Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ROLNIK Z SIERADZA

Place dochodowy plus vat a wy rolnicy powinniscie tyle placic powinniscie placic wtedy by nie bylo pseudo rolnikowikow a ci ktorzy nie radzili by sobie nosili by pustaki na budowie i nareszcie byscie mieli cene. 3 zl jest teraz normalna cena za a za gruby 4 zl kazdy tak placi a komu nie pasuje niech czeka na cuda.

Od ilu aut odprowadzasz? od jednego czy od dwóch  w sezonie? W końcu dobierze się do Was Urząd Skarbowy i zobaczymy kto będzie nosił pustaki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Od ilu aut odprowadzasz? od jednego czy od dwóch w sezonie? W końcu dobierze się do Was Urząd Skarbowy i zobaczymy kto będzie nosił pustaki!!

swiete slowa a nim sie skarbowka nie zainteresuje bedzie sie ham bmw-kami rozbijal i smial z rolnika a niech placi uczciwie a nie okrada nas wszustkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci przeszkadza ze sie rozbijamy BMW weź sie do roboty to tez będzie cie stać a jak nie to na budowę pustaki nosić albo do Holandii pracować Jakos nie przeszkadza nikomu tam jechać i dorabiać Holendrów a tu krzyki wrzaski bo cena nie taka SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI TO CHŁOP ROLNIK USTALA CENĘ JAK ZAJEDZIE NA GIEŁDĘ A HANDLARZ TRZYMA BO CHE ZAROBIĆ POWINNO WAS POŁOWĘ WYGINAĆ TYCH GŁUPICH UŻALAJĄCYCH SIE NIEDORAJDÓW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel produktami rolnymi w Polsce jest postawiony na glowie nikt nie placi uczciwie podatkow w swoim zyci nie spotkalem uczciwego kupca bo albo niechce wystawic faktury lub niechce zeby mu ja wystawiono .Nieplacenie podatkow jest zlodziejstwem i dlatego kazdy kto kupuj ziemniaki po 3zl i nie fakturuje tego faktu jes zlodziejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek

Ja na hurtowni na wszystko pisze kwit i tylko z kwitem kupuje. A wy popsliscir sami cene i skarbowkami staszyc chcecie zalosne! A jesli nie pasuje wam dzwiganie worow juz niedługo za darmo i zima palowanie na gieldach to idzcie do szkoly zostaniecie ginekologami i bedziecie zawsze zawsze trzymac raczki w cieple albo jak wam babcia mowila idz na ksiedza a nie bedziesz sie wymadrzal nieudaczniku jeden z drugim. A ja bede placil i zlotowke za worek bo taki jest rynek!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

a co ci przeszkadza ze sie rozbijamy BMW weź sie do roboty to tez będzie cie stać a jak nie to na budowę pustaki nosić albo do Holandii pracować Jakos nie przeszkadza nikomu tam jechać i dorabiać Holendrów a tu krzyki wrzaski bo cena nie taka SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI TO CHŁOP ROLNIK USTALA CENĘ JAK ZAJEDZIE NA GIEŁDĘ A HANDLARZ TRZYMA BO CHE ZAROBIĆ POWINNO WAS POŁOWĘ WYGINAĆ TYCH GŁUPICH UŻALAJĄCYCH SIE NIEDORAJDÓW 

hehe jaki kolega dowciapny tylko rolnik haruje a handlarz nic nie robi tylko przekłada woreczki i jeszcze narzeka bo mało a bez was handlarzyków świat by się obył weście się za uczciwa prace 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche w tym racji jest ze rolnik niu umie trzymac cene. Pokolenie robotnikow za psie pieniadze musi przestac istniec i to juz w niedlugim czasie, bo ile to mozna dokladac. Zas dzisiejszych handlarzy mozna bez problemu nazwac zebrakami, bo cisna tego chlopa ile sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Romek

Chcieliscie uni macie unie i nie mozecie sie bulwersowac importem ziemniaka z rumunii bo czytajac artkul dowiecie sie ze import ziemniaka jest legalny. Rumun w tamtym roku uratowal a teraz zalal Polske ziemniakim. W tej chwili rumunski nie przychodzi poniewaz polski jest tani. W rumunii w tym roku sa olbrzymie nasadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoń

I jak się Rumuny dowiedzą że ich ziemniaki są szczególnie kontrolowane to na zimę nic nie wpuszczą od nas na lewo, będą sprawdzać czy są świadectwa fitosanitarne i wtedy będzie lament, a te tępe uje z podkarpacia co podkablowali padną z głodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba powiedzieć jedno i nie ma się co kłócić jest tragicznie niech nikt sobie nie żartuje i nie pisze, że coś mu zostaje przy cenie 3 zł za worek ziemniaka bo taka jest teraz aktualnie cena za żółty ziemniak dobrze o tym wiemy. Naprawdę mamy problem to jest 2 rok z rzędu stracony nie obrażajcie się nawzajem, że jest to wina kogos z sieradza czy z pomorza bo nie tędy droga. Problemem są markety które nie chcą wogóle z nami współpracować taka jest prawda i myślę, że naprawde trzeba pomyśleć o zablokowaniu ich punktów odbioru towaru, jeżeli tego nie zrobimy jak francuzi bedziemy biedni może niektorzy juz sobie z ta sytuacja nie poradza zastanowcie sie dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BŁaszkiii

No po d*pie wszyscy dostaniemy cena jest jaka jest to wszystko przez to że nie ma odbioru !!! i tylko przez to cena na giełdzie sie zienia i zniszkuje bo po prostu stary nie schodzi z poprzedniego dnia  a świeży dojeżdza.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potatofarmer

Panowie trzeba powiedzieć jedno i nie ma się co kłócić jest tragicznie niech nikt sobie nie żartuje i nie pisze, że coś mu zostaje przy cenie 3 zł za worek ziemniaka bo taka jest teraz aktualnie cena za żółty ziemniak dobrze o tym wiemy. Naprawdę mamy problem to jest 2 rok z rzędu stracony nie obrażajcie się nawzajem, że jest to wina kogos z sieradza czy z pomorza bo nie tędy droga. Problemem są markety które nie chcą wogóle z nami współpracować taka jest prawda i myślę, że naprawde trzeba pomyśleć o zablokowaniu ich punktów odbioru towaru, jeżeli tego nie zrobimy jak francuzi bedziemy biedni może niektorzy juz sobie z ta sytuacja nie poradza zastanowcie sie dobrze. Pozdrawiam.

Dokładnie, tu na tym forum widac typowa polska mentalnosc lepiej nawzajem sie gnojem obrzucać niz szukac rozwiazania sytuacji, w tym jest problem, ludzie sa skloceni, zawistni, jeden drugiemu nie pomoze tak dalej bedzie to nic sie nie zmieni...

Smutna prawda jest taka ze markety przejely wiekszosc rynku przez co upadaja male sklepy, ruch na targowiskach sie kurczy a to oni sie zaopatruja w wiekszosci towarem z gield, market nie zaopatruje sie na gieldzie i towar ktory mial isc na targ gnije na gieldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

3zl przy moiej wydajnosci nie mam dokladki zarobek jakis jest mam 100 ha ziemniaka jesli w tym roku nie bedzie ceny poczekam az bedzie w tym juz zarobilem na mlodym i nie mam tylko ziemniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

3zl przy moiej wydajnosci nie mam dokladki zarobek jakis jest mam 100 ha ziemniaka jesli w tym roku nie bedzie ceny poczekam az bedzie w tym juz zarobilem na mlodym i nie mam tylko ziemniakow

ŻARTUJESZ SOBIE W TYM ROKU NAWET NA MŁODEGO CENY NIE BYŁO JAKI PLON????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Andrzej

Na mlodym zarobili dobrze teraz po 3 zl przy tej wydajnosci nie jest wcale tak zle. Pozniej zasadza pekinke i kasa zostaje a ci ktorzy nie wierza to niech jada do sieradza i zobacza jak ludzie zyja hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik postepowy

No właśnie byłem i tak. Ruski Władimir w krzakach z opryskiwaczem. Czterdziestka zalana olejem z każdej strony Anną z 1979 r i 20ha ziemniaków. Szok i tyle. A i na posesji nie ładowałam tylko na drodze bo bym się utopił.... uroki sieradzkich rolników.... masakra.... czym wy się podniecacie? Tym że dwa razy zbieracie a dziadostwo jak było tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patologia rynku ziemniaka

 Głupot nie piszcie  że po 2 zł to swój worek pod latarnią sprzedajcie. Poco wy to robicie poco sadzicie tego ziemniaka jak nie chcecie na nim zarobić dlaczego rolnik zrobił się taki charytatywny lepiej idźcie do pracy 8 godzin przesiedzicie i do domu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak

Ceny na giełdzie nie obniżają rolnicy którzy przyjechali jakimś busem i przywieźli 150-200 worków tylko ci którzy mają 500-700 worków i uważają się za poważnych graczy a tak naprawdę są gorsi od takiego kto ma 1-2h ziemniaków bo taki potrafi szanować swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lolek

Chlopaki ale co wy sie stresujecie ziemniak jest za darmo

I narazie bedzie jak wam nie pasuje cena 3 zl to nie podawajcie i koniec po cholere piszecie i plqcz wielki nie podawaj i tyle :) chyba ze kredyty gonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...