Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł

Jesli ktos wsadzil kapuste biala do dlugiego przechowania i 15gr 3 stycznia uznaje za super cene i ma strach w oczach jak duzo ryzykuje gdzie 100 workow na kapuste[najtanszych]25kg kosztuje 30zl+ dla mnie jest DEBI..M.

100 worków to jest na 2500tony kapusty 40 worków na tone kosztuje 12,50 a tona kapusty 150 zł to i tak jest na czysto jak jest 100ton jest 13tys .  jak to jest dla ciebie mało to nie sprzedawaj z czego pozapłacasz rachunki jak nie sprzedaż a wyrzucisz  powiedz elektrowni ze zapłacisz jej jak kapusta zdrozeje na 30 gr  bo teraz jest tania i niema z czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

100 worków to jest na 2500tony kapusty 40 worków na tone kosztuje 12,50 a tona kapusty 150 zł to i tak jest na czysto jak jest 100ton jest 13tys .  jak to jest dla ciebie mało to nie sprzedawaj z czego pozapłacasz rachunki jak nie sprzedaż a wyrzucisz  powiedz elektrowni ze zapłacisz jej jak kapusta zdrozeje na 30 gr  bo teraz jest tania i niema z czego

czlowieku czy umiesz przeliczyc koszt wyprodukowania 100 ton kapusty zbior nasiona opryski nawozy koszty przygotowania do sprzedarzy paliwo sadzenie itp.to zobaczysz ze jestes na minusie a nie 13 tys idz po rozum do glowy a pozatym nie podszzwaj sie pod producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ciebie chyba Pendolino potrąciło, albo nawąchałeś się kleju.

Kapusta nie spada z nieba, a co za tym idzie wiąże się z kosztami uprawy.

Worki są jednym z nich ale są  jeszcze inne których łaskawie nie wymieniłeś.

Możliwe że nigdy nie uprawiałeś tej rośliny i nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

Proszę więc traktować producentów poważnie i nie wypisywać takich bzdur.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ciebie chyba Pendolino potrąciło, albo nawąchałeś się kleju.

Kapusta nie spada z nieba, a co za tym idzie wiąże się z kosztami uprawy.

Worki są jednym z nich ale są  jeszcze inne których łaskawie nie wymieniłeś.

Możliwe że nigdy nie uprawiałeś tej rośliny i nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

Proszę więc traktować producentów poważnie i nie wypisywać takich bzdur.

kapusta nie spada z nieba ale jak jest taki rok co ciezko sprzedać nikt na to nie patrzy  bo wiosną wywalisz kapuste   a chytry dwa razy traci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jędrek

Rolnicy ogrodnicy niusy napisane na tym forum o sprzedaży za tak niskie ceny są zamieszczane przez pośredników aby mogli tanio kupować i zarabiać krocie .

U mnie 0,15zł/kg kosztuje worek i wyszykowanie a więc ten kto sprzedaje za 15 groszy musiał sam szykować skoro zostało mu 13000tyś za100t a zatem ma pieniądze za prace a za kapuste 0zł chyba ze liczy sobie liście z obierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin sieradz

Panowie, jakie są obecnie realne ceny za kapustę białą marketową 1,5 - 3,5kg? Sprzedajecie w ogóle? Proszę o konkretne odpowiedzi bo w tym temacie to jest ich niewiele ;)

ja sprzedaje z domu w workach 25 kg 15 gr  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jaka sytuacja z kapustą białą. Mam 70ton galaxy i kronosa w kontrolowanej atmosferze i zastanawiam sie co robic.

 

Przy dobrym zejściu 70 ton to parę dni szykowania i po towarze - 3 tiry. Ale zejście mamy jakie mamy, ceny tak samo. Skoro kapustę masz w chłodni KA to poleży długo i jakość będzie bardzo dobra (zakładając, że załadowałeś zdrowy towar) ale czy przełoży się to na większy zysk? W tej chwili na zwyżki mało kto liczy, każdy liczy żeby chociaż handel kapustą się ruszył. Tobie powiem tak, jeśli masz możliwość sprzedawania za 25-30 groszy to na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko powoli sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapusta biała może i pózniej będzie w cenie dużo kapusty nie wycięto, druga część zjadła czarna zgnilizna kapustnych zwłaszcza tą rozsadę dostarczona przez Firmę Krasoń. G*wno wielkie robią a nie rozsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie producenci kapusty mysle ze niema potrzeby wpadania w panike tym bardziej ze jeżeli ktoś ma chlodnie to na pewno nie powinien jej otwierac tylko poczekać az cena wzrośnie bo wtej chwili jest najgorszy czas na otwieranie chłodni a na pewno cena podskoczy bo zainteresowanie jest tym bardziej ze az tak dużo nie tracicie bo cena 0.25 zl za kapustę z chłodni to nawet kosztów nie pokrywa wiec spokojnie a na pewno nie stracicie .Pozdrawiam wszystkich piszących na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie producenci kapusty mysle ze niema potrzeby wpadania w panike tym bardziej ze jeżeli ktoś ma chlodnie to na pewno nie powinien jej otwierac tylko poczekać az cena wzrośnie bo wtej chwili jest najgorszy czas na otwieranie chłodni a na pewno cena podskoczy bo zainteresowanie jest tym bardziej ze az tak dużo nie tracicie bo cena 0.25 zl za kapustę z chłodni to nawet kosztów nie pokrywa wiec spokojnie a na pewno nie stracicie .Pozdrawiam wszystkich piszących na tym forum

najgorszy czas na otwieranie chłodni to jest w marcu jak sie okazuje ze niema kto kupić i kasy  niema za kapuste i lezysz kolego  ja to wiem bo jednego roku kapuste juz z chłodni wywaliłem  i powiedziałem nigdy wiecej już taki głupi nie bede zeby trzymać towar do marca kwietnia w chłodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...