Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość

Z dnia na dzień nie można podnieść ceny o 30 czy 50%, przecież są umowy ustalone dostawy na dany okres. Moim zdaniem jeśli cena wzrośnie to pod koniec miesiąca. Trzeba czekać, choć jeśli wszyscy tak zrobią to podaż może być duuża i cena nie wzrośnie. Jeśli rzeczywiście zmarzło totalnie czekać do jesieni i wysypać na przemysł po 1 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość piotrek
2 godziny temu, Gość Wgrp napisał:

Po tych przymrozkach to prawie wszystko zmarzło  w następnym roku to zbiory będą wynosić tylko 10 procent tego co w tym roku  było

ta wszystko zmarzło w okolicacb Białej Rawskiej nie ma żadnych strat na jabłku. Ale gratuluje sprytu. Myślisz chyba że kupców nastraszysz i ci cene podniosą. Nie podniosą bo na tą chwile jabłka jest do oporu. A co będzie w następnym sezonie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan
1 godzinę temu, Gość gość grójec napisał:

szału po tych przmrozkach na jabłkoi ceny też nie ma

No kuerwa następny.

 

a dlaczego niby miałby być?przecież komory są pełne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
14 minut temu, Gość piotrek napisał:

ta wszystko zmarzło w okolicacb Białej Rawskiej nie ma żadnych strat na jabłku. Ale gratuluje sprytu. Myślisz chyba że kupców nastraszysz i ci cene podniosą. Nie podniosą bo na tą chwile jabłka jest do oporu. A co będzie w następnym sezonie czas pokaże.

Coś mi się wydaje, że opad czerwcowy nie jednego cwaniaczka w tym roku zaskoczy.....

Ale żyjmy chwilą!

Zawiązki JESZCZE wiszą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabdog
Godzinę temu, Gość gość napisał:

Z dnia na dzień nie można podnieść ceny o 30 czy 50%, przecież są umowy ustalone dostawy na dany okres. Moim zdaniem jeśli cena wzrośnie to pod koniec miesiąca. Trzeba czekać, choć jeśli wszyscy tak zrobią to podaż może być duuża i cena nie wzrośnie. Jeśli rzeczywiście zmarzło totalnie czekać do jesieni i wysypać na przemysł po 1 zł.

 

Musy , obierka pod koniec lata już mogą być w tych okolicach. Ludzie sprawdzali zawiązki zaraz po przymrozku , te czarne to były jeszcze z poprzedniego . Dopiero jutro będą czarne wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

W 2k17 też wszystko zmarzło...i były 3 miliony

...przy takich nasadzeniach już nie ma szans na klęskę nieurodzaju...to że komuś zmarzło to dramat ale s skali całego kraju to nic...

Takie są fakty...jabłka i czereśni nie zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, kilka kilometrów od Białej Rawskiej, wydawało się że jest nieźle, bo było maksymalnie -2, ale po dwóch dniach widzę że prawie wszystko czarne. W skali kraju na pewno jabłek się uzbiera nie tak mało, ale na ten moment u mnie jest gorzej niż w 2017. Chociaż z drugiej strony, może w tym roku nie trzeba będzie pracować za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
2 godziny temu, Gość Prorok napisał:

W 2k17 też wszystko zmarzło...i były 3 miliony

...przy takich nasadzeniach już nie ma szans na klęskę nieurodzaju...to że komuś zmarzło to dramat ale s skali całego kraju to nic...

Takie są fakty...jabłka i czereśni nie zabraknie

Prorok chyba Ty żeś robił ten materiał do Agrobiznesu hah

A z tymi czereśniami to żeś dowalił:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Powodzenia.

Dziś idared zaczyna płynąć w palcach ,i skóra na innych jest poodparzana i zaczyna złazić z zawiązka.KONIEC sezon zakończony, życzę tym co nie zmarzło żeby nie zgłupiali.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GumowiecWGR

Straty są na działkach w kiepskiej lokalizacji. Jak ktoś sadu na łące nasadził to niech teraz nie płacze że mu wymrozilo. Kiedyś sądy były zakładane na najlepszych stanowiskach a teraz ludzie sadzą na łąkach, karczuja lasy byleby tylko obsadzić jak najwięcej. Ja mam czereśnie na górce i uszkodzeń nie mam wcale ale u niektórych widziałem czarne zawiązki. Co do jabłoni to napewno będzie mniej jak w ubiegłym roku ale i tak będzie za dużo. Sytuację ratuje trochę mróz na zachodzie Europy. Pożyjemy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz

Piszcie ceny a wywody pod kościołem wygadujcie. Idared jak z ceną ? Coś do góry może ? Tak REALNIE

Zmarzło nie zmarzło,  zobaczymy w czerwcu chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edek
5 godzin temu, Gość GumowiecWGR napisał:

Straty są na działkach w kiepskiej lokalizacji. Jak ktoś sadu na łące nasadził to niech teraz nie płacze że mu wymrozilo. Kiedyś sądy były zakładane na najlepszych stanowiskach a teraz ludzie sadzą na łąkach, karczuja lasy byleby tylko obsadzić jak najwięcej. Ja mam czereśnie na górce i uszkodzeń nie mam wcale ale u niektórych widziałem czarne zawiązki. Co do jabłoni to napewno będzie mniej jak w ubiegłym roku ale i tak będzie za dużo. Sytuację ratuje trochę mróz na zachodzie Europy. Pożyjemy zobaczymy. 

