Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i skonczyles szkole jakas, ale handlarz piszemy przez samo 'h'

Kostke kupowalem z 15 lat temu i taniej bylo u producenta:)

Nowoczesne rolnictwo mowisz hmm.. Polsce brakuje do Niemiec, Holandii z 50lat, zeby rolnik byl od prodykcji tylko i wylacznie. Jak tak myslisz to zginiesz, nie zyczac nikomu. Jestem producentem i handluje jak jest mozliwosc, bo na starosc nie chce miec garba. Wole spokojne zycie niz tyranie za grosze. Za bardzo odbiegamy od tematu ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Moze tobie btakuje do niemca lub holendra nie mi. Nigdy w zyciu nie zmuszalem zony do pracy w rolnictwie i nigdy tego nie robila pracuje w calkowicie innej branzy tym bardziej dzieci chociaz syn ma zamilowanie do rolnictwa i uczy sie w tym kierunku. Moja zona ani dzieci nigdy nie byly na gieldzie i nie chce aby kiedykolwiek byli bo to patologia i 3 swiat. A wy pseudo rolnicy idzcie pod blok na kilowke to wyciagniecie cene bo to dla was najwazniejsze lub na klami akwizycje robic albo handel obnosny jak rumuny z nozami. Macie ta sama ziemie co wam ojciec przepisal u te same ursusy cale zycie po gieldach ech... Tymczasem wczoraj na broniszach irge za dyche mozna bylo kupic podobno a w lodzi kupca malutko niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

A co do kostki jesli kupiles 15 lat temu to powinnes juz zmienic dawno bo juz sie przererminowala ;) a jesli najtaniej bylo u producenta i pewnie tez nie bylo dilerow tej kostki to kostka jakoscowo piach zmieszany z blotem robiona w stodole na klepisku. I tak forum kartoflarzy znienia sie w forum brukarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o założenia wątku dla rolników którzy chcą się zalić i kłócić. A tu piszmy ceny z gield i popyt

 

Uwaga!

 

Ceny piszemy i o ceny pytamy się w wątku: https://www.igrit.pl/forum/topic/1033-ceny-ziemniaka-2017-notowania

 

Ten wątek został przemianowany z "Ceny Ziemniaka - Opinie" na "Rynek Zieminaka - Opinie" aby uniknąć dalszego powielania bałaganu i mylenia wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiu

No a jak Kalisz 10 podobno jutro kopie nie ma co trzeba targać :) kto ma górki wykasuje przez te pare dni później bd 3 złote już za tydzień pyry ładne wszędzie i dużo ha te dzierżawy na ziemniaka staną sie nieopłacalne co nabrali sieradzaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko jestem na gieldzie zwykle z domu sprzedaje ale gdy wiezdzam na gielde to nie workuje. Ty policz jak mi wyjdzie 70 lub 80 gr a tobie jesienia 20 gr. Pare szkol skonczylem umiem liczyc i wiem co to znaczy nowoczesne rolnictwo a nie palowanie na gieldzie workowanie sklepikarza do bagaznika i dziadowanie. Musisz sobie odpowiedziec czy jestes rolnik boznesmen czy chlopo-chandlarzo-robotnik. Rolnik powinien pilnowac produkcji i ja rozwijac a nie szukac pieniedzy po jarmakach heheh

ty strasznie zakompleksiony jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobi

No a jak Kalisz 10 podobno jutro kopie nie ma co trzeba targać :) kto ma górki wykasuje przez te pare dni później bd 3 złote już za tydzień pyry ładne wszędzie i dużo ha te dzierżawy na ziemniaka staną sie nieopłacalne co nabrali sieradzaki :)

Zazdrość wyczuwam, żałujesz że nie wziąłeś dzierżawy? Jak ktoś ... urodzony kanarkiem nie ze mrze

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik

Stan plantacji jest mizerny rokujacych plon w granicach 10 ton .

dokładnie ja mam nasadzone 25 ha,żółty pod krzakiem całkiem nieźle,a jeśli chodzi o irgę to max 20 t/ha jadalnego    ;(   AURA POGODOWA ROBIŁA SWOJE mimo nakładu całkiem sporego nic za bardzo nie polepszyło sytuacji   zimą dopiero cena będzie bo nie ma innej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ja wiem jedno jesli na mlodym sie nie zarobi to niema co liczyc na zime bo w tym roku exportu raczej nie bedzie. Lodz juz zejscia nie ma takiego jak powinno byc 5 zl realnie mozna dostac a inne rynki tez juz sie blokuja robi sie dno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

 Dziwne że rolnik nie może zarobić

a handlarze po ile by nie był ziemniak zawsze zarobią swoje.

Panowie w tym roku ziemniak na pewno powinien podskoczyć

na jesieni i zimą zobaczcie każdy ma mniejszą wydajność ze względu na wiosnę

a jeszcze teraz deszcze zrobią swoje dołki gniją gdzie woda trochę postała.

Teraz każdy chce grosza trochę złapać bo wiadome pierwszy pieniądz

dlatego podaż większa jak pobyt i dlatego taka cena jest za dużo drobnych rolników

każdy kopie na potęge i mamy to co mamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inowroclaw

Niech kazdy ma swoj rozum ja juz czekalem na cene ziemniaka i tez mi opowiadal taki prokork ile to ziemniak bedzie koszrowal a teraz mi nie przyjdzie do piwnicy poloc kly obrywac. W tym roku kazdy wie rumun nasadzil i kilograma nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...