Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019


Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hedonista

Cytując wiarygodny portal sadowniczy:

"Jak na razie nie zmieniła się cena Red Jonaprinca. Podobnie jak tydzień temu jest to zazwyczaj 0,60 zł/kg za jabłka +70.  Podobnie Golden Delicious – tutaj nadal można liczyć na około 1,00 – 1,10 zł/kg. Jonagored również bez zmian – 0,50 zł/kg. Przemysł kosztuje od 0,30 do 0,32 zł/kg w zależności od ilości."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie właśnie wróciłem z kwatery Naidareda cóż powiedzieć niesamowity opad się zapowiada na 5 letnich drzewach naliczylem po kilka związków  zdrowych już widać te słabe które opadną. Strasznie to wygląda co z tego że na jesieni będzie cena skoro towaru slabiutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
1 godzinę temu, Gość Tom napisał:

Panowie właśnie wróciłem z kwatery Naidareda cóż powiedzieć niesamowity opad się zapowiada na 5 letnich drzewach naliczylem po kilka związków  zdrowych już widać te słabe które opadną. Strasznie to wygląda co z tego że na jesieni będzie cena skoro towaru slabiutko. 

to nie tylko na najdarecije się labłko konczy u mnie normalnie może słabo odrzywiasz drzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta
12 godzin temu, Gość gość napisał:

już truskawka króluje za jabkiem nie mq zaitwresowania

Taaa...króluje przy tych prognozach pogody...na razie to króluje ceną?...skąd te ogłoszenia tutaj na kupno jabłka z firm ,które wcześniej się nie ogłaszały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełda w Sandomierzu: jablko ładne z kontroli wszystkie odmiany cena max 12 zł uniwersalna, przy większej ilości do kupienia za 10 zł. W cenie tylko Mutsu 14zl, Golden 20zl, lobo ładne 20zl i boskop 40zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Wschodnioeuropejski portal sadowniczy sugeruje, że wstępne zbiory w PL w 2019 wyniosą około 3,5 mln t. Dla przypomnienia w 2018 r zbiór wyniósł około 5 mln t. 

Można prognozować, że cena w sezonie 2019/2020 będzie wyższa niż w 2018/2019, a niższa (niewiele?) aniżeli w 2017/2018.

 

hedonista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Nie wiem o co w tym chodzi..mój znajomy wczoraj sypał suchy przemysł po 38 gr.netto to kto daje jabłko po 50 gr na export do w...ja pana ?czy ludzie nie mają kalkulatorów czy co?co jest z wami ku.....wa?przymuliło was od siedzenia w tych chłodniach bez przerwy...wyjdźcie na świat trochę ..zobaczyć jak ludzie żyją...robole cholerne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sutyacja

Przemysł jest 32 gr za całą pake okolice Warki, export na sortownie 55 gr za czerwoniaki. Prince 65 na tą samą sortownie. 38 gr to chyba z vatem i z pobożnymi życzeniami. Tak było w tym tygodniu i wiele się chyba nie zmieni, chyba że truskawka się okoci przy tej pogodzie. Tego 1 zł od Wtorku życze wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Ziemia woda taka sutyacja napisał:

Przemysł jest 32 gr za całą pake okolice Warki, export na sortownie 55 gr za czerwoniaki. Prince 65 na tą samą sortownie. 38 gr to chyba z vatem i z pobożnymi życzeniami. Tak było w tym tygodniu i wiele się chyba nie zmieni, chyba że truskawka się okoci przy tej pogodzie. Tego 1 zł od Wtorku życze wszystkim 

kupczyku tutaj na igricie są ogłoszenia kupie suchy przemysł 0.34 + vat takze o czym ty piszesz 32 to jest to twoje pobożne życzenie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
23 godziny temu, Gość Prorok napisał:

Eeee

Od wtorku 1,2...

 

Trzeba trzymać i nie popuszczać.

prognozy dla wytrwałych może zbliżyć się do 2 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
6 godzin temu, Gość gość napisał:

prognozy dla wytrwałych może zbliżyć się do 2 zł

Ale to dopiero gdzieś od czwartku...

Bo na razie popyt siadł a truskawa dojrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...