej będziemy gonić tą unie.

To wina naszych polityków kochani co tylko przed wyborami krzyczą a nic w temacie nie robią.

A gdzie nasze kochane związki zawodowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy kaliskie, sieradzkie, wieluńskie dostały szału ? kapusta w paletkach główek dostała?

Weś koło i jxxxij się nim w czoło. Import egipski rumuński i nasze markety nic nie biorą sprzysięgli się przeciwko nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Coś w tym jest bo po inne lata już do Agrosadu codziennie na przyczepach wozili a w tym roku nic nie widać żeby szło.Ciekawe ile jeszcze lat potrzebuje polski rolnik aby zmadrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wdzięczny

W marketach sam ziemniak z importu: egipt, maroko, włochy obwinianie się na wzajem nic nie pomoże, gdyby nie import mielibyśmy inne ceny niekontrolowany napływ w sezonie prowadzi do takich właśnie sytuacji poważnego spadku cen i spadku opłacalności produkcji,

 

zostaliśmy oszukani po raz kolejny, dalsze popieranie izb i całego kolesiostwa z piorin które nikogo nie kontroluje tylko nas rodzimych producentów,

 

www.youtube.com/watch?v=uEcwKY1fVJ

 

radzę nie uczestniczyć w Krajowych Dniach Ziemniakach 2017 w Kalinowej pokażmy nasz sprzeciw!!!

#BojkotDniWKalinowej

 

Niech ten apel trafi do wszystkich!!! Radzimy nie brać udziału w promocji firmy która corocznie uczestniczy w procederze importu ziemniaka nie wybieramy się do Kalinowej,

 

a i jeszcze coś nawet jak 100beczek piwa darmowego będzie i darmowe flaszki niech Panowie sami swój sukces opijają!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Powinni sie wziasc za te firmy co sprzedaja to dziadostwo ale tez najgorsi sa handlarze bo ci kupuja i sprzedaja na rynku jako polskie powinni takich handalarzy powykanczac podatkami bo dorabiaja sie na ciezkiej pracy rolnika a ci przyjada i wiecznie nosem kreca zeby jeszcze cene urwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Panowie wysyłamy e-mail do TVP TVN Polsat

Jak z ludzi robią głupich sprzedając import za polskiego ziemniaka i niszczą polskie rolnictwo działamy czym szybciej tym lepiej nie jesteśmy ludźmi do bicia podawany w emeil firmy które importuja i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie troche ruszyło z ziemniakiem , chodzi mi o skupy nagle pojawiło sie sporo ogłoszen kupujących, czym to jest spowodowane ? Jak myslice czy cena pójdzie jeszcze do góry , czy spadnie w dół ? Może w koncu skonczy sie ten import , przecież nasz ziemniak jest już tani, zawsze gdy nasz taniał to zagraniczny już nie schodził a w tym roku jakos inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Witam podam rzetelną informacje i nie ma sie co denerwować jestem producentem i jednocześnie kupcem ziemniaka młodego i naprawdę przykro mi, że sieradz podaje go tak tanio, ja sam produkuje ziemniak na areale 40 ha jestem z okolic brześcia kujawskiego podkielkowanego ziemniaka robie 10 ha i wjezdzam grimme juz od poniedzialku odbiorcow mam stalych troche ziemniaka myje. Przez ostatnie 2 tygodnie regularnie kupuje ziemniaka, podałem go 3 tys worków jak narazie i powiem wam po ile kupowałem i jest to przykre tak jak i dla mnie, ponieważ to również psuje mi cene... 10 dni temu jeszcze z domu chyba z gromadzic zabrałem ziemniak po 10 zł za worek pierwszy raz zobaczyłem ze mozna przerobiona Anna w 2 osoby wykopać dla mnie 300 worków w 3 godziny........ Szok. następnie w nocy z wtorku na srode stałem z kapusta pekińska na broniszach i jak sprzedalem towar chcialem zaladowac sie ziemniakiem. w tym samym czasie jedna moja ciezarowka zaladowala we wtorek wieczorem mlodego 800 workow po 5 zł na zjazdowej mysle sobie za***iscie zaraz bedzie po 2 zł znowu zeby w sciane. ale ide w srode rano na broniszach kupic ziemniaka ludzie twardo trzymaja 10 zł oddaja za 9 zł przy rozmowie ze na lodzi jest po 5 zł dostalem opierdol !!. wiec zawinałem sie pojechalem na zjazdowa i kupiłem ziemniak po 5,5 zł za worek..... pytam się na koniec bo widze ze jest mało aut z ziemniaka a sporo kupca. Nie mozecie sie zgadac aby trzymac cene przeciez nie ma co dzis kupic za bardzo. PANIE WIE PAN ILE JA MAM PEKINKI DO WSADZENIA !!!!!!!!!! ??????????????????????? Dziekuje koniec kropka Pozdrawiam tych ktorzy nie chca cale zycie chodzi w gumiakach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość piotruś pojebie

