Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie mam takich problemów jak Wy. 3 tony tygodniowo sprzedaje w detalu po 2,5zł. W tym roku ładny i smaczny ziemniak jest w cenie bo go nie ma. Nawet restauracje po takiej cenie biorą bo już mają dość niejadalnych ziemniaków z hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gospodarstwo rolne

ja to się tylko zastanawiam jakim cudem niemcowi opłaca się sprzedać pyrę do PL skoro ta niemiecka pyra na giełdzie stoi po 16-17 to po ile sprzedał ją niemiec polskiemu hurtownikowi ?! po 10 ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o cene .Zeby ziemniak nie był sprowadzany to kupiec 30zł za 15kg by zapłacił i nie marudził.W tamy sezonie brał i płacił,prosił żeby coś opuscic i co się w srodek worka wzuciło małego było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej posadzić mniej i nie płakać, że nie ma się gdzie sprzedać po dobrej cenie. Jestem producentem od lat, robię towar bardzo dobrej jakości i w detalu jestem w stanie sprzedać 3-4t tygodniowo po 2,5zł. Tyle, że taką markę trzeba było budować latami, nie było tu miejsca na wciskanie klientom jakiegoś syfu. Zaufanie buduje się latami, a można je stracić w chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gość Ganz napisał:

Co to za porównanie do zeszłego roku. Sezon 2018/2019 to nędza była na zachodzie susza tysiąclecia więc wzrost produkcji i plonu o kilka procent nie spowoduje dyrastycznego spadku cen. 

No skoro średni 30% procent to dla Ciebie kilka to gratuluję a co do cen to nigdzie nie napisałem, że spadną tylko, że nie będą niższe niż 40-50 gr za kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie z tym trolem bo gościu już sam się gubi w tym co pisze. W żadnych kraju z wymienionych przez niego produkcja nie wzrosła o 30%, a on już uogólnia plon wszystkich krajów do 30%. Chcesz ciągnąć ziemniaka zza granicy to ciągnij, a tu nie udawaj mądrego bo Ci to nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar na zachodzie drożeje np Niemcy 0.22 do 24 za jadalne odmiany Anglia zalana towar gnije. W Holandii problem ze zbiorami i duży popyt z. Rumunii i. Eurppy wschodniej jestem przekonany że ziemniak będzie drozal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie piszcie z tym trolem bo gościu już sam się gubi w tym co pisze. W żadnych kraju z wymienionych przez niego produkcja nie wzrosła o 30%, a on już uogólnia plon wszystkich krajów do 30%. Chcesz ciągnąć ziemniaka zza granicy to ciągnij, a tu nie udawaj mądrego bo Ci to nie wychodzi

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/zbiory-ziemniakow-wieksze-niz-w-roku-ubieglym-ceny-beda-spadac,175597.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie te głupie dyskusje. I tak na siłę nikt nikogo nie przekona. Nasz ziemniaki sam się obroni jak przyjdzie czas. A tak wogule to gdzie jest moderator że pozwala na tą szczekanine. Piszcie o cenach bo o tym jest temat a nie jakieś pi.... czyje ziemniaki są lepsze. Jaka cena na Łodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent

Dobry towar 24-25 z domu 25-26 z dostawą do sklepów w promieniu 20 km . Detal 30-32. Stali odbiorcy od lat. Najniższa cena w kryzysowych latach 8-10 PLN. Tyle wynosi cena za dobry towar. Jako producent dostający takie ceny nigdy nie pakuje syfu bo to oznacza koniec współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Producent napisał:

Dobry towar 24-25 z domu 25-26 z dostawą do sklepów w promieniu 20 km . Detal 30-32. Stali odbiorcy od lat. Najniższa cena w kryzysowych latach 8-10 PLN. Tyle wynosi cena za dobry towar. Jako producent dostający takie ceny nigdy nie pakuje syfu bo to oznacza koniec współpracy.

Chyba se jaja robisz tona winiety z Litwy w bigbagu 800 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...