Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Jabłek - notowania - sezon 2015


Gość X

Rekomendowane odpowiedzi

ropa tanieje, w rosji zaczyna sie pomału kryzys, ceny w góre wszystkiego, z popytem na jabłko też może być nie ciekawie, jak ktoś nie ma kasy to w sklepie kupi jabłka czy mięso ? raczej to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idared 65+ - 0,6, Idared 70+ - 0,7 i tylko to jabłko jeszcze idzie z przechowalni

Chłodnia: Idared 70+ - 0,75, Jonagored, Ligol, Gloster, Champion - 0,8, Golden 65+ żółty - 1-1,1, Golden 65+ zielony - 1,4, Golden 70+ zielony - 1,55, Gala 65+ - 1,1-1,2, Mutsu 70+ - 1,00, Prince 70+ - 1,2-1,5 w zależności od tego czy idealnie suchy. Ceny z okolic Warki i Grójca. Dziś się dowiadywałem, bo mam prawie nic nie sprzedane. Wielkiej tragedii z cenami nie ma jak to niektórzy straszyli. Fakt faktem prawie nikt nie chce przechowalni i zamówień niezbyt dużo. Ale coś tam biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślący

Widzę, że z merytoryczną dyskusją to raczej problem.

Dlatego specjalnie dla was parę argumentów, które mówią, że nie pójdzie export.

 

- Rosja, rosjanie nie mają kasy

- duże kwoty za dokumenty (ok. 4000 E)

- brak siły nabywczej w Rosji (bo nie mają kasy)

- średnia pensja w Rosji 400 zł - cena jabłka 7 zł        

- rubel cały czas spada

- nie mają już rezerw walutowych

- kontrole na grniacach

- zamknięty import z Turcji (dokumenty)

- o tej porze w tamtym roku, nie uświadczyło się przechowalni

- na jesieni w tamtym roku, dużo więcej zeszło towaru niż teraz !!!

 

Powiem, jedno wszystkie te rzeczy świadczą, że dobrze być nie może !!!

 

Jeżeli wszyscy w koło, grupy, exporterzy itd, mówią, że jest źle. A ktoś mówi, że idzie to gratuluję poczucia humoru :-) 

 

Wypowiedź o zachodzie jako o części Europy, gdzie jest gorzej rozwinięte sadownictwo - kłamstwo jakich mało !!! 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Myślący

Sadzić sad ???

 

Proponuje zorientować się co się dzieje, za naszą szeroko rozumianą wschodnia granicą.

 

To nie jest wschód sprzed 5 lat komory, sortownie wodne, tysiące ha sadów

 

Za 5-10 lat jabłka w Polsce będą po 0,30 zł bo nikt ich nie kupi :-( 

 

Taka jest niestety prawda. Coraz więcej z hektara, coraz więcej hektarów !!! A popyt nie jest większy !!!

 

Czeka nas   -  KLĘSKA URODZAJU !!!

 

Pozdrowienia dla wszystkich wierzących w CHINY :-) Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitcarian island

Postanowiłem wyemigrować na pitacrian bardzo mało tam ludzi po drodze znajdę jakąś żonę i tam się ustadkuję w PL nie widzę już przyszłości tam będą produkował miód pszczeli podobno bardzo popularny na świecie więc z tego będę żył.

 

Pozdrawiam, ja już się pakuję.

 

 

Moderator IGRiT:

co ma piernik do wiatraka? tj. do cen jabłek?

proszę trzymać się tematu a nie fantazjować ...

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wyemigrować na pitacrian bardzo mało tam ludzi po drodze znajdę jakąś żonę i tam się ustadkuję w PL nie widzę już przyszłości tam będą produkował miód pszczeli podobno bardzo popularny na świecie więc z tego będę żył.

 

Pozdrawiam, ja już się pakuję.

 

 

Moderator IGRiT:

co ma piernik do wiatraka? tj. do cen jabłek?

proszę trzymać się tematu a nie fantazjować ...

W ten sposób pitcarian island wypowiedział się na temat cen jabłek i ilościach jakie schodzą na rynku.

Czasem trzeba czytać między wierszami. Tłumaczę dla Jaśnie Pana moderatora Jest żle mało się sprzedaje , ceny są bardzo słabe

Co do wiatraka i piernika to nie umiem tego przetłumaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitcarian_island