Witam podam rzetelną informacje i nie ma sie co denerwować jestem producentem i jednocześnie kupcem ziemniaka młodego i naprawdę przykro mi, że sieradz podaje go tak tanio, ja sam produkuje ziemniak na areale 40 ha jestem z okolic brześcia kujawskiego podkielkowanego ziemniaka robie 10 ha i wjezdzam grimme juz od poniedzialku odbiorcow mam stalych troche ziemniaka myje. Przez ostatnie 2 tygodnie regularnie kupuje ziemniaka, podałem go 3 tys worków jak narazie i powiem wam po ile kupowałem i jest to przykre tak jak i dla mnie, ponieważ to również psuje mi cene... 10 dni temu jeszcze z domu chyba z gromadzic zabrałem ziemniak po 10 zł za worek pierwszy raz zobaczyłem ze mozna przerobiona Anna w 2 osoby wykopać dla mnie 300 worków w 3 godziny........ Szok. następnie w nocy z wtorku na srode stałem z kapusta pekińska na broniszach i jak sprzedalem towar chcialem zaladowac sie ziemniakiem. w tym samym czasie jedna moja ciezarowka zaladowala we wtorek wieczorem mlodego 800 workow po 5 zł na zjazdowej mysle sobie za***iscie zaraz bedzie po 2 zł znowu zeby w sciane. ale ide w srode rano na broniszach kupic ziemniaka ludzie twardo trzymaja 10 zł oddaja za 9 zł przy rozmowie ze na lodzi jest po 5 zł dostalem opierdol !!. wiec zawinałem sie pojechalem na zjazdowa i kupiłem ziemniak po 5,5 zł za worek..... pytam się na koniec bo widze ze jest mało aut z ziemniaka a sporo kupca. Nie mozecie sie zgadac aby trzymac cene przeciez nie ma co dzis kupic za bardzo. PANIE WIE PAN ILE JA MAM PEKINKI DO WSADZENIA !!!!!!!!!! ??????????????????????? Dziekuje koniec kropka Pozdrawiam tych ktorzy nie chca cale zycie chodzi w gumiakach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napewno śpisz w ciężarówce albo busie jesz żarcie z puszki i ...?

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darson

i wszystko mówi za siebie ......  to po co tyle ziemniaka sadził mogł zostawic pole na główny plon pod pekina i lepiej by mu rosła i nie musial by tyle deszczować.. no ale widać "sieradzok"i to stan umysły 

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gromadzice

Witam podam rzetelną informacje i nie ma sie co denerwować jestem producentem i jednocześnie kupcem ziemniaka młodego i naprawdę przykro mi, że sieradz podaje go tak tanio, ja sam produkuje ziemniak na areale 40 ha jestem z okolic brześcia kujawskiego podkielkowanego ziemniaka robie 10 ha i wjezdzam grimme juz od poniedzialku odbiorcow mam stalych troche ziemniaka myje. Przez ostatnie 2 tygodnie regularnie kupuje ziemniaka, podałem go 3 tys worków jak narazie i powiem wam po ile kupowałem i jest to przykre tak jak i dla mnie, ponieważ to również psuje mi cene... 10 dni temu jeszcze z domu chyba z gromadzic zabrałem ziemniak po 10 zł za worek pierwszy raz zobaczyłem ze mozna przerobiona Anna w 2 osoby wykopać dla mnie 300 worków w 3 godziny........ Szok. następnie w nocy z wtorku na srode stałem z kapusta pekińska na broniszach i jak sprzedalem towar chcialem zaladowac sie ziemniakiem. w tym samym czasie jedna moja ciezarowka zaladowala we wtorek wieczorem mlodego 800 workow po 5 zł na zjazdowej mysle sobie za***iscie zaraz bedzie po 2 zł znowu zeby w sciane. ale ide w srode rano na broniszach kupic ziemniaka ludzie twardo trzymaja 10 zł oddaja za 9 zł przy rozmowie ze na lodzi jest po 5 zł dostalem opierdol !!. wiec zawinałem sie pojechalem na zjazdowa i kupiłem ziemniak po 5,5 zł za worek..... pytam się na koniec bo widze ze jest mało aut z ziemniaka a sporo kupca. Nie mozecie sie zgadac aby trzymac cene przeciez nie ma co dzis kupic za bardzo. PANIE WIE PAN ILE JA MAM PEKINKI DO WSADZENIA !!!!!!!!!! ??????????????????????? Dziekuje koniec kropka Pozdrawiam tych ktorzy nie chca cale zycie chodzi w gumiakach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

Pozdrowienia z Gromadzic :) kombajn podobał sie pana tacie,ziemniaki smaczne były :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Ziemniak niedlugo spadnie do max 5 zl worek kazdy o tym wie i niema co ukrywac jesli nie pojdzie za granice to kleska jeszcze gorsza niz tego roku wiosna. A czy pojdzie? Nikt tego nie wie nasadzenie w europie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