O to to to...

Mądrego dobrze poczytać ...

Nie mamy gdzie sprzedać tegorocznych jabłek a płaczą już i te z następnych zbiorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dartanian

Ceny niestety bez zmian i raczej nic się nie zmieni.

Na truskawke rzucą się jak wściekli bo też dostała mrozem w czerwińsku, płońsku. 

Raczej mała szansa żeby wrócili do jabłka w sezonie truskawkowym, chyba że będzie deszczowo i zimno.

Ceny aktualne to

Golden od 70mm 0,90zł

Wszystkie klasyczne czerwone od 45 do 55 groszy max

Prince jak ładny to od 0,60zł do 0,70zł 

Przemysł od 0,28 najtaniej jak widziałem i max 0,33 jak ktoś ma na cały samochód. 

 

Ceny podałem z firm, które wiadomo, że płacą, nie szukałem po firmach "krzakach", które mają nie pewną historię, także może jest i gdzieś drożej ale ja już się nauczyłem, że handel z nowymi firmami, to nie jest dobry pomysł, chyba że przedpłata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Dartanian napisał:

Ceny niestety bez zmian i raczej nic się nie zmieni.

Na truskawke rzucą się jak wściekli bo też dostała mrozem w czerwińsku, płońsku. 

Raczej mała szansa żeby wrócili do jabłka w sezonie truskawkowym, chyba że będzie deszczowo i zimno.

Ceny aktualne to

Golden od 70mm 0,90zł

Wszystkie klasyczne czerwone od 45 do 55 groszy max

Prince jak ładny to od 0,60zł do 0,70zł 

Przemysł od 0,28 najtaniej jak widziałem i max 0,33 jak ktoś ma na cały samochód. 

 

Ceny podałem z firm, które wiadomo, że płacą, nie szukałem po firmach "krzakach", które mają nie pewną historię, także może jest i gdzieś drożej ale ja już się nauczyłem, że handel z nowymi firmami, to nie jest dobry pomysł, chyba że przedpłata. 

te ceny za przemysł to za mokry czy za suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
34 minuty temu, Gość Asia536 napisał:

Gość Tomek powiedz w której firmie bo mam jeszcze z 110 ton i chętnie za takiego pieniądze sprzedam 

Firma "wezme i niezapłace"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
8 godzin temu, Gość Dartanian napisał:

Ceny niestety bez zmian i raczej nic się nie zmieni.

Na truskawke rzucą się jak wściekli bo też dostała mrozem w czerwińsku, płońsku. 

Raczej mała szansa żeby wrócili do jabłka w sezonie truskawkowym, chyba że będzie deszczowo i zimno.

Ceny aktualne to

Golden od 70mm 0,90zł

Wszystkie klasyczne czerwone od 45 do 55 groszy max

Prince jak ładny to od 0,60zł do 0,70zł 

Przemysł od 0,28 najtaniej jak widziałem i max 0,33 jak ktoś ma na cały samochód. 

 

Ceny podałem z firm, które wiadomo, że płacą, nie szukałem po firmach "krzakach", które mają nie pewną historię, także może jest i gdzieś drożej ale ja już się nauczyłem, że handel z nowymi firmami, to nie jest dobry pomysł, chyba że przedpłata. 

Niestety tyle wychodzi za jabłko na obecną chwilę oczywiście jak towar jest ładny, bo inaczej po sortowaniu zong. Myślę, że z super towarem można czekać  na cenę, w innym wypadku sam nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PanieAleGdzie
7 godzin temu, Gość tomek napisał:

Golden od 7 to juz mozna wziasc 1.1zł

Może i można wziąść 1.1 złotego polskiego, ale za całe auto ;-) bo wziąć a wziąść to jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dartanian
17 godzin temu, Gość sad napisał:

te ceny za przemysł to za mokry czy za suchy

Piszemy tu o realiach teraźniejszyości a nie o cenach sprzed 2 lat. Takie posty są bez sensu i nic nie wnoszące do tematu oprócz twoich wyimaginowanych życzeń, które daj Bóg niech ci się spełnia i w tej końcówce sezonu. 

Aktualizacja goldena: 

Dzwoniła do mnie jedna firma z która się kontaktowałem, za bardzo grubego goldena jest do wynegocjowania cena 1zł od 75mm i 0,90zł od 70mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
11 godzin temu, Gość PanieAleGdzie napisał:

Może i można wziąść 1.1 złotego polskiego, ale za całe auto ? bo wziąć a wziąść to jest różnica.

trzeba jeszcze mieć goldena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Witam,jakie ceny realnie za jonagored,rubinstar? Dziś miałem propozycję 0,80 zł na sortowanie z dość rzetelnej firmy,mam zamkniętą komorę jeszcze.Ktoś..coś..?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...