No właśnie o to mi chodziło, że perspektywy jabłkowe nie są najlepsze, czasami się zastanawiam czy nie lepiej wyemigrować gdzieś i wieść spokojny żywot, jakiś kawałek ziemi uprawiać to samemu i dla siebie, w USA ludzie budują domy po kilka milionów dolarów, w PL zarobić na dom za 250 zł to jest wyzwanie, perspektywy jabłkowe nienajlepsze, z roku na rok więcej pracy, większe wymagania, zarobki coraz gorsze, ta wieś w PL zawsze była uciemiężona, pracy brak, a jak jest to za takie pieniądze, że faktycznie zastanawiam się czy to ma sens może lepiej wyemigrować i wieść właśnie bezstresowe życie, mieć więcej słońca, więcej przyrody niż toczyć wyścig szczurów.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej to myślisz ze z nieba leci wszystko ? jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jedż w takim razie do USA, już widze jak sie dorobisz domu za kilka milonów dolarów. Tam to jest dopiero wyścig, u nas to jest spokój w porównaniu co oni tam mają. Jak nie masz dobrej roboty to jesteś taki sam dziad jak i tu, a żeby tam znalezc dobrą robote to trzeba mieć łeb i wiedze. Co do Wsi w tym karju to sobie przypomnij jak sadownictwo wyglądało 15 lat temu, czyli nie tak dawno, jak sie zbierało, jak sie handlowało, jakie były ciągniki, jedną klatke trzeba było podnieść z 8 razy zanim żeś ją sprzedał i to własnymi łapami a nie wóżkiem na samochód. Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. Koniec Offtopa. Ceny jabłek jak były tak są bo o tym jest temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie indziej to myślisz ze z nieba leci wszystko ? jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jedż w takim razie do USA, już widze jak sie dorobisz domu za kilka milonów dolarów. Tam to jest dopiero wyścig, u nas to jest spokój w porównaniu co oni tam mają. Jak nie masz dobrej roboty to jesteś taki sam dziad jak i tu, a żeby tam znalezc dobrą robote to trzeba mieć łeb i wiedze. Co do Wsi w tym karju to sobie przypomnij jak sadownictwo wyglądało 15 lat temu, czyli nie tak dawno, jak sie zbierało, jak sie handlowało, jakie były ciągniki, jedną klatke trzeba było podnieść z 8 razy zanim żeś ją sprzedał i to własnymi łapami a nie wóżkiem na samochód. Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. Koniec Offtopa. Ceny jabłek jak były tak są bo o tym jest temat

Ja nie zamierzam narzekać bo ludzie gorzej mają i żyją. Co do wyścigów to nikt ci sie nie każe z nikim ścigać, rób spokojnie po swojemu a innych miej w du*pie, szczególnie tych co sie zastawiają żeby sie postawić na pokaz. - mądrego to aż miło posłuchać (poczytać), Brawo! Kwintesencja naszego żywota. Po co się napinać, że ktoś ma lepiej i za wszelką cenę dążyć do luksusów. Skupmy się na sobie. Grójecko-wareckie to jeden z najbogatszych regionów polskich. Taka jest prawda, a my ciągle narzekamy. Jedźmy na wschód albo kawałek za Nowe Miasto, zobaczymy, że ludzie mają gorzej i żyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co piszą na forach że sie ludzie teraz wysprzedadzą a w maju będzie 2 złote jak zawsze - powodzenia Szkoda że dwa czy trzy lata temu po tyle nie było. Słuchajcie dalej mędrców co twierdzili że będzie przemysł po 0,7 albo więcej :D Jak nie będzie popytu to cena będzie niższa jak teraz. A czy popyt będzie to nikt nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grójeckie bez zmian zarówno ceny jak i popyt. W lutym zaczynam coś otwierać, gadałem z jednym ruskiem co z nim handluje od lat to powiedzial że ten rok będzie nie porównywalnie gorszy jeśli chodzi o zejście do poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

czerwone  0,65, mazowsze

 

skad Wy bierzecie te ceny?

mi w tym tygodniu proponowali zaleznie od firmy:

-idaret 7+ - 70/80gr

-tzw. czerwone 7+ 80/90 gr

 

zejscie jest narazie slabsze jak w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik Mazowieckie

Ceny z mazowieckiego czerwone 90gr, idaret 70 gr golden 6,5+ 1,1zl. Ceny na sortownie. Szykowane w domu +10gr. Wiec nie ma takiej tragedii jak ludzie piszą. Oczywiście jabłko chłodnia i Ka prócz idareta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

tia pójdzie na chiny hahahaha już to widze, nie wiesz co piszesz człowieku, jak rosja przestałą by brać jabłko załózmy całkowicie to możesz sobie z nich powidła zacząć robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiśle lubelskie idared,szampion,ligol,jonagoldy 7+ 1zł golden 6,5+ 1,3zł jonaprince 1,5zł, alwa 1.3.Idared ładnie idzie z przechowalni bez problemu za 1 zeta.

To czemu jest tyle ogłoszeń  z Idaredami po 70gr, goldenami po 90-1?

Kolega ceny z opakowaniem chyba pisze.

Cena za wjazd tira naszego jabłka do Rosji na chwilę obecną jest to 4-4,5 tysiąca euro, rok temu było to 2 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...