I nie smiejcie sie z ludzi z Sieradza bo gdybyscie zobaczyli taki nawal ziemniaka na waszych gieldach i gyneczkach co w Lodzi czasem to w ciagu doby 15 na 3 byscie sprzedawali a Sieradz ma najwiekasza produkcje i jest od reszty Polski pare ladnych lat do przodu. Zima na export w sieradzu ziemniak byl najdrozszy a po dziurach najtanszy i kto tu umie trzymac cene.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Sieradz najtanszy i psuje cene powiadaja malorolni rolnicy. Sieradz jest badziej do przodu od was i potrafi zrobic ziemniaka wczesniej na waszych gieldach handlarz wam trzymal cene gdy wasz w pelni wyjdzie to na waszych gieldach bedzie tanszy ziemniak niz w lodzi busko itd zaleje krakow i sandomierz przemysl lublin bronisze sochaczew blonie itd i po handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolska

Sieradz najtanszy i psuje cene powiadaja malorolni rolnicy. Sieradz jest badziej do przodu od was i potrafi zrobic ziemniaka wczesniej na waszych gieldach handlarz wam trzymal cene gdy wasz w pelni wyjdzie to na waszych gieldach bedzie tanszy ziemniak niz w lodzi busko itd zaleje krakow i sandomierz przemysl lublin bronisze sochaczew blonie itd i po handlu.

Ty '' Handlarz'' weź daj na luz . To , że jesteś sieradzak to widać , słychać i czuć więc nie afiszuj się z tym bo obciach. Cały ten syf z esi powinni odseparować od reszty kraju bo ci ludzie nie mają honoru dla własnej pracy a przy tym dołują ceny dla reszty kraju . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Nie jestem z sieradza tylko mazowieckiego. Na sieradzu nje kupuje towaru nie znam zbytnio ludzi i boje sie slaba jakosc. Gdybys chodzil do szkoly wiedzial bys co to popyt i podarz ale nie chce tu wchodzic w kłótnie. Tabalugi zaleja poludniowe rynki max tydzień. A ty jak tak szanujesz swoja prace to idz polezec do sejmu. Na wsi nikt nie mowil ze bedzie lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Na koniec dodam ze te klotnie kto tanio kto drogo sprzedaje kogo wyelminowac itd nie ma sensu i nie temu sluzy to forum. Polak polakowi wilkiem na rowni traktuje wszystkich uczciwych rolnikow fakt jest taki tez ze na sieradzu takich najmniej. Polska jest potega w produkcji ziemniaka ale jestesmy blokowani przez embargo i fito gdybysmy mogli exportowac na cala europe minimum 1zl/kg a tak to moze byc i 10gr/1kg. W Polsce to nie zejdzie juz mialo nic nie byc ziemniaka na wiosne. Na rumuna narzekacie rolnicy ze cene zepsol? Gdyby nie rumun zabral caly rok by byla cena 20gr juz zapomnieliscie jesien? Kazdy kij ma 2 konce. Tymczasem ceny ziemniaka koncowka tygodnia poszly w gore tylko do kiedy? :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość arizona

Nie jestem z sieradza tylko mazowieckiego. Na sieradzu nje kupuje towaru nie znam zbytnio ludzi i boje sie slaba jakosc. Gdybys chodzil do szkoly wiedzial bys co to popyt i podarz ale nie chce tu wchodzic w kłótnie. Tabalugi zaleja poludniowe rynki max tydzień. A ty jak tak szanujesz swoja prace to idz polezec do sejmu. Na wsi nikt nie mowil ze bedzie lekko.

 

 

na Sieradzu najlepsza jakość w Polsce człowieku jedź i zobacz a nie piszesz że nie ładujesz a jakość słaba,  masz szczęście że nie spotkałeś mnie na żywo bo byś dostał w pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz, sieradz z technologia opielacza bometa i rdzewiejacej anki, mycia na przyczepie, bolisz sie kupowac z sieradza bo slaba jakosc, a taka kosmiczna technologia? Musza robic wczesnego, bo jest takie skumulowanie chorob i szkodnikow, ze poznych tam nie bedzie. Przestan czarowac ludzi. Powtarzasz bajki ktore gdzies uslyszales, ale do konca nie wiesz co gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Poznego tez maja w brod na sieradzu. Ja tam kilka samochodow wziolem ale nigdy wiecej najgorszy towar w Polsce a handlarze sie przescigaly jeden za drugim jechal gdy dokechali rolnik towar zamiast 5+ to 4+ wariata palil i cena 2 zl w gore. Przez sieraz polska ma blokade z zawirusowanym towarem i nie mozemy exportowac bez badan. Powiedzialem co wiedzialem wiecej poza cenami nie pisze na tym forum bo mnie wsciekle chlopy esi pobija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kulturka

Poznego tez maja w brod na sieradzu. Ja tam kilka samochodow wziolem ale nigdy wiecej najgorszy towar w Polsce a handlarze sie przescigaly jeden za drugim jechal gdy dokechali rolnik towar zamiast 5+ to 4+ wariata palil i cena 2 zl w gore. Przez sieraz polska ma blokade z zawirusowanym towarem i nie mozemy exportowac bez badan. Powiedzialem co wiedzialem wiecej poza cenami nie pisze na tym forum bo mnie wsciekle chlopy esi pobija :)

Pozew zbiorowy zrobimy nie wypłacisz się ? widzę że Twoje pojęcie o exporcie jest na poziomie plejstocenu idź do szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...