Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Guest Łukasz said:

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

 

7 hours ago, Guest Łukasz said:

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

masz cienszkie glowy jak olow i sasiad cie zdal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronisze 6 zł glòwka w liściu, ogólnie kapusty nie ma a zimowe odmiany słabo zawiązały głòwki przez upały w lato. Po nowym roku możliwe że będzie 3 4 złote za kilo trzeba będzie tylko przeczekać aż wypchną robaczywki i bakteriozy do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 13:00, Gość Rolnik z centrum napisał:

Mogła być działka podana że osady z oczyszczalni były tam kiedyś stosowane ???

Nigdy nic takiego nie było stosowane, działka jest moja własnością, czyli mam rozumieć że ktoś coś nam nie zgłosił że taka kontrolę mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

To prawda takiej bakretiozy od kiedy sądzę nie miałem takiej porażonej kapusty mała główka A już zgnita placami duże straty będą w plonie A pryskane na choroby grzybowe jak co roku zabiegami A efekty mizerne taki rok po tych sierpniowych deszczach przyszedł upał i załatwił sprawę jednym słowem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
6 godzin temu, Gość Grozer napisał:

To prawda takiej bakretiozy od kiedy sądzę nie miałem takiej porażonej kapusty mała główka A już zgnita placami duże straty będą w plonie A pryskane na choroby grzybowe jak co roku zabiegami A efekty mizerne taki rok po tych sierpniowych deszczach przyszedł upał i załatwił sprawę jednym słowem 

Jest tak jak napisałeś ale zaraz jakaś handlarzyna skomentuje że kapusty jest w bród. Dzisiaj w mojej wiosce dwie plantacje zgryzione bo na bakteriozę nie ma lekarstwa i wielcy plantatorzy niech nie wciskają ci kitu że trzeba umieć, mocni w gębie jak jeszcze nie zaatakowała. Faktycznie rozrzut w wielkości główek od 1 do 6 kg i przyrostów prawie żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Guest elzbieta said:

Jest tak jak napisałeś ale zaraz jakaś handlarzyna skomentuje że kapusty jest w bród. Dzisiaj w mojej wiosce dwie plantacje zgryzione bo na bakteriozę nie ma lekarstwa i wielcy plantatorzy niech nie wciskają ci kitu że trzeba umieć, mocni w gębie jak jeszcze nie zaatakowała. Faktycznie rozrzut w wielkości główek od 1 do 6 kg i przyrostów prawie żadnych.

co to za wioska??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...