Skocz do zawartości

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda rolników bo tak sie napierdzielą i za grosze 40 gr teraz pekinka ziemniak 15 gr  rolnictwo teraz to wielkie rezyko   i niewiadomo za ile sie sprzeda czy bedzie zysk  a nieraz rolnik jak wyjdzie na zero sie cieszy  biore od rolnika towar  widze jak ja utyrane chodzą  nieraz niemają czasu nawet  sie umyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

mazowieckie okolice Radomia cena kapusty to 60 gr w tamtym tyg był bodajże 40 ale zdrożała i to 20 gr 

ale to i tak marna cena 

60 gr. za pekinke z pola to dobra cena   zeby tak wszystko płaciło to rolnik był by bogaty a tak ziemniak 10 gr kapusta biała  0.8 gr kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Sieradza

pekina dawniej płaciła 3 -4 zł kilogram my sadzilismy na krakowie jak sieradzaki zaczeły sazdić jest po cena 40 gr sieradzkie sadzą masowo i psują cena na kapuste i ziemniaki

Co Ty możesz wiedzięc kiedy my sadziliśmy pekina. Jeden sadzi 2 lata drugi 15 lat i nie ze względu na położenie swojego gospodarstwa. Śmieszna jest twoja uwaga . Rusz się trochę ze swojej wiochy to Ci pokarze Gospodarstwa na Sieradzu które sadzą pekina od dawna to może się nauczysz czegoś np. tolerancji, pracy. POZDRAWIAM ROLNIKÓW Z KRAKOWA     :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzanin

pekina dawniej płaciła 3 -4 zł kilogram my sadzilismy na krakowie jak sieradzaki zaczeły sazdić jest po cena 40 gr sieradzkie sadzą masowo i psują cena na kapuste i ziemniaki

Ty ... krakovvska ja w zeszłym roku na wiosnę podawałem pekińską po 5-6zł/kg więc ... się ze swoim mało rolnym pitupitu.

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz

pekin słabo w tym roku aby na koszta jeszcze 5 lat temu 6 lat temu miałem na zime w chłodni 100 ton pekina i brało sie pieniądze teraz mam  400 ton nie wiem jak pozapłacam  i rachunki czy wyjde na swoje niema za co  grosza brać kazdy tylko opuszcza do pracy nikt nie chce taniej przyjść jak 14 zł  i co roku coraz gozej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekin słabo w tym roku aby na koszta jeszcze 5 lat temu 6 lat temu miałem na zime w chłodni 100 ton pekina i brało sie pieniądze teraz mam 400 ton nie wiem jak pozapłacam i rachunki czy wyjde na swoje niema za co grosza brać kazdy tylko opuszcza do pracy nikt nie chce taniej przyjść jak 14 zł i co roku coraz gozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

rolnictwo w okolicach sieradza to dochodowy interes ziemniaki wczesne szybko sprzedajecie sadzicie kapusty cena zawsze oczko nizej ja w innych rejonach kraju

 

 

Ty ... krakovvska ja w zeszłym roku na wiosnę podawałem pekińską po 5-6zł/kg więc ... się ze swoim mało rolnym pitupitu.

 

Niema się co oburzać ale taka prawda! Czy w krakowskim czy sieradzkim to w lipcu ziemniak dostaje po du.. bo trzeba sprzedać po ile kto da ,byle pole oczyścić bo pekin już przerasta do sadzenia! 10-15 lat temu jak wsadziłem 1ha pekina na zime to był kosmos a teraz do jednego hektara to nawe szkoda sadzarki zapinać. Sami sobie jesteśmy winni, zwłaszcza ci co sadzą licząc na fart a pewnego zbytu nie maja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze pekina  od  15 lat  i powiem tak uprawa kapusty pekińskiej na areale mniejszym jak 8 ha jest w ogóle  nie opłacalna zeby był zysk trzeba sadzić duzo   minimum na dzisiejsze czasy jest jakieś  12 -15 ha  wtedy koszta sie zmniejszą i jest zysk  na towarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świata prawda.Ja też sądziłem 2-3ha pekina żuciłem to w pi...u.Teraz sadze selera na kontrakt i jest ok.Wykopie kombajnem na przyczepę odbiór na podwórku na telefon i mam spokój.Ludzi nie potrzebuje kasa pewna i chłodni nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Piotrek

popieram małe gospodarstwa co sadzą 1-2 ha nie powini sadzić pekina  przyszli by do nas duzych ja płace 130 zł swoim pracownikom dniówkę

Mądrze mówisz! Mało tego- ci co sadzą mniej niż 10ha ziemniaka powinni kary płacić a ci co mniej niż 100ha zboża to na Madagaskar ich wysłać!!! Już nie wspomne tych co hodują mniej jak 1000 tuczników-trzebaby rozstrzelać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram małe gospodarstwa co sadzą 1-2 ha nie powini sadzić pekina  przyszli by do nas duzych ja płace 130 zł swoim pracownikom dniówkę

to masz niezle w czubie...ja sadze 2,5 ha i jakoś co roku na swoim wychodze i płace 90 zl dniówki:) nie sprzedam to przeżyje a tacy jak Ty linek zaraz będą szukac:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz niezle w czubie...ja sadze 2,5 ha i jakoś co roku na swoim wychodze i płace 90 zl dniówki:) nie sprzedam to przeżyje a tacy jak Ty linek zaraz będą szukac:))

 zawsze sie sprzeda   w tym roku kapusta pekińska niech w chłodni lezy do marca ona procetuje cena pójdzie do góry chłodnia zarabia na  kredyt   nie jest zle a wrazie jak bym nie sprzedał to linki są i cie będę straszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...