Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obserwator
27 minut temu, Gość mast napisał:

to na grubo idzie widzę, jak tak dalej pójdzie to w przyszłym tygodniu zaliczymy 0.40 zł

Naprawdę jesteście <ciach>

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
20 minut temu, Gość mast napisał:

to na grubo idzie widzę, jak tak dalej pójdzie to w przyszłym tygodniu zaliczymy 0.40 zł

Z domu mam klientów po 800-1000 wora dziennie, trzeba ich odsyłać, po 20-24zl bez problemu wczoraj było. A przez giełdy tylko problem, bo cena nie chce się zgodzić. Giełda to taki ryneczek tylko trochę większy, ale cena z giełdy to świętość ? wczoraj znajomy praktycznie sam był, a kupca brak, bo kupiec na miejscu. Na łodzi wziął po 20, a jak był w pół drogi do Łodzi to miałem do niego kupca po 22. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Rrr napisał:

Z domu mam klientów po 800-1000 wora dziennie, trzeba ich odsyłać, po 20-24zl bez problemu wczoraj było. A przez giełdy tylko problem, bo cena nie chce się zgodzić. Giełda to taki ryneczek tylko trochę większy, ale cena z giełdy to świętość ? wczoraj znajomy praktycznie sam był, a kupca brak, bo kupiec na miejscu. Na łodzi wziął po 20, a jak był w pół drogi do Łodzi to miałem do niego kupca po 22. 

Bardzo mądre słowa. Kiedyś jeździłem na giełdy, ale tylko człowiek nocy nie przespał i nerwów się najadł. Teraz troszkę ogłoszenia, reszta kontakty i wszystko praktycznie w dobrej cenie sprzedaje bezpośrednio z gospodarstwa. Rolhurty to marnotrastwo czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc Pawel

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg (woj. mazowieckie)i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość gosc Pawel napisał:

Ja połowę ziemniaka sprzedaję na rynkach regionalnych to tam dziś cena detal ok 3 zł/kg hurtowe ilości 2 zł/kg (woj. mazowieckie)i jest ok ale cena około 1 zł to przy wydajności 16 ton handlowego mija się z celem. Kopanie na zamówienie i rozeznanie ile mogę sprzedać to recepta na najbliższy czas ale to oczywiście subiektywna opinia. Tak się zastanawiam jaka jest minimalna cena opłacalności za młody ziemniak biorąc pod uwagę mniejsza wydajność i koszt pracownika, który jest dość jednak dość spory.

60-80gr i nie trzeba będzie czekać dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec Krakow

Prawda jest taka że ziemniaka w tym roku jest bardzo dużo Kraków dzisiaj 16 do 20 Max Ale bardziej 16 zł bo towaru opur 4 tiry Rumuna i jeszcze ile w polskim worku przesypanego tak że w przyszłym tygodniu 10 zł nie uniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gość Kupiec Krakow napisał:

Prawda jest taka że ziemniaka w tym roku jest bardzo dużo Kraków dzisiaj 16 do 20 Max Ale bardziej 16 zł bo towaru opur 4 tiry Rumuna i jeszcze ile w polskim worku przesypanego tak że w przyszłym tygodniu 10 zł nie uniknione.

Nauczyłes sie pisać tutaj glupoty, to sie naucz sie jeszcze korzystac ze słownika ortograficznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gieldakaliska.pl/notowania

https://www.zjazdowa.com.pl/pl/serwis-cenowy/

Dla potomnych, generalnie cena z tych stron bardziej pokazuje trend, w rzeczywistości jest o około 10-20% niższa, aczkolwiek zdarzają się również przekłamania, tzw. skoki jak akurat brak towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...