Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość edward

zostawilem bez fresha po skrzyni szampiona,ligola,red chiefa i goldena w chlodni... ligol i szampion zaczely oczkowac golden z red chiefem tluste...

mam nadzieje ze wgazie + smart fresh jest ok,ale do lata trzymac nie zamierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert

miernik co roku serwisowany?czy szkoda 180 pln??

wapno dokladane czy moze na narty pojechal i zapomnial?

 

 

pisałem że błędy przechowalnicze wykluczone gość jest sadownikiem który wie co jest pięć KA miał jako jeden z pierwszych w okolicy. Jabłko nie przechowywyje sie tak jak zwykle. Nie u każdego ale są przypadki że sie towar nie nadaje. Jutro otwiera drugą komore zobaczymy jak szampion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ze ma długo KA? Wystarczy awarja czujnika albo miernika i już jest problem. Sprawa jest jednostkowa i za długie posiadanie ka doktoratu nie dają więc mogło mu się przydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jakas inna galaz rolnictwa dostaje tyle co sadownik, ale wiadomo ze kazdy widzi u drugiego ze ma lepiej, czy tak jest - watpie.

 

Jak jablko u was sie przechowuje?

U mnie szampion z KA ma jedrnosc 5-6.5 KJ

myslalem ze bedzie lepiej troche;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

no jak to, wg co niektórych największe kokosy ma skupowy na przemyśle :D   sadownik dokłada do biznesu :)

 

 

jabłko sie przechowuje słabiej niż zwykle. Nie ma reguły zależy u kogo ale "smalec" i oczkowanie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pośrednik to ma marże a cene końcową to konsument płaci, nie masz pojecia chłopie o handlu to idz wez sekator i idz w pole.  Ciesz sie że wogóle dostajesz pomoc bo równie dobrze mógłbyś nie dostać nic. A jak dla ciebie ten 1000 zł na hektar mało (oczywiście masz w takim razie nie ubezpieczone bo po co, inaczej byś dostał 2 tys na hektar) to sie ujmij honorem i nie bierz. Od tego są ubezpieczenia aby pokrywały straty a nie państwo. Ale jak szkoda kasy na polise to twój problem. Najlepiej jakby ci dali 40 tys na hektar, to byś sie co rok modlił o mróz, mentalność polskiego chłopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Karliczek

ja nie mam pojęcia o handlu, a ty pojęcia o produkcji sadowniczej, tylko ja nie pisze ze coś o tym wiem, wiec idź na tematu handlarzy i tez się tu nie udzielaj, a ubezpieczone nie miałem bo nie można było ubezepieczyc, a po przymrozku to już było za późno, ciekawe czy handlarz by handlował jak by miał 2-3 lata rok na minusie tak jak to jest często w sadownictwie, rolnictwo  jest praktycznie na całym świecie dotowane bo jest nie opłacalne i znacznie bardziej ryzykowne (głownie chodzi o pogodę) jak inne branże, jak by tak nie było to nie było by zwyczajnie  co jeść, a jak raz na parę lat  ma się opłacalność na poziomie 20-30% to już ból d*py handlarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...