Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że ogłoszeń typu kupię ziemniaki jest coraz wiec. Więc panowie trzyma cenę i towar a może rok niebedzie stracony. Ja sam ostatnio sprzedałem auto z podwórka po 12/15kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko chętnych na żółte i czerwone, i to za pół darmo, dzwonią proponują po 55 gr bo mam tylko pół tira żółtych. Białych irgi nie ma chętnych mimo że mam czyste, wszyscy zniechęceni bo kupili rdzawe i idą w inne odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość Pepe napisał:

Okolice Krakowa 9 Zeta za żółtego na tira ,a do Skalbmierz to szkoda jechać. Ceny niskie ,ale jakość też.

 

No to powiem Ci kolego że słabo. Na busa z podwórka 10 zł w sobotę wziął. Okolice Słomniki. Myślę że jakby było na tira to 11 wyciągnąłby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Pedro napisał:

No to powiem Ci kolego że słabo. Na busa z podwórka 10 zł w sobotę wziął. Okolice Słomniki. Myślę że jakby było na tira to 11 wyciągnąłby. 

No też jestem z małopolski i po takiej cenie sprzedaje ale nie ma czy się chwalić bo rosnące koszty jakoś nie satysfakcjonują mnie. Ziemniak musi kosztować 1 zł kg żeby wiedzieć ze coś z tego zostanie w przeliczeniu na zboża to ziemniak słabo wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gość napisał:

No też jestem z małopolski i po takiej cenie sprzedaje ale nie ma czy się chwalić bo rosnące koszty jakoś nie satysfakcjonują mnie. Ziemniak musi kosztować 1 zł kg żeby wiedzieć ze coś z tego zostanie w przeliczeniu na zboża to ziemniak słabo wychodzi

Nie chwalę się kolego tylko żeby ludzi uświadomić że można więcej wsiąść za ziemniaka. A to że powinno być 1zl. To niema wogóle tematu przy tych kosztach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rolnik9876 napisał:

Nik tam nie jeździ bo nie ma tam czego szukać. Drożej idzie sprzedać w domu 

Noo na rybitwy to szkoda jechać. Jak Cię nie znają, to nic tam nie sprzedaż. A ceny to samo co w domu idzie dostać, bez jazdy i bez kłopotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Ciężki ten sezon, jakość lipa, wydajności nie ma, teraz w okresie przedświątecznym przy mrozie trochę ruchu, ale co z tego jak cena max 50gr. w luzie... Jeżdżenie na giełdy to w ogóle masakra. Pakowalnie idą na pół gwizdka a po świętach to już w ogóle cały miesiąc będzie cisza bo tak jest co roku. Woziłem próby do mycia bo mam niezłą soraye, ale nigdzie nie przechodzi a jak już to pół na pół to wyjdzie, cena jeszcze gorsza. Obawiam się, że towar nie do mycia to będzie w tym sezonie kolejny raz totalna porażka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Skoro mówisz że masz niezłą sorayę, ale po myciu dają ci 50 % odpadu to najwidoczniej taka dobra ta twoja soraya nie jest. Nawet ziemniak z worka powinien się nadawać na mycie taka powinna być jego jakość a cena jeszcze wyższa niż za luz do mycia. Pewnie masz dużo zielonych, parchatych, uszkodzonych i nagnitych stąd tyle odpadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Wojtek napisał:

Ciężki ten sezon, jakość lipa, wydajności nie ma, teraz w okresie przedświątecznym przy mrozie trochę ruchu, ale co z tego jak cena max 50gr. w luzie... Jeżdżenie na giełdy to w ogóle masakra. Pakowalnie idą na pół gwizdka a po świętach to już w ogóle cały miesiąc będzie cisza bo tak jest co roku. Woziłem próby do mycia bo mam niezłą soraye, ale nigdzie nie przechodzi a jak już to pół na pół to wyjdzie, cena jeszcze gorsza. Obawiam się, że towar nie do mycia to będzie w tym sezonie kolejny raz totalna porażka!

Zawsze jest porażka jak wszyscy liczą na cenę szkoły na miesiąc stopka Białoruś embargo także ciekawie się zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mirek1 napisał:

A miało być tak pięknie. Wszyscy się nakręcali na wzrost cen. Popatrzcie na Youtube jak kopcowali ziemniaki, pchali do przechowalni ile się da licząc na zeta albo dwa a tu d..a. 

Tak jak ze zbożem miało być 1800 a zrobiło się 1200 ziemniaka jest dużo każdy trzyma bo liczy że będzie droższy ale około lutego ci o słabych nerwach dostaną sraczki i może być nie ciekawie z ceną przy braku solidnego eksportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość worek 15

Ziemniak jadalny  po swietach spokojnie zleci do ulubionej prze nas ceny 3zł za pietnastke albo 25gr za luz, na tą chwilę 50 gr na luz to lekka przesada(markety przy tej cenie nie zarabiają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gość worek 15 napisał:

Ziemniak jadalny  po swietach spokojnie zleci do ulubionej prze nas ceny 3zł za pietnastke albo 25gr za luz, na tą chwilę 50 gr na luz to lekka przesada(markety przy tej cenie nie zarabiają)

Nie no pewnie. Oni tak jak ty handlarzyku robicie cale życie za darmo i jeszcze dokładacie do tego. Sorry ale coś ci się pomyliło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie cena pójdzie do góry.tykajaca bomba można to tak określić. Zapotrzebowanie jest ogromne. Południowi sąsiedzi nie mają ziemniaka a co najlepsze Niemcy na ten sezon znieśli fito. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...