Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sadownik

Trochę się ruszyło przed świętami i już towar nie tak łatwo znaleźć, jeżeli w styczniu zejście utrzyma się przynajmniej na takim samym poziomie, to może ceny ruszą w górę(za czerwoniaki) , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość anonim_2

Ceny w jednym z hipermarketów

 

Pomarańcza 2,49

Liczi 2,99

Kumkwat 2,99

Mango 3,99

Jabłko wyglądające tragicznie 2,49 (promocja)

 

 

jak ktoś liczy że dostanie ze 2 zł za kg byle czego to w sklepie by musiało kosztować ze 4 zł. Kto to wtedy kupi ?

 

 

 

Kumkwat 2,99 zł za kilogram? Czy za 100 gram? Liczi 2,99 zł za kilogram? Kiedy dopiero co owoce przypłynęły do Europy? A może za 100 gram? Ceny nierealne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mysiek

Eksporterzy sa na obecna chwile w stanie placic 2 zl za czerwoniaka. Ale po co??? Jak chlopek sie prosi zeby od niego po 1 zl wzieli...takich pseudo sadownikow trzeba tępić. Wystarczy zobaczyc na igrit ogloszenia. Narwali syfu do przechowalni a teraz psuja rynek swoim badziewiem. po swietach ladne jablko 2 zl.pewne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Tak potwierdzam sprawdzona informacja 2 zł netto

Narazie to w wiekszych grupach kiepsko albo wcale nie idzie  idared i gloster. Jabłka oddane w listopadzie na bierzace sortowanie nie przebrane do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam sprawdzona informacja 2 zł netto

aj sadownicy macie tak sprawdzone informacje jak i z przemysłem mieliście czemu jesteście takimi jak pan sawicki was określił sami się oszukujecie nie liczcie na 2zl bo wyjdzie wam jak z przemysłem ze miał być po 1,20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sam on

O tym właściwie mowa o popycie a od stycznia popyt bardzo wzrośnie sprawdzone info tko o tym wie śpi spokojnie i czeka na 2zl netto a ten kto sprzedal albo wysypsl wcześniej po 90gr netto i uważa że zrobił interes życia bo już niema jabłek i cena była super to nie wierzy w te 2zl+vati poczekamy zobaczymy moja prozba do tych co to będą czytać nie rozpowszechniać tej infoaci bo jak ktoś chce sypac po 95gr+vat jablko na suchy przemysl niech sypie sam tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że od stycznia popyt wzrośnie ? kto ci tak powiedział ? wróżbita Maciej ?   a wg mnie od stycznIa stanie handel bo bedzie po świętach i ludzie nie będa tak ochoczo robić zakupów no i co ty na to ?   piszesz na publicznym forum że bedzie cena jednoczesnie piszesz żeby nie rozpowszechniać wiadomości, sam sobie przeczysz ktoś kto ma pewne info nie pisze tego na forum, jestes kolejnym wujkiem dobra rada co wróżył 1,50 za przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

On ironizuje, śmieje się. Hehe, ile razy czytałem to "pewno info" , ostanio chyba przy okazji przemysłu po 1,2 cebuliona xd. Po świętach to każdy coś otworzy i się zrobi jeszcze większa kicha, takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sam on

O widzisz a ja napisałem o tym więc mam prozbe przeczytać i zachować wiadomość dla siebie nie rozpowszechniać prawdziwy sadownik to nie jest ten co produkuje i sprzedaje byle gdzie i nie ważne po ile aby się pozbyć bo jabłka dla niego to klopot prawdziwy sdownik analizuje przelicza dopytuje się gdzie po ile za ile dzwoni po ruznych instytucjach bada rynek i jeszcze wiele innych rzeczy i po zgromadzeniu kilkudziesieciu informacji wychodzi mu cena to jest bardzo skaplikowane ale dla tych co tak robią wiedzą o co chodzi. A niech jeden z drugim się zastanowi co zrobił i jakich informacji szulal w tym kierunku by zbadać prawdopodobieństwo zwiększenia popytu na jabłka w styczniu i zwrostu ceny do 2zl+vat? Pytanie oczywiscie do tych co majom jeszcze jabłka? Pewno nawet nie 1procent bo nie pytam tych co nie mają jabłek bo oni mają najbardziej sprawdzone informacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

ale dlaczego nie rozpowszechniać jak żes sam wszystkim publicznie oznajmił :)   powiedz jeszcze jak ten rynek zbadałeś i jakich analiz użyłeś i z jakimi instytucjami miałeś kontakt na podstawie których wywnioskowałeś w styczniu popyt o ile to nie tajemnica państwowa (ps nie bede rozpowszechniał)  bo sądząc po ortografii jedyna instytucja z jaką miałeś kontakt to jakiś skup przemysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sam on

No niewiesz.. bo jak byś wiedził to by ci wyszło 2zl+vat no dobrze a ile ci wychodzi że będzie to jsblko w styczniu bo zapewie jak jesteś sadownikiem to myślałeś nad tym jaka będzie cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sam on

Ja proponuje jeżeli nie będzie tej ceny to proszę wyciągnąć mnie za ucho przed szereg i nakazac z tego się gęsto wytłumaczyć. A jak będę miał rację to wtedy stulic uszy po sobie uderzyć mocno się w pierś i powiedzieć muszę byś jeszcze lepszymym sadownikiem bo jak widac wiele mi brakuje by umieć realnie przewidywać ważne jest analizować by wiedzieć kiedy sprzedac ale trzeba analizować dokładnie rynek a kto to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze.....w styczniu sie odezwe :)  mowa o roku 2018 rzecz jasna ;) powiedz tylko za jakie odmiany wróżysz te 2 zl żeby nie było niedomówień, za idareda ?  w jaki sposób analizowałeś jakoś nie napisałeś :)  klawiatura przyjmie wszystko ja moge napisać że w lutym bedzie 3 zł. Pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Popieram goscia marcina idareda juz dawno powinno niebyc w polskich sadach, jedyną jego zaletą jest dobre przechowanie a przy dzisiejszej technice niema to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ci przeszkadza ten idared u kogoś ? bo u siebie możesz go nie mieć twoja sprawa. Niech każdy nasadzi Gale i Princa i zobaczymy za 5 lat jakie beda ceny za te odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...