Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość marcin

A wracając do idareda to takie same czasy nas spotkają za parę lat z jonaprincem i nie jeden powie że mam rację. Będziemy go więcej produkować niż idareda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego mamy sadzić najdroższe odmiany które w Rosji nie idą bo ich nie stać ?  pomysl człowieku co ty piszesz. Idared zawsze pójdzie, lepiej lub gorzej. Martw sie lepiej aby Rosja nie zablokowala calkiem eksportu od nas.  "Młodziezówka" chyba tu wypisuje swoje "doświadczenie" wsadizliśce pewnie ze 2 hektary princa i hektar gali na ojca polu i myslicie że Pana Boga za nogi trzymacie "bo płaci". Na tą chwile tak, pogadamy za X lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin

A jak Rosja sie zamknie to sprzedam swoje jabłka a ty z idaredem bedziesz sie męczył. Wystarczy się cofnąć jak wprowadzili embargo to walili drzwiami i oknami zeby po 30 gr wziąć na chłodnie bo co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam u siebie 70% idareda w nasadzeniach i z mojej perspektywy uwazam ze nalezy ograniczyc jego powierzchnie, bede go zaczynal wyrywac od przyszlego roku (nie chodzi ze mi brakuje osob do zbiorow bo nie mam z tym problemu), ale ERA idareda nie tyle co przemija,ale trzeba jasno sobie powiedziec ze mamy go za duzo w Polsce, wiadomo rok taki, rok taki,ale chce przejsc na wczesniejsze rwanie, jest wiele ciekawych odmian ktore warto miec u siebie, sam bede dazyl do posiadania prince, gali i goldena, kazda z tych odmian posiada swoje wady jak i zalety, patrzac w przyszlosc uwazam ze czas Rosji jako importera bedzie trwal,ale jak ktos wczrsniej napisal idared idzie glownie do rosji,a wiadomo ze to nieprzewidywalny partner;/

Wesolych Swiat,

PS, Marcin czyli jak srednio bierzesz 2zl+ to handlujesz na bronkach swoim jablkiem w jakiejs czesci, a nie po firmach exportowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala,Prince, Golden będzie tak samo się sprzedawać jak Idared. Głównym odbiorca idareda jest Rosja .W tym roku gala, Golden i Prince sprzedaje się na zachód . Jeżeli nie wymarznie jabłko w przyszłych sezonach na zachodzie i w Polsce to przejrzycie na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz a ja napisałem o tym więc mam prozbe przeczytać i zachować wiadomość dla siebie nie rozpowszechniać prawdziwy sadownik to nie jest ten co produkuje i sprzedaje byle gdzie i nie ważne po ile aby się pozbyć bo jabłka dla niego to klopot prawdziwy sdownik analizuje przelicza dopytuje się gdzie po ile za ile dzwoni po ruznych instytucjach bada rynek i jeszcze wiele innych rzeczy i po zgromadzeniu kilkudziesieciu informacji wychodzi mu cena to jest bardzo skaplikowane ale dla tych co tak robią wiedzą o co chodzi. A niech jeden z drugim się zastanowi co zrobił i jakich informacji szulal w tym kierunku by zbadać prawdopodobieństwo zwiększenia popytu na jabłka w styczniu i zwrostu ceny do 2zl+vat? Pytanie oczywiscie do tych co majom jeszcze jabłka? Pewno nawet nie 1procent bo nie pytam tych co nie mają jabłek bo oni mają najbardziej sprawdzone informacje)

tak czysto hipotetycznie jak by cena wzrosła do tych 2 złotych to wszyscy wróżbici będą prorokować o cenie 3 zł ja jestem eksporterem bezpośrednio do 6 krajów wysyłam i niestety takie oczekiwania cenowe nie wyjdą sadownikom dla mnie nie ma różnicy czy 1zł.2zł,3 zł płace za jabłka tą samą marże naliczam ale końcowy odbiorca przestaje sprzedawać jabłka bo zamiera popyt na nie ze względu na cene tak że życze Wesołych Zdrowych Świąt ale nie prorokujcie z cenami bo tego to tak naprawde nikt nie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

firmy exportowe dobrze wiedzą  ze jabłek deserowych jest bardzo dużo  i dlatego są takie słabe ceny za export   i nic nie wskazuje na to zeby wzrosły  ,chyba nawet bardziej jest prawdopodobne ze jeszcze spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Aj ludzie ludzie mamy nowy rok, pamiętam lata co o tej porze to całe wsie miały pełne komory nic nie sprzedane, a teraz większość na wyczerpaniu więc ochlonmy z takimi komentarzami, pozdro dla panikarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz co komory puste ? ten kto ma KA to trzyma, nie pisz bredni o jakimś wyczerpaniu. Już w tamtym oku mało nie być jabłka w maju a w lipcu było tyle towaru że ceny spadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...