Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wielki Ben

chłopy wywołujecie sami "gówno burzę"...

a nie taki jest temat tego forum...

piszcie o aktualnych cenach poszczególnych odmian... 

a kto będzie otwierał komory i kiedy sprzedawał to jego własna indywidualna sprawa, każdy ma swój rozum i postępuje według niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja nie mam pojęcia o handlu, a ty pojęcia o produkcji sadowniczej, tylko ja nie pisze ze coś o tym wiem, wiec idź na tematu handlarzy i tez się tu nie udzielaj, a ubezpieczone nie miałem bo nie można było ubezepieczyc, a po przymrozku to już było za późno, ciekawe czy handlarz by handlował jak by miał 2-3 lata rok na minusie tak jak to jest często w sadownictwie, rolnictwo  jest praktycznie na całym świecie dotowane bo jest nie opłacalne i znacznie bardziej ryzykowne (głownie chodzi o pogodę) jak inne branże, jak by tak nie było to nie było by zwyczajnie  co jeść, a jak raz na parę lat  ma się opłacalność na poziomie 20-30% to już ból d*py handlarzy

 

 

to jak jest nie opłacalne to zmień branże zamiast ciągle wyciągać łape po panstwowe pieniądze. Idz na etat i bedziesz miał opłacalność. Dostaniesz 1800 na miesiąc i bedziesz żył w dostatku. Pokaż mi branże która jest nie opłacalna i z tego powodu jest ciągle dotowana przez państwo. Wy co rok dokładacie a na podwórkach samochody po 200 tysięcy albo i droższe.  Magia po prostu. Może sobie ktos jezdzić i Ferrari, ale jak mi taki ktoś powie że mu sie biznes nie kręci to to jest żałosne. Ubezpieczyć nie można było ?  a to dobre. Jakoś moi znajomi ubezpieczyli od gradu wiosną. W tamtym roku były ceny rzędu 1,50 i to też sie nie opłaciło sprzedawać po tyle ? W tym również ceny są ok, też dokładacie ?.  to jak co roku nie zarabiacie to powinniście dawno z torbami pójść zamsiat BMW jezdzić albo Audi.  Również proponuje wrócić do tematu cen bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karliczek

ja nie wyciągam łapy, jest taka pomoc to z niej skorzystam, jak masa innych dotacji, subwencji i ulg państwowych, a jak nie znasz branży która jest nie opłacalna i jest ciągle dotowana przez państwo to o czym mamy gadać, takich branż jest co najmniej kilka, dlaczego tak każdy zazdrości sadownikom a nie zainwestuje z 5 mln żeby kupić ziemie ze 20ha, postawić chłodnie, kupić sprzęt, zdobyć wiedze do produkcji itp a co do ubezpieczenia mowie o tym od przymrozków a nie do gradu, a ta,tym roku na jesieni były ceny na poziomie 40-50gr, w zimie kolo 1,1zl, więcej można było wziąć później ale rownie dobrze i mniej, w internecie sa wyliczenia kosztów produkcji jabłek, choćby prof Makosza i porównaj sobie to z cenami z ostatnich lat

 

co do cen 1,4 idared w karton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

w internecie sa wyliczenia kosztów produkcji jabłek, choćby prof Makosza i porównaj sobie to z cenami z ostatnich lat

 

 

weź chłopie zejdź na ziemię i przestań wciskać ludziom bajki.

koszt produkcji to jest 50-70gr, zależy jak kto co robi, wszystko górką to zarobek i wszyscy dobrze wiedzą, że tak jest.

 

jak się nie opłaca to jak już napisał ktoś wyżej, do roboty na etat i zacznie się opłacać.

mi to wisi czy jeździsz bmw czy audi czy ferrari, ale skończcie pier**lić, że wiecznie wam się nie opłaca, bo skoro się nie opłaca to skąd na to wszystko jest?

ja jak zarabiam, to mówię: zarabiam i tyle, moja sprawa, ale nie narzekam ciągle, że słabo, że nie warto, że ledwo koniec z końcem wiążę, a chłop narzeka wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielki Ben

jak Ty narodzie lubisz sobie sam dopierdzielać...

zeszliście całkiem na inny temat i słowne przepychanki sprawiają Wam radość..?

próbujecie dowartościować samych siebie w ten sposób...czy co..?

