Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stul-ejnik
W dniu 31.10.2021 o 12:26, Rolnik9876 napisał:

Podbno gosc z małopolski z miejscowości buk wyslal ziemniaki bez fito i go dojechali i mu zutylizowany 3 tiry na jego koszt 

a duży jest koszt utylizacji ? wiadomo 3 tiry to 75 ton więc towaru sporo ;/ tak teraz jest w tej durnej polce wydziwiają z Niemiec przychodzą ziemniaki zarażone a nasze badają na różne sposoby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
9 godzin temu, Gość stul-ejnik napisał:

a duży jest koszt utylizacji ? wiadomo 3 tiry to 75 ton więc towaru sporo ;/ tak teraz jest w tej durnej polce wydziwiają z Niemiec przychodzą ziemniaki zarażone a nasze badają na różne sposoby 

Ja bym nie wierzył w takie bajki. Coś gdzieś ktoś coś. Konkrety się liczą. Jak na przykład to że ziemniak drożeje. Hurtownie 10-12zl za worek. Ilości calosamochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Asad napisał:

Ja bym nie wierzył w takie bajki. Coś gdzieś ktoś coś. Konkrety się liczą. Jak na przykład to że ziemniak drożeje. Hurtownie 10-12zl za worek. Ilości calosamochodowe.

No przecież zgodnie z logikom opozycji powinniśmy bez kompromisu podporządkować się zachodowi i najlepiej nigdzie nie wysyłać naszych produktów bo przecież oni mają monopol a my jesteśmy tylko tanią siłom roboczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Panowie co z Wami ? Ziemniak i warzywa mialo byc drogie, bo niema bo gnije i milion innych zmiennych a jest katastrofa. Wy serio nie widziećie ze wszystko do gory prąd gaz po 20 % nawozy 100-300 % sor pojdzie 100 % co za tym wszystkim roboczogodzina pracownika tez pójdzie zresztą już w ostatnich latach za 20 zl to Polak na kombajnoe nie chciał stać, UA tez jiz wybiera sobie robotę. A Wy co ziemniaki po 6-8 zl sami z siebie oferującie, marchew na gotowo 60 gr pekin na gotowo 1.6 za kg. Czy serio to o to wam chodziło z tym ze  to rok dobrych cen ? Ale zapomnieliście dodac ze nie dla nas producentów. I niema co zrzucać ze handlarz zły. Oni maja w du czy jest po 40 gr czy po 1.2 swoje musi zarobić przy tej i przy tej cenie. Sami gacie spuszczacie. Słyszę a po termin raty goni to jak sprzedasz taniej to znaczy ze kredyt szybciej splacisz. Aha. Robcie tak dalej to za rok na kredyt nie bedzie bo nawozu nie kupisz bo rata będzie a nawoz drogi a potem ani towaru ani kasy na rate. Maasakra brawo Wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ceniący sie

polskiego rolnictwa już nie ma prosisz się na ogłoszeniach żeby ktoś kupił łaskawie ziemniaka  po 0,40 gr śmiech 10 ton ziemniaka na tonę nawozu brawo wróć komuno bo chłop kuno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
9 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

te ogłoszenia po 40 groszy to jest zwykłe dziadostwo i tyle na temat.

 

9 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

te ogłoszenia po 40 groszy to jest zwykłe dziadostwo i tyle na temat.

Ok. Czyli te nie dziadostwo to sa te po 8 zl , no to faktycznie moze sie w glowie poprzewracac od nadmiaru kasy. Tj śmiech co robicie , a potem na protesty ze ceny niema no niema bo jak sami wydzwaniacie by brac po 6-8 to co pośrednik ma powiedzieć wiesz Mieciu po tyle to nie po 12 bym zaplacil będzie dobrze ?

No ludzie myślcie. Olej podrozal 100 % , ktoś z Was kupował chleb czy wszyscy jak premier tego to nie widzimy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście masz rację, sprzedaż po 8 zł to również dziadostwo. Jak dałem ogłoszenie po 12 zł bo taka cene uważam za słuszną to miałem dosłownie jeden telefon od pana handlarza, który był zdziwiony że czemu tak drogo. Więc podziękowałem wolę towar w przechowalni niż dostać parę groszy które w tym momencie przy tej inflacji jest nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik z wielkopolski

cena 80 gr na tą chwilę marzenie, dopóki markety mają towaru od wyboru do koloru nic w górę się nie ruszy, sam na razie nic nie sprzedałem, jeśli sprzedam to co mam po 40 gr (cena do pakowania) w tym sezonie to niech sobie biedra i lidi kupią w przyszłym po 40 eurocentów, ja dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
11 godzin temu, Gość rolnik z wielkopolski napisał:

cena 80 gr na tą chwilę marzenie, dopóki markety mają towaru od wyboru do koloru nic w górę się nie ruszy, sam na razie nic nie sprzedałem, jeśli sprzedam to co mam po 40 gr (cena do pakowania) w tym sezonie to niech sobie biedra i lidi kupią w przyszłym po 40 eurocentów, ja dziękuję 

Tak teraz 80 groszy marzenie a wg waszych rokowan z sierpnia września to do swiat mialo byc 20 zl worek to coś tu sie nie zgadza czy teraz skocza 13 zl na worku ? ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość Pedro napisał:

5 zł dzwoniłem dziś chyba do 5 gości i za Soraya mi taką cenę oferowali.

Banialuki piszecie. Skupy płacą od 0,50gr za luz. A za ziemniaka do mycia do 0,70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Asad napisał:

Banialuki piszecie. Skupy płacą od 0,50gr za luz. A za ziemniaka do mycia do 0,70.

Nienagrałem rozmów bo bym Ci kolego odtworzył. Dla mnie to może być cena nawet 2zł. Za kilogram zainwestowałem w to duże pieniądze i chciałbym to teraz jakoś odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Panowie ile procent macie odpadu przy workowaniu ziemniaka i ile wynosi u Was koszt sortowania i pakowania ?

Z transportem do klienta powiedzmy jakieś 150km przy 24t realny koszt z rozważeniem opakowaniem paleta robocizna prądem no i należałoby amortyzację policzyć to jakieś 0,15 do 0,18gr na każdy kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze 2 miesiące temu pisałem że uprawa ziemniaka jest i przez następne 10 lat będzie nie opłacalna, to się ze mnie śmialiście. Cena nie podskoczy. Wspomnicie moje słowa, zimą cena za 15kg max 8-9zł, może kwiecień maj będzie 10zł. A w czerwcu tradycyjnie, pierwszy tydzień czerwca 15zł, drugi tydzień 10zł a po połowie czerwca 5 zł/15kg. Ziemniak się kończy, i tacy jak ja co sadzimy do 20ha ziemniaków upadniemy, jeśli nie będzie płynności finansowej tylko będziemy opierać się na kredytach, no to sory gregory, nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...