Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc
Godzinę temu, Ursus4062 napisał:

Zosia Piotrek i Bronek to jest zmowa jakiś handlarzy czy co? 

Tj jakaś gimbaza, nie komentujcie i nie karmicie troli, proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
5 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

A ja myślałam Ursus,że Ty mądrzejszy jesteś. Zaproś Premiera, może da Ci nagrodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość kkkk
7 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

to nie jest 30 ton nawet przy 40 tonach w annie ziemniak się wysypuje w dwie strony jak zwykle tony mierzone przez oko cygana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

Może w Małopolsce macie takie plony, w innych rejonach kraju np. Mazowieckie, Łodzkie ciągle niedobór wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość kkkk napisał:

to nie jest 30 ton nawet przy 40 tonach w annie ziemniak się wysypuje w dwie strony jak zwykle tony mierzone przez oko cygana 

Nie mierzę na oko tylko na kilogramy ze rzęda geniuszu ? a poza tym ilość ziemniaków na taśmie zalerzy od prędkości jazdy, a szybciej bym przy workownicy nie dał rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kkkk
3 godziny temu, Ursus4062 napisał:

Nie mierzę na oko tylko na kilogramy ze rzęda geniuszu ? a poza tym ilość ziemniaków na taśmie zalerzy od prędkości jazdy, a szybciej bym przy workownicy nie dał rady

to widocznie macie tam inne kilogramy na wschodzie :) już się przyzwyczaiłem że w tym kraju każdy ma 65 ton ziemniaka z hektara 14 ton pszenicy 8 ton rzepaku , 25 ton kukurydzy :) skąd ta mentalność to ja nie wiem i w jakim celu nie mówić prawdy też nie rozumiem ale widocznie tak ma być :) pozdrawiam i zdrówka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
8 godzin temu, Gość kkkk napisał:

to nie jest 30 ton nawet przy 40 tonach w annie ziemniak się wysypuje w dwie strony jak zwykle tony mierzone przez oko cygana 

jesli ciągnik ma pelzaki to przy 40t/h będzie widać taśme.a nawet 360 ma wolne biegi wiec nie róbcie problemów.Widać ladny ziemniak gratuluje.U nas na sieradzu kto nie ma jak podlać o plonie może pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
20 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

Wszystko pięknie tylko zabrakło daty wykopków. Aparat chyba to powinien zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
20 godzin temu, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

Taa 40t razem ciągnikiem,lublinem,kombajnem i Tobą na kombajnie :)

Dobrze,ze masz poczucie humoru tez jestem z małopolski i plony nie przekraczają 25t  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość pankracy napisał:

jesli ciągnik ma pelzaki to przy 40t/h będzie widać taśme.a nawet 360 ma wolne biegi wiec nie róbcie problemów.Widać ladny ziemniak gratuluje.U nas na sieradzu kto nie ma jak podlać o plonie może pomarzyć

Dokładnie, kopiemy na biegach pełzających bo tu nie o to chodzi żeby wyobijać ziemniaki, a poza tym nie wyrobił bym przy workach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Taa 40t razem ciągnikiem,lublinem,kombajnem i Tobą na kombajnie :)

Dobrze,ze masz poczucie humoru tez jestem z małopolski i plony nie przekraczają 25t  

Skoro wiesz że mam lublina, to pewnie i wiesz kim jestem. Zapraszam na kopanie w poniedziałek to zmierzysz sobie długość pola i policzysz ile worków, to ci wyjdzie wydajność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
7 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Ok.

Ludzie piszcie o cenach, zbycie itd a nie spuszczacie się nad wywodami jakiegoś gościa Ursusa co ma kompleksy i musi się na forum próbować chwalić.  Kit z nim, dla mnie może mieć i 100 t z h i co mi to zmienia.

P.s.

Widziałem ktoś z was przedsiębiorcę ( szwalniarza., producenta obuwia itd) co się wychwala gdzieś? Nieeeeee!!!! Wszyscy narzekają,  że nie idzie,nic się nie opłaca, takie koszty itd. Tylko chłop jak ma trochę więcej w polu to kamery by zapraszał jak mu to dobrze.  Żenada!°°°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol Miler
W dniu 2.07.2021 o 23:36, Ursus4062 napisał:

Proszę bardzo tak wyglada plon 40 ton z hektara, cena w hurcie złotówkę za KILO, nie mogę słuchać idiotów z sieradza

IMG_20210702_201308.jpg

Jeszcze więcej się chwal, że całe noce deszczowałeś i nie spałeś zdrowie traciłeś to Ci handlarze na pompują kabze pieniędzmi. Już Cię policzyli dostaniesz piątaka za wór, chłop to jednak głupi! Będziesz tą anną do końca życia kopał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...