Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Proszę nie obrazac, u nas są właśnie bardziej pracowici ludzie bo z małych gospodarstw potrafią żyć dzięki ciężkiej pracy w stylu przykrywanie, a niektórzy tutaj mają duże połacie i placza jak dziecko bez zabawek ;)nasi dbają o ojcowizny na swój sposób i w obce ręce łatwo nie oddaja...także proszę nie obrazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek_bala

na giełdach to tylko handlarze stoją albo handlarzo-małorolni co ma hektar swojego i resztę handluje prawdziwy rolnik nie ma czasu by się gdzieś włóczyć w tej chwili się sprzedaje 10 pln z domu bez łaski w tamtym tygodniu 30 ton poszło a to co ktoś tu pisze że na giełdzie kupił za 2 -3 pln to handlarz od handlarza jak jeden postał 3 dni to drugiemu sprzedał ale to już był paszowy takiego to my bydłu dajemy bo by wstyd cos takiego ludziom sprzedawać a wracając do konkretów ziemniaka w tym roku nie ma za dużo cena na jesień zimę minimum 15pln worek pewne  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek

na giełdach to tylko handlarze stoją albo handlarzo-małorolni co ma hektar swojego i resztę handluje prawdziwy rolnik nie ma czasu by się gdzieś włóczyć w tej chwili się sprzedaje 10 pln z domu bez łaski w tamtym tygodniu 30 ton poszło a to co ktoś tu pisze że na giełdzie kupił za 2 -3 pln to handlarz od handlarza jak jeden postał 3 dni to drugiemu sprzedał ale to już był paszowy takiego to my bydłu dajemy bo by wstyd cos takiego ludziom sprzedawać a wracając do konkretów ziemniaka w tym roku nie ma za dużo cena na jesień zimę minimum 15pln worek pewne  

Trafna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Trafna uwaga.

co ty gadasz że nie ma ziemniaka z rajki 400 metrów 2.300 kg sami policzcie jaka to wydajność deszcze padają i cena ruszyła ale się zdziwicie jak spadnie na dno jesienią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a skad ten handlarz przywozi na gielde po 5 zl zoltego przykladowo 15 ton, od rolnika z sieradza czy z okolic placac mu 2,5 zl. Ziemniak do jesieni moze zlapac ceny. W mazowieckim dosadzone jest duzo poznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

co ty gadasz że nie ma ziemniaka z rajki 400 metrów 2.300 kg sami policzcie jaka to wydajność deszcze padają i cena ruszyła ale się zdziwicie jak spadnie na dno jesienią 

u ciebie może jest ale weź pod uwagę wszystkich ile masz ha ziemniaka kiedyś przejedziesz te swoje rajki i skończysz , wiem co pisze teraz gówno jest nie zejście nie ta pora roku za 2 miesiące dopiero można coś więcej powiedzieć,ziemniaka jest dużo mniej niż rok temu teraz cisną ci co mieli pod włóknina i jeszcze coś chcą na tym polu robić musza wykopać ale to się za chwile skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Czemu mówisz żeby nie denerwować ? xd , ja jestem skłonny dać ci nawet 4 zł za kg jeżeli ktoś mi zapłaci , a co do ceny 3 zł za 15 kg , to sami jesteście sobie winni kopiecie bez opamiętania pada czy nie pada święto nie święto ,więc wybacz ale to nie moja wina że jest tyle ziemniaka że nie mieści się w alejkach . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirek

co ty gadasz że nie ma ziemniaka z rajki 400 metrów 2.300 kg sami policzcie jaka to wydajność deszcze padają i cena ruszyła ale się zdziwicie jak spadnie na dno jesienią 

to tylko gratulować wydajności ponad 70t/ha, przy założeniu rozstawu na 75cm. Swoją drogą patrząc na to co piszecie to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Sprzedaję ok 10t tygodniowo i ani jeden worek jeszcze nie poszedł poniżej 10zł. Tyle że ja nie bujam sie z po giełdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol

to tylko gratulować wydajności ponad 70t/ha, przy założeniu rozstawu na 75cm. Swoją drogą patrząc na to co piszecie to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Sprzedaję ok 10t tygodniowo i ani jeden worek jeszcze nie poszedł poniżej 10zł. Tyle że ja nie bujam sie z po giełdach.