żałosne i dziecinne...

proste jest to, że jeżeli coś się nie opłaca i tylko dokłada do interesu to biznes się zawija i otwiera coś innego (nie jestem ekonomistą) ale na Swój chłopski rozum tak pojmuję...

zaglądam tu bo myślę iż w końcu temat wróci do właściwego toru...

ligol, idared, szampion...okolice warki jak..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Karliczek

prawdziwy sadownik narzeka od urodzenia i tyle,do tego wiecznie mu malo...tak po prostu jest i n ie trzeba na to zwracac uwagi ;)

 

tak samo jak prawdziwy skupiarz, handlarz, pośrednik zazdrości rolnikowi bo wszystko ma za darmo zasieje i mu samo rośnie

 

koszt produkcji 50gr zabawne, przy dzisiejszych kosztach pracy, kosztach założenia sadu, amortyzacji maszyn i urządzeń, kosztach przechowywania, ja ktos liczy same opryski, nawozy i paliwo to może mu tyle wyjdzie...

 

a wracając do ceny, za idareda wcześniej dawali 1,2-1,3 a teraz 1,4 wiec chyba w góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

tak samo jak prawdziwy skupiarz, handlarz, pośrednik zazdrości rolnikowi bo wszystko ma za darmo zasieje i mu samo rośnie

 

koszt produkcji 50gr zabawne, przy dzisiejszych kosztach pracy, kosztach założenia sadu, amortyzacji maszyn i urządzeń, kosztach przechowywania, ja ktos liczy same opryski, nawozy i paliwo to może mu tyle wyjdzie...

 

a wracając do ceny, za idareda wcześniej dawali 1,2-1,3 a teraz 1,4 wiec chyba w góre?

 

1,3-1,4 to można było spokojnie wziąć od razu po zbiorach w skrzyniach.. więc raczej słabo. Kto sprzedał od razu po zbiorach na razie może czuć się wygrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

Idared 1,2-1,4

Champion 1,5-1,6

Ligol 1,4-1,5

Gloster 1,3-1,4

Prince 1,4-1,7

Alwa 1,3-1,6

Gala 1,4-1,7

Golden 1,4-1,7

Wszystko w zależności od jakości i wybarwienia. No i czy się tłuści oczywiście. Ceny od jednej z grup z okolic Błędowa. Za mega, mega, mega towar z kontroli można wziąć jeszcze lepszą kasę za Princa, Galę i Goldena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Goście

Napisano wczoraj, 22:36

Idared 1,2-1,4

Champion 1,5-1,6

Ligol 1,4-1,5

Gloster 1,3-1,4

Prince 1,4-1,7

Alwa 1,3-1,6

Gala 1,4-1,7

Golden 1,4-1,7

Wszystko w zależności od jakości i wybarwienia. No i czy się tłuści oczywiście. Ceny od jednej z grup z okolic Błędowa. Za mega, mega, mega towar z kontroli można wziąć jeszcze lepszą kasę za Princa, Galę i Goldena.

To na gotowo czy za samo jabłko?pytam o export

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Panowie zapowiada się kolejny ciekawy sezon. Prawdziwej zimy nie widać do lutego, w dzień wiosna w nocy do -10, czyżby zanosiło się na selekcję naturalną sadowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz sadownictwa

Panowie pytanie do Was, jak w tym roku schodzi jabłko po delikatnym gradzie( sa uderzenia ale nie ma przecięć)? jak cenowo to wyglada?

. Po 0,80 gr można sprzedać chyba ze golden to po 1zl trzebabylo sypać jak byli 0,95 mam ten sam problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panowie zapowiada się kolejny ciekawy sezon. Prawdziwej zimy nie widać do lutego, w dzień wiosna w nocy do -10, czyżby zanosiło się na selekcję naturalną sadowników?

tak i ta selekcja się zacznie od ciebie ,malotego powinna już dawno cię wyyeleminowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Januszu nie piepsz głupot 90 netto to to kosztuje jabłko na przecier tam nie patrzą na grad, export po gradzie 1.1-1.2 zależy co, ładny towar w tym tygodniu +10gr do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

nie jeden odbiorca już tyle daje w karton,  a za 1,1zl to można na obierkę dać choć tez słychać ze ma pójść do góry bo nie mogą kupić idareda w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...