Skocz do zawartości

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W kilku grupach w okolicy Grójca od poniedziałku spróbują zbić ceny ale to zagrywka bo od połowy przyszłego tygodnia znów sporo zamówień jak ich przetrzymamy to cena nie spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek

po mojemu spadnie (nie jestem handlarzem żeby nie było )    wg mnie zdrożeć nie zdrożeje bo to jest nie mozliwe przy tym poziomie cenowym jedynie może spaść jak sie zmniejszy popyt. Czekam teraz na rekinów biznesu którzy obalą moją teorie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam informację że próbują zbić ale zamówienia są duże jak ktoś się odda to pójdzie fala ale do tej pory zostali ci co mają głowę na karku i będą wiedzieć co zrobić skoro przez tydzień mogli zmienić cenę o 100% to znaczy że można płacić tylko po prostu po co przepłacać jak jeden przed drugim się biją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy od razu obalać :) Możemy po prostu podyskutować na poziomie. Z mojego punktu widzenia cena albo spadnie minimalnie albo utrzyma sie na poziomie ok 2zl/kg, dlaczego tak uwazam? Statystyki WAPA wskazywaly ze na 1 kwietnia br mielismy w chlodniach ok 580tys ton jablek a przy zejsciu miesiecznym ok 250tys ton wynikaloby ze na czerwiec zostanie ok 80tys ton jablek czyli na dobra sprawe jablek moze zabrknac juz 10 czerwca. A chwilowe obnizki cen spowodowane sa tym ze cena wzrosla bardzo szybko i tez bardzo duzo ludzi zdecydowalo sie na raz otworzyc komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dzwoniłem cena 1,60 a było 1,75. Także już spadło troche. Towaru każdy ma jeszcze sporo z mojej okolicy

Stala zasada cena rośnie wszyscy trzymają, cena spada wielu sprzedaje. Oto cała psychologia biznesu (i np giełdy papierów wartosciowych). Co robić? Słuchać tego co intuicja podpowiada. Ja trzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś liczy że mu wschód da za kilo 2,50 to niech sie puknie w czoło lepiej, zachłanny dwa razy traci. Czas pokaże.  Cena była dobra można było wziąć dobry pieniadz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldi

Cena była dobra i nadal jest w porównaniu z jesienią ale to wszystko zmowa cenowa grup brakuje im towaru to robiły sobie zebranie i ustalili co ma myć a reszta się dostosuje.chodź indywidualni kupcy nadal chcą kupować jabłko w cenie 1.70 i1.80 za idared pozdrawiam tych co wpadają w panikę i sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Sadownictwo to branża w której panuje ogromna patologia,zmowy cenowe i wszelkie spiski mające na celu zarobic kosztem chłopa, przez 9 miesiecy cena ponizej złotówki0.5-0.9 tydzień hossy i znowu w doł ludzie obudzcie sie sady wymarzniete duzo niższe zbiory, z jabłkami o tej porze zostali sami inteligentni i dobrzy gracze a wy sie dajecie mamic skupczykom. Nie dawac towaru i tyle nich jedzie do holandii albo gdzie chce i se kupi ściema i zmowa a najlepszy kwiat polskiego sadownictwa jest oszukiwany wezcie sie w garsc i zastanówcie.  ceny 1.8 -2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawiedziony

1,60 / 1,70 w tych granicach za czerwone, zalezy od odmiany, chyba sie skonczylo 2 zlote... za krotko byla ta cena, chuya sprzedalem, co to sa 4 samochody... kur wa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stękaj,  jakby było po 0,70 co byś zrobil ?  ja uważam że i tak sezon zakończy się dobrze ale co niektórzy są tak zacietrzewieni że jak było 1,8 zl to kupcy dzwonili a ci mówili że nie chcą sprzedawac no to ich problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość widz

Sadownictwo to branża w której panuje ogromna patologia,zmowy cenowe i wszelkie spiski mające na celu zarobic kosztem chłopa, przez 9 miesiecy cena ponizej złotówki0.5-0.9 tydzień hossy i znowu w doł ludzie obudzcie sie sady wymarzniete duzo niższe zbiory, z jabłkami o tej porze zostali sami inteligentni i dobrzy gracze a wy sie dajecie mamic skupczykom. Nie dawac towaru i tyle nich jedzie do holandii albo gdzie chce i se kupi ściema i zmowa a najlepszy kwiat polskiego sadownictwa jest oszukiwany wezcie sie w garsc i zastanówcie.  ceny 1.8 -2.0 

Człowieku zanim napiszesz dwa razy się zastanów. 

Do kogo pretensja wyrwij sad posiej zboże i nie jęcz 

Sady wymarznięte, skuposzczyki, Putin, zmowy cenowe i co tam jeszcze. 

Śmiać się chce jak się czyta takich ....... nie będę pisał obrażliwie choć ci się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość widz

Nie musimy od razu obalać :) Możemy po prostu podyskutować na poziomie. Z mojego punktu widzenia cena albo spadnie minimalnie albo utrzyma sie na poziomie ok 2zl/kg, dlaczego tak uwazam? Statystyki WAPA wskazywaly ze na 1 kwietnia br mielismy w chlodniach ok 580tys ton jablek a przy zejsciu miesiecznym ok 250tys ton wynikaloby ze na czerwiec zostanie ok 80tys ton jablek czyli na dobra sprawe jablek moze zabrknac juz 10 czerwca. A chwilowe obnizki cen spowodowane sa tym ze cena wzrosla bardzo szybko i tez bardzo duzo ludzi zdecydowalo sie na raz otworzyc komory.

Pogoda pomaga wszystko jest opóżnione, albo nie ma w cale to i jabłko będzie bardziej smakowało.

Kto wie ????

Tylko czy poziom cenowy nie zniechęci kupujących skok cen o 100 % w tak krótkim czasie nie zachęca do zakupów.

pożyjom uwidim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sławek

jablko zanim trafi do klienta musi być pare razy podniesione przez kogoś, transport kosztuje, w cene wliczone jest to że jak sie połowa nie sprzeda z pólki w markecie bo ludziom ta trawa co produkujecie zwana jablkiem nie smakuje i trzeba bedzie wywalić to market nie może być stratny na tym biznesie. Najprosciej jest po załadowaniu tira mieć całą reszte gdzieś. Zacznijcie produkowac jabłko dobre w smaku a nie twarde byle co które ma być wytrzymałe na długie przechowywanie do maja kosztem smaku to bedziecie sprzedawać po te 2 złote słynne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...