Miaras udostępnij kontakt do swojego klienta na forum proszę Cię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jak tam na rynkach Panowie ? Będzie jeszcze coś z tych pyrek w tym roku ? Noce zimnawe, przyrosty male, plony jakieś są ale nie jest to szal...cena trochę za mała do tych wydajności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Trochę nie rozumiem, przecież można zakontraktować odpowiednio wcześnie ziemniaki po 40 - 70 gr/kg, wyprodukować i spokojnie sprzedać, po co jeździć na giełdy sprzedawć po 20 gr i psuć ten rynek. Na zachodzie wszystko opiera się na kontraktacji i jedynie nadwyżki oddają za darmo, wloką do Polski w momencie kiedy u nas jest tani. Dopóki nie będzie kontraktacji tylko system "a może się uda", to będzie lipa ale to może i lepiej bo jeszcze parę lat i Ci którzy w ten system wierzą pójdą do roboty i zrobią miejsce dla rolników, którzy potrafią dostrzec zmieniający się rynek. Ja dochodowość średnio na ha niezależnie od uprawy kalkuluję 1000 zł na czysto i do tego dążę, myślę, że wkrótce wszyscy to zrozumieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

KOLEGO NIE PISZ TAKICH BREDNI ZIEMNIAKA JEŚLI CHODZI O IRGĘ JEST 40 % MNIEJ JAK POD INNE LATA NIE MA REWELACJI :(   JUŻ NIE MÓWMY O JAKIŚ CENACH Z KOSMOSU ALE 10 ZŁ ZA 15 KG POWINNO BYĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson

Trochę nie rozumiem, przecież można zakontraktować odpowiednio wcześnie ziemniaki po 40 - 70 gr/kg, wyprodukować i spokojnie sprzedać, po co jeździć na giełdy sprzedawć po 20 gr i psuć ten rynek. Na zachodzie wszystko opiera się na kontraktacji i jedynie nadwyżki oddają za darmo, wloką do Polski w momencie kiedy u nas jest tani. Dopóki nie będzie kontraktacji tylko system "a może się uda", to będzie lipa ale to może i lepiej bo jeszcze parę lat i Ci którzy w ten system wierzą pójdą do roboty i zrobią miejsce dla rolników, którzy potrafią dostrzec zmieniający się rynek. Ja dochodowość średnio na ha niezależnie od uprawy kalkuluję 1000 zł na czysto i do tego dążę, myślę, że wkrótce wszyscy to zrozumieją.

 

Za 1000 zł z ha to życzę Ci lekkiego garba. Bo rozumu braklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Dlaczego twierdzisz że brakło rozumu? Garb nie grozi bo fizycznie nie robimy nic prawie, wystarcza spokojnie na życie, wakacje i przyjemności. Tylko trzeba mieć to kilkaset ha a nie 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

W malopolsce ziemniaki marne bardzo malo pod krzakiem 50 procent krzakow zarazonych rizaktoniozom plon ogolnie nizszy o polowe .

 

W malopolsce ziemniaki marne bardzo malo pod krzakiem 50 procent krzakow zarazonych rizaktoniozom plon ogolnie nizszy o polowe .

w mazpwieckim dokładniej okolice Rawy Mazowieckiej  40% mniej pogoda zrobiła swoje kopie się niby ziemniak wmiarę duży ale pod krzakiem mało nawiązanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

W tamtym roku jak mialo byc sucho i jakie drogie mialy byc ziemniaki gdyby nie rumun caly rok 3 zl worek w tym roku aura jest lepsza i w rumunii tez. Oplacalnosc moim zdaniem ziemniaka jest coraz mniejsza ja co roku mniej sadze w przeciwienstwie do wszystkich Krakow 5 zl ziemiak o tej porze to jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mazpwieckim dokładniej okolice Rawy Mazowieckiej  40% mniej pogoda zrobiła swoje kopie się niby ziemniak wmiarę duży ale pod krzakiem mało nawiązanych

Północna wlkp -jak kopię mam takie same odczucie, niby ziemniak ładny duży ale za dużo go nie ma. Zanim zacząłem wybierać patrząc po jakości krzaków myślałem ze bedzie jeszcze wiecej niz w zeszłym roku. jadnak jak zacząłem kopać widzę ze wydajność mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ja tam wiecej niz 3 zl/15kg z domu nie place i laduje po 1000 workow co drugi dzien jest towaru w tym roku b.duzo

za taka cene to ci sie auto powinno popsuć bo to czyste złodziejstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK Z SIERADZA

Ja tam wiecej niz 3 zl/15kg z domu nie place i laduje po 1000 workow co drugi dzien jest towaru w tym roku b.duzo

A ile odprowadzasz do Urzędu Skarbowego?